Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa za Ojczyznę

Modlitwy za Ojczyznę

Panie Jezu, historia mojej Ojczyzny jest trudna, niełatwo uczyć się i zapamiętać tyle ważnych nazwisk i dat związanych z jej historią. Lubię mój kraj, wioski, miasta i piękne polskie krajobrazy, i moją szkołę, i gdy sypie śnieg, i gdy świeci stonce. Lubię wakacje nad morzem i odpoczynek w górach. W mojej Ojczyźnie podziwiam piękne nowe domy, duże fabryki, porty ze statkami i lotniska. Panie Jezu, daj proszę, aby był w niej szacunek do chleba. Daj dostatnie życie wszystkim w niej mieszkającym, pracę szukającym jej, daj pokój, aby żołnierze nie musieli ginąć, broniąc jej granic. Spraw, aby ludzie szanowali w niej siebie, drzewa, rzeki zwierzęta. Niech dbają o szkoły, o pomniki, groby, zabytki, kościoły, szpitale, teatry aby z szacunkiem mówili, że to ich dom - Ojczyzna.

* * * * *

Boże, nasz Ojcze, Ty rządzisz całym światem, przyjmij łaskawie prośby, które zanosimy za naszą Ojczyznę, niech dzięki mądrości rządzących i uczciwości obywateli panuje zgoda i sprawiedliwość, abyśmy żyli w pokoju i dobrobycie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * * * *

Prosimy Cię, Panie, za przyczyną Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski i za wstawiennictwem świętych Patronów naszych, ochraniaj Ojczyznę naszą od wszelkich przeciwności i zasłaniaj bezpiecznie ją od zasadzek nieprzyjacielskich. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa za Polskę

Boże, Ojcze nasz i Opiekunie, błogosław Ojczyźnie naszej. Dodaj nam łaski i mocy, abyśmy Ją modlitwą i pracą wspierali i zdolni byli do wszelkich dla Niej poświęceń. Wspieraj o Panie, Polskę i spraw, aby panowały w niej prawo, miłość i społeczne szczęście.

Modlitwa za rządzących państwem

Wszechmogący, wieczny Boże, w Twoim ręku jest wszelka władza i od Ciebie pochodzą prawa wszystkich ludów; wejrzyj łaskawie na tych, którzy nami rządzą, aby na całym świecie, pod opieką Twojej prawicy, religia nieustannie cieszyła się wolnością, a Ojczyzna bezpieczeństwem, Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa do Boga za Polskę

Boże, któryś nas stworzył Polakami i polskiej ziemi żywisz nas darami, co polskim słowem pozwalasz się sławić, prosim, racz polskiej ziemi błogosławić.

Spraw, niechaj w Polsce kwitnie święta zgoda, pobożna ufność, wolność i swoboda, miłość braterska, obyczajność, praca, niech lud jej co dzień cnotą się zbogaca.

Co nam być może szkodą lub niesławą, odwróć to, Boże, za Twą świętą sprawą, lecz co pomoże, co nas uświęci, użycz nam tego z Twej ojcowskiej chęci.

Z duchami przodków, którzy już są w niebie, wznosim pokorne błaganie do Ciebie, w obecnych klęskach, z każdą złą godziną lituj się, lituj nad polską krainą.

Anonim z połowy XIX wieku

O Wszechmogący

O Wszechmogący, chroń ziemię polską, przez wieki żywioną CHRYSTUSEM, MARYJĄ, by się nie stała tylko asfaltową, laicko-niczyją!

Sergiusz Riabinin

Modlitwa o nową Polskę

Z bitewnych pól, z katyńskich lasów, łagrów, obozów, powstańczych szlaków - z gruzów Warszawy i z Oświęcimia, z Monte Cassino wróć...

Wróć do nas duchu nasz narodowy Polski, Maryjny, światu nie nowy. Wróć w dusze nasze, Hetmanko Wielka, Polski Królowo Niezwyciężona i rozpal w sercach ogień nadziei lepszego jutra.

Niech się wypali w sercach zbrukanych zawiść i zazdrość, pycha i podłość - to, co tak ludzkie zamień - w co Twoje Matko Kochana, bo już za długo ciągle się jątrzy ta polska rana.

Niech wstaną nowi Stróże Narodu Rycerze Prawi - by wieść nas dalej w krainę cudu Dobrej Przemiany.

Niech zmartwychwstaną cnoty Polaków - jak Ty, o Panie, abyśmy mogli żyć po Bożemu na wieki - Amen.

Ks. Jerzy Nawrocki

   

Wasze komentarze:
 Piotr: 04.08.2021, 09:59
 W obliczu utraty Wiary i Niepodległości oddal Panie od nas zakusy wrogów Polski. Amen
 Tara: 10.11.2020, 06:17
 Niech nam, naszej Ojczyźnie i ludziom dobrej woli, błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty i Maryja królowa Polski.
 narod : 02.05.2020, 04:04
 boze blogoslaw nasza ojczyzne matke nasza co nas zywi karmi i broni ,z naszym cudownym rzadem prosimy wszyscy prowadz ...
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej