Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Wspomnienie liturgiczne 1 paździerkika

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica. Maria Franciszka Teresa Martin urodziła się w Alencon (Normandia) w 1873 r., jako dziewiąte dziecko Ludwika i Zofii. Kiedy miała 4 lata, umarła jej matka. Wychowana w pobożnej rodzinie chrześcijańskiej i w internacie benedyktynek w Lisieux, w piętnastym roku życia - za osobistą dyspensą Leona XIII - wstąpiła do klasztoru karmelitanek. Tam otrzymała imię Teresy od Dzieciątka Jezus. W zakonnym życiu zadziwiała jej dojrzałość duchowa. Starała się doskonale spełniać wszystkie, nawet najmniejsze obowiązki. Nazwała tę drogę do doskonałości "małą drogą dziecięctwa Bożego". W 1890 r. złożyła śluby W trzy lata później została mistrzynią nowicjuszek. Widząc, że miłość Boga jest zapomniana, oddała się Bogu jako ofiara za zbawienie świata. Swoje przeżycia i cierpienia opisała w księdze "Dzieje duszy". Zmarła na gruźlicę 30 września 1897 r., zapowiedziawszy: "Chcę, przebywając w niebie, czynić dobro na ziemi. Po śmierci spuszczę na nią deszcz róż." Beatyfikował ją Pius XI w 1923 r., kanonizował w dwa lata później. Jest patronką zakonów: karmelitanek, teresek, terezjanek; misjonarzy, misji katolickich; archidiecezji łódzkiej, Francji.

W ikonografii św. Teresa przedstawiana jest na podstawie autentycznych fotografii. Jej atrybutami są: Dziecię Jezus, księga, pęk róż, pióro pisarskie.

Modlitwa do św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Św. Tereso, której życie było pełne mądrości, a serce pełne miłości, któraś świat ciemny i zimny rozpromieniła i rozgorzała, bądź mi mistrzynią życia duchownego i wyjednaj mi dar modlitwy, rozmyślania pobożnego i ciągłego łączenia się z Bogiem. Amen.

Modlitwa do św. Teresy od Dzieciątka Jezus o uproszenie łaski

Święta Tereso, której niebem jest czynienie dobra na tej ziemi. Racz rzucić na nas obfity deszcz róż łask Jezusowych.

Boże, któryś rzekł: Jeśli nie staniecie się jako dziatki, nie wejdziecie do Królestwa niebieskiego, daj nam, prosimy w pokorze i prostocie ducha tak w ślady świętej Dziewicy Teresy wstępować, byśmy wieczną nagrodę otrzymać mogli. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg na wieki wieków. Amen.

O umiłowany Kwiecie Jezusa, uśmiechnij się do nas, a przez niewysłowioną słodycz Jego Dziecięctwa spełnij obietnicę twoją: rzuć na nas i na wszystkich ludzi deszcz róż, który by nam przypomniał nieskończoną miłość Boga naszego i wiekuiste wesele, jakie nam zgotował w niebie, gdzie mamy nadzieję wraz z tobą miłosierdzie Jego wyśpiewać na wieki. Amen. O święta Tereso od Dzieciątka Jezus, przez przedziwną moc czynienia cudów jaką cię Bóg obdarzył, uproś mi łaskę [wymienić ją], o którą z ufnością proszę Boga, za twoim wstawiennictwem. Amen.

św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Wasze komentarze:
 Teresa: 28.04.2023, 11:38
 Święta Tereso od Dzieciątka Jezus moją imienniczko i patronko proszę o modlitwę za mnie o łaskę zdrowia i o cud uzdrowienia z złośliwego nowotworu guza płuca przerzutu do kosci stawu biodrowego pachwiny kregoslupa ręki głowy nóg abym samodzielnie chodziła Wierzę że za twoim wstawiennictwem Bóg się nademna grzeszna ulituj e Jezu Ufam Tobie bądź uwielbiony Dziękuję Święta Tereso Kocham Cię
 Wiesława : 08.04.2023, 23:41
 Proszę Cię, Święta Teresko, o łaskę Bożego błogosławieństwa dla moich dzieci oraz dla nas, rodziców.
 Bozena: 26.01.2023, 00:41
 Swieta Teresko blagam Cie o pomoc w uzdrowieniu mojego syna z ciezkiej choroby. Modl sie za nim.
 Kasia33: 03.01.2023, 11:22
  Sw Teresko prosze cie wypros u Pana Boga laske dla mnie zeby Dominik i Adrian mieli logopede tylko do czerwca albo krocej zeby logopeda byl im potrzebny tylko do czerwca albo krocej nie dluzej i zeby pracownik socialny rozwiozal znami umowe w listopadzie albo wczesniej i ta umowa ktora znim mamy do listopada byla ostatnia umowa
 |Maria: 25.12.2022, 18:34
 Swieta Teresko prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza z ciezkiecj choroby oraz jego matki. W intencji pogromienia wystepkow alkoholika oraz jego oddalenie.Pomoz nam.
 brat: 15.10.2022, 19:52
 dziękuję Ci św.Teresko za twą opiekę
 Dorota : 01.10.2022, 22:50
 Proszę o zdrowie na ciele i duszy dla dzieci Przemka Daniela Andrzeja Beaty męża Darka i dla mnie Doroty o uzdrowienie spraw kobiecych córki Beaty i moich Doroty o wierność w małżeństwie i żeby syn Daniel wyrzucił bransoletkę ze znakiem zodiaku która dostał za Duszę w Czyśćcu cierpiace błogosławie
 Anna: 01.10.2022, 19:46
 Święta Tereso błagam o pomoc dla mnie i mojej rodziny. Proszę - pomóż nam w tej trudnej sytuacji, w jakiej się znajdujemy, zwłaszcza córce Aleksandrze dzisiaj. Proszę zaopiekuj się nią, prowadź, pomóż zdecydować co robić , dodaj sił. Pomóż naszej rodzinie,módl się za nami. Mamo Boża ratuj!
 matka: 01.10.2022, 16:04
 Swieta Tereso prosze Cie w intencji powrotu do zdrowia dla sy n a i dla mnie/o szczesliwa rhabilitacje i powrot do zdrowia /.. W intencji pomocy Twojej dla dzieci i dla mnie we wszystkich naszych potrzebach/o blog. w pracy i w zyciu oraz udaremnienie zla ze strony alkoholika oraz S,E,M.K.M/. Dziekuje bardzo.

 marzena aneta: 01.10.2022, 10:01
 gdzie jest komentarz mój prosze go wyświetlić dziękuję
 marzena aneta: 01.10.2022, 01:31
 Święta Tereso od Dzieciątka Jezus módl się za nami kocham Cię proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję
 Maria: 15.10.2021, 17:49
 Sw.Tereso prosze Cie w intencji uzdrowienia syna z ciezkiej choroby. W intencji blog.Twojego w pomyslnym rozwiazaniu jego i moich spraw :urzedowych,zawodowych,osobistych,mieszkaniowych.Uchron nas od epidemii i nieszczesc oraz zla ze strony niepryzjaciol. Bog zaplac za modlitwe.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej