Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Koronka do Dzieciątka Jezus

Nabożeństwo to zapoczątkowała sługa Boża s. Małgorzata od Najświętszego Sakramentu (1619-1648). W 1636 Jezus skierował do Małgorzaty słowa: "Czerp ze skarbów mego dzieciństwa, istotą tej tajemnicy pokonasz wszelkie trudności".

Pogrążoną w zachwycie karmelitankę pouczył o sposobie uczczenia Go od momentu Wcielenia aż do 12 roku życia. W ten sposób powstała "Mała Koronka" – różaniec z 15 paciorków.

Na 3 pierwszych paciorkach odmawia się Ojcze nasz na uczczenie kolejno: Dzieciątka Jezus, Matki Bożej i św. Józefa. Na 12 pozostałych 12 razy Zdrowaś Maryjo – by uczcić 12 pierwszych lat życia Jezusa. Po każdym Ojcze nasz lub Zdrowaś Maryjo następuje wezwanie: A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało miedzy nami. Pogłębionemu rozważaniu tych tajemnic służą krótkie myśli przeplatające tajemnice, które nie są wymagane dla uzyskania odpustu przywiązanego do Koronki.

Koronka do Dzieciątka Jezus wg. Małgorzaty od Najświętszego Sakramentu

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Trójco Przenajświętsza,
ofiaruję Ci wszelkie uwielbienia Serca Dzieciątka Jezus.
Ojcze nasz...
A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało miedzy nami.

Trójco Przenajświętsza,
ofiaruję Ci cuda zdziałane w Sercu Najświętszej Dziewicy, które uczyniły Ją Matką Boga i Kościoła.
Ojcze nasz...
A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało miedzy nami.

Trójco Przenajświętsza,
dziękuję Ci za łaski, jakimi został obdarzony św. Józef, ze względu na Jezusa i Maryję.
Ojcze nasz...
A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało miedzy nami.

1. Wcielenie
Święte Dzieciątko Jezus, uwielbiam chwilę Twego Wcielenia.
Zdrowaś Maryjo..., A Słowo Ciałem.... (po każdej tajemnicy)

2. Nawiedzenie św. Elżbiety
Dozwól nam, Panie, razem z Maryją spieszyć z pomocą drugiemu człowiekowi. Niech stajemy się uległymi na działanie Twego Ducha.

3. Oczekiwanie narodzenia
Ukochane Dzieciątko, uwielbiam Cię pozostające przez dziewięć miesięcy w czystym łonie Dziewicy Maryi, Twej Matki.

4. Narodzenie Dzieciątka Jezus
Ukochane Dzieciątko, uwielbiam Cię rodzące się w biednym żłóbku Betlejemskim.

5. Obrzezanie i Nadanie Najświętszego Imienia Jezus
Boże Miłosierny, który jesteś świętością samą, uwielbiam Cię przyjmującego na siebie oznakę grzesznika w bolesnym obrzezaniu. Wykorzeń z serc naszych wszystko, co Ci się w nich nie podoba.

6. Ofiarowanie Dzieciątka
Uwielbiam Cię Dzieciątko Jezus ofiarowane w Jerozolimskiej Świątyni. Ofiaruj nas Twemu Ojcu, byśmy byli wydani miłości.

7. Pokłon trzech Mędrców
Święte Dzieciątko Jezus, upadam wraz z królami do Twych stóp. Bądź zawsze jedynym królem serc naszych.

8. Nocna ucieczka do Egiptu
Święte Dzieciątko Jezus, który będąc Bogiem mocnym, uciekasz przed okrucieństwem Heroda, daj nam więcej unikać cienia grzechu, niż śmierci.

9. Pobyt św. Rodziny w Egipcie
Ukochane Dzieciątko, dziękuję, że jednoczysz się z trudnościami wszystkich, którzy muszą żyć w cudzej ziemi.

10. Powrót do Nazaretu
Wszechmocne Dzieciątko, wyrwij nas spośród tego świata zepsutego, wyobrażonego przez Egipt i niech Twój powrót do Nazaretu uzyska nam łaskę przybycia do naszej prawdziwej Ojczyzny, którą jest Niebo.

11. Ukryte życie w Nazarecie
Najmilsze Dzieciątko, daj nam ukochać skupienie ducha, spokój i ciszę. Niech całą naszą rozkoszą będzie przebywanie w Bożej obecności.

12. Odnalezienie w świątyni
Podziwu godny Zbawicielu, w którym zawarte są wszystkie skarby mądrości i nauki Boskiej, naucz nas, jak Cię kochać mamy, abyś mógł przyjść do nas, jak obiecałeś i uczynić sobie mieszkanie w sercach naszych. Jesteś Nauczycielem naszym, naucz nas więc znać Twoją wolę i daj nam łaskę wypełniania jej wiernie i z radością. Amen.

Koronka do Dzieciątka Jezus (5 dziesiątków)

Wstęp:
Witaj, Królowo, Matko Miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Swoje na nas zwróć. A Jezusa, błogosławiony Owoc Żywota Twojego po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.
Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu..., Wierzę w Boga Ojca...

Na dużych paciorkach:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci, przez pełne radości Niepokalane Serce Maryi, Narodzenie Dzieciątka Jezus, Jego cierpienie w żłóbeczku, pokłon Trzech Króli, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach:
O mój Jezu, za Twe bolesne Męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Można po każdym dziesiątku:
Chwała Ojcu...
O Maryjo bez grzechu Poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

Na zakończenie:
Pod Twoją Obronę...

Źródło: Echo Ojca Bernarda
Pismo Rodziny Matki Pięknej Miłości

Wasze komentarze:
 Danuta Zaworska : 27.12.2023, 23:59
 Proszę Dzieciątko Jezus o łaski dla wnuka Huberta, Antosia, Amelki, Ksawerego, o szczęśliwy przebieg operacji dla zięcia Tomasza, o łaski w pracy dla Ani, Tomka, Darka, Janusza, Jezu Ty się Tym zajmij, Jezu ufam Tobie
 Ilona: 16.12.2023, 22:06
 Dzieciątko Jezus błagam Cie o uzdrowienie mojego męża z nowotworu,aby choroba się cofnęła,błagam o uwolnienie że wszelkich zniewolen moja córkę, o zdrowiu dla mnie ,wnuka i aby moja druga córka znalazła dobrego męża,, Aby ojciec mojego wnuka chciał być ojcem dla swojego syna błagam błagam blagam
 matka: 01.06.2023, 13:39
 Dzieciatko Jezus prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia syna i jego matki. W? intencji otrzymania dla dzieci i dla mnie w calosci dobr ziemskich i duchowych/o dobra wole pracodawcow,by przyjeli sy na do pracy etatowej na czas nieokreslony,o uczciwosc dla nich i dla wspolkolegow,alkoholika/. Dziekuje bardzo.
 marzena aneta: 01.04.2023, 19:25
 Koronka do Dzieciątka Jezus dziękuję Dzieciątko Jezus kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Dzięciątko Jezus módl się za nami dziękuję Dzieciątko Jezus kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 marzena aneta: 17.02.2023, 08:58
 Koronka do Dzieciątka Jezus dziękuję Dzieciątko Jezus prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Dzieciątko Jezus kocham Cię prosze dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Ala: 07.01.2023, 15:53
 Dzieciątko Jezus dziękuję za otrzymane dotychczas łaski i proszę o uzdrowienie mojego męża i mnie abyśmy mogli służyć Tobie oraz ludziom tu na ziemi.
 mama: 28.12.2022, 23:44
 Dzieciatko JEZUS ,PROSZĘ O UZDROWIENIE AGATY.
 matka: 25.12.2022, 18:32
 Dzieciatko Jezus prosze Cie w intencji pogromienia wystepkow moich i moich dzieci nieprzyjaciol/alkoholika oraz S,E,J,K./ W intencji przywrocenia dla dzieci i dla mnie skradzionych pieniedzy/telefonow,,albumow/, bog zaplac za modlitwe.
  Malgosia: 29.11.2022, 16:40
 Dziękuję ci dzieciątko Jezus że mimo trudności naszych nie pozostawiasz nas samych ale starasz się przychodzić z pomocą w codziennym życiu i pomagasz .Proszę każdy człowiek musi pracować dopomóż mi znaleźć pracę dla mnie taka bym ją dobrze wypełniła zawsze w twojej miłości była i zrozumieniu naucz mnie nie chować urazy budować z tobą i Maryja matka twoja i zawsze zmieniać na lepsze tak jak w tej piosence to ty w perły zmienić deszcz ...

 Lucyna: 13.09.2022, 06:24
 Bog zapłać Dzieciatko Jezus ze masz mnie moją wnuczke moja najbliższą rodzinę pod opieką twoja chrzcicielka
 Ola: 22.05.2022, 21:10
 Proszę Dzieciątko Jezus o powrót do zdrowia dla moich córek i taty. Bądź przy nas w każdy dzień.Dzieciatko Jezus Błogosław nam
 Małgosia : 15.10.2021, 14:12
 Dzieciątko Jezus proszę cię o nawrócenie mojej rodziny do ciebie do kościoła do Boga i dla mnie o odpowiednie mieszkanie i pracę we Polsce nie pozwól mi wątpić proszę . Proszę o łaski czystego serca myśli i życia dla Aleksandra by przez to powierzenie go tobie Maryjo by żył z dziewczyną przyszła może żona w czystości i związku sakramentalnym proszę za nim to tak dobry i mądry zdolny młodzieniec nie pozwól by ten świat uczynił pustkę w życiu on tak lubi rodzinę przyjaciół proszę dzieciątko Jezus zawroc nas z tych dróg niewłaściwych i oprowadz byśmy nikogo nie osadzali bezpodstawnie ale by i nam zła nie czyniono
 Teresa: 21.06.2021, 19:42
 Dzieciatko Jezus prosze Cie w intencji blagalno-dzekczynnej o otrzymanie w calosci dobr ziemskich i duchowych dla dzieci:Grzegorza i jego brata i ich matki. W intencji pogromienia wystepkow nieprzyjaciol naszych. Z podziekowaniem za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Maria: 20.11.2020, 09:43
 Dzieciatko Jezus prosze Cie o cud uzdrowienia syna i jego matki. W intencji przywrocenia blog.Bozego dla dzieci i ich matki.Uchron moje dzieci i ich matke oraz rodzine od nieszczesc i wszelkiego zla/koronawirusa,zla ze strony nieprzyjaciol/. Dziekuje bardzo.
 matka : 18.03.2020, 19:26
 o nawrocenie syna
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej