Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Alojzego Gonzagi

Wspomnienie liturgiczne 21 czerwca

Św. Alojzy Gonzaga, zakonnik. Urodził się w roku 1568 koło Mantui. Najstarszy syn margrabiego Ferdynanda di Castiglione. Będąc paziem na dworach w Mantui, Florencji i Madrycie odznaczał się umiłowaniem modlitwy czystością i umartwieniem. Jako siedemnastoletni młodzieniec wstąpił do zakonu jezuitów w Rzymie, gdzie pogłębił w sobie ducha pokuty, pokory, posłuszeństwa. W 1590 r. ukończył studia teologiczne. Umarł jako kleryk 21 czerwca 1591 r., zaraziwszy się dżumą przy pielęgnowaniu chorych. Beatyfikowany w roku 1605, kanonizowany w 1726. Jest patronem Mantui oraz młodzieży, zwłaszcza studiującej.

W ikonografii św. Alojzy przedstawiany jest w sutannie jezuickiej, w białej komży z szerokimi rękawami. Jego atrybutami są: czaszka, Dziecię Jezus w ramionach, mitra książęca u stóp, krzyż, lilia, czaszka.

Krótka modlitwa do św. Alojzego Gonzagi

Boże, Twórco i Pomnożycielu wszystkich darów niebiańskich, zesłałeś św. Alojzemu łaskę niewinności i natchnąłeś duchem pokuty. Spraw przez jego zasługi, abyśmy mogli naśladować jego pokorę. Amen.

Modlitwy do św. Alojzego Gonzagi

Niebieskich darów najwyższy szafarzu, Boże nasz, któryś w anielskim młodzieniaszku świętym Alojzym przedziwną niewinność życia z podobną pokutą połączył, spraw łaskawie, prosimy, abyśmy takiej niewinności nie umiejąc dochować, pokutę jego naśladować potrafili.

Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje w Niebie i na ziemi, po wszystkie wieki wieków. Amen.

* * *

Boże, niebieskich darów dawco, któryś w anielskim młodzieniaszku Alojzym, przedziwną życia niewinność z równie wielką pokutą połączył: daj nam, którzy jego niewinności zachować nie zdołaliśmy, abyśmy przez zasługi jego i przyczynę przynajmniej w pokucie go naśladowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Boże, Twórco i Pomnożycielu wszystkich darów niebiańskich, zesłałeś św. Alojzemu łaskę niewinności i natchnąłeś duchem pokuty. Spraw przez jego zasługi, abyśmy mogli naśladować jego pokorę. Amen.

Modlitwa do św. Alojzego Gonzagi - patrona uczącej się młodzieży

Dobry Boże, wiem, że św. Alojzy Gonzaga, gdy miał siedem lat, umiał na pamięć wiele modlitw, których nauczyła go jego mama. Odznaczał się gorliwością. Bardzo kochał Matkę Bożą i nawet odwiedził Jej sanktuarium we Włoszech w Loreto. Nigdy nie myślał źle o innych i odrzucał wszelkie pokusy złego ducha. Bardzo lubił się uczyć i czytać pobożne książki. Jako dorastający chłopiec podjął odważną decyzję. Chciał zostać jezuitą i otrzymać święcenia kapłańskie. Rodzice jego pochodzili z bogatego szlacheckiego rodu i nie akceptowali jego zakonnego powołania. On jednak, choć bardzo ich kochał, wybrał służbę Jezusowi. Studiował teologię i pomagał chorym podczas epidemii dżumy w szpitalach. Umarł, gdy miał dwadzieścia trzy lata. Swoje życiowe hasło: "Wszystko dla Jezusa!" wypełniał każdego dnia. Daj mi, Boże, odwagę w miłowaniu Ciebie i proszę też za tymi, do których Pan Jezus skieruje swoje zaproszenie do służenia Mu. Niech wielu chłopców i wiele dziewcząt odpowie odważnie na Jego zaproszenie. Amen.

Inne modlitwy:

św. Alojzy Gonzaga

Wasze komentarze:
 marzena aneta: 23.05.2023, 13:38
 Modlitwa do Świętego Alojzego Gonzagi dziękuję Alojzy Gonzago Święty kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję proszę o szczęście zdrowie dla mnie dzieci moich szczególnie dla Józefa Gerarda Augustyna oraz Ignacego Januarego Jeremiasza Izajasza Jozue poświęcam moich dwóch małych synów na służbe Bogu na Bogu służbe kocham ich proszę o łaske kapłaństwa dla nich dziękuję Święty Alojzy Gonzago módl się za nami dziękuję Święty Alojzy Gonzago kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno lub bezczynszowego mieszkania wszystkie mają być bezczynszowe lub z czynszem małym czynszem niskim dobrą mieszkania małego sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrą spowiedź świętą w maju 2023 roku dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Marek : 21.06.2022, 22:33
 Św Alojzy proszę w intencji naszej 36 rocznicy ślubu o błogosławieństwo dla Marty i Marka.
 Kasia: 28.12.2021, 01:52
 Św. Alojzy proszę módl się za mojego syna aby skończył szkołę ,iszedł prawą stroną życia o dobre wybory życiowe i aby był dobrym człowiekiem. Jezu ufam Tobie.
 matka: 11.10.2021, 11:55
 Sw.Alojzy prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowiennia Grzegorza. W intencji pomocy Bozej dla dzieci i dla mnie we wszystkich naszych potrzebach:zawodowych, ekonomicznych,motoryzacyjnych,technicznych i w zyciu/o pogromienie wystepkow naszych nieprzyjaciol/.. Bog zaplac za modlitwe.
 Maria: 12.06.2021, 18:03
 Sw.Alojzy prosze Cie o wybawienie mnie i moich dzieci z chorob oraz pomoc Boza w udaremnieniu nekania mnie i rodziny ze strony mezczvzny/Z/z pobliskiego otoczenia. Pomoz nam sw.Alojzy. Z podziekowaniem za modlitwe i za laski otrzmane dla mnie i dla rodziny.
 HN: 04.12.2020, 08:50
 ŚW.ALOJZY MODL SIE ZA NAMI AMEN
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej