Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Melchiora Grodzieckiego

Wspomnienie liturgiczne 7 września

Św. Melchior Grodziecki, kapłan, męczennik. Urodził się w szlacheckiej rodzinie herbu Radwan, w Cieszynie w 1582 r. Po skończeniu szkoły średniej u jezuitów w Wiedniu wstąpił do tegoż zgromadzenia. Po nowicjacie odbył praktykę nauczycielską w kolegium jezuickim w Brnie, a potem w Kłodzku. W 1614 r. przyjął święcenia kapłańskie. Został mianowany kaznodzieją w Pradze, a następnie kapelanem wojskowym w Koszycach. Podczas prześladowania katolików w Czechach, kiedy Koszyce zajęło wojsko Jerzego Rakoczego, pochwycono św. Melchiora oraz dwu innych kapłanów. Poddany okrutnym torturom, poniósł męczeńską śmierć 7 września 1619 r. razem ze Stefanem Pongraczem, Węgrem, jezuitą i Markiem Kriżem, Chorwatem, kononikiem ze Strzygonia. Pochowano ich w okolicy Koszyc, następnie przeniesiono do kościoła sióstr urszulanek w Tyrnawie. Beatyfikowani przez Piusa X (1905). Męczenników kanonizował Jan Paweł II w 1995 r. Patron archidiecezji katowickiej.

Modlitwa do św. Melchiora Grodzieckiego

Prosimy Cię, Panie, nich nas wspierają modlitwy błogosławionego Melchiora, Męczennika, abyśmy ciesząc się jego zwycięstwem, naśladowali stałość w wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa do opiekę do św. Melchiora Grodzieckiego

Święty Melchiorze Grodziecki, Twojej opiece powierzamy naszą diecezję i wszystkie rodziny naszej parafii. Uproś nam nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przyczyniaj się za księżmi, by tak jak Ty oddali się Chrystusowi i byli Jego świadkami. Pomóż nam wszystkim poznawać wolę Boga/ i odważnie ją wypełniać, byśmy żyli w jedności z Jezusem, jedynym Panem i Zbawicielem, teraz i w wieczności. Amen.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Melchiora

Święty Melchiorze Grodziecki, nasz Pan Jezus Chrystus dał Ci siłę do wiernej miłości, w czasach, gdy moce zła zdawały się odnosić zwycięstwo, wzbudzając nienawiść w sercach wyznawców podzielonego Kościoła. Twoje dzieciństwo i młodość związały Cię z naszą ziemią. Powierzamy Ci naszą Diecezję i naszą parafię: małżeństwa i rodziny, osoby stanu wolnego, dzieci i młodzież. Wstawiaj się za nami, byśmy tak jak Ty potrafili rozeznawać wolę Boga i odważnie ją wypełniać. Sługo Ewangelii wierny aż po męczeństwo, wyproś łaskę świętości dla kapłanów. Uproś święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej diecezji, by nie zabrakło serc gotowych z radością i ufnością poświęcić się służbie Bogu i Kościołowi. Dobry Pasterzu, poszukiwałeś zagubionych i potrzebujących, towarzyszyłeś żołnierzom dzieląc z nimi zagrożenia, jakie przynosi wojna. Wypraszaj naszym pasterzom gorliwość apostolską i gotowość szukania zagubionych owiec, gdziekolwiek się znajdują. Męczenniku jedności Kościoła, aż do śmierci trwałeś wiernie przy słowie Bożym przechowywanym i głoszonym we wspólnocie, która dochodzi do pełni prawdy dzięki Duchowi Świętemu i strzeże depozytu wiary. Wypraszaj nam posłuszeństwo wobec głoszonej ewangelii oraz gotowość dawania świadectwa wierności Kościołowi. Przyjacielu Boskiego Oblubieńca, czuwaj nad nami, byśmy żyli w jedności z Jezusem, jedynym Panem i Zbawicielem, a kiedyś mogli cieszyć się Jego obecnością w Niebie, gdzie On żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Melchior Grodziecki

Wasze komentarze:
 Mama: 14.06.2024, 21:54
 Proszę o pracę dla syna Mikołaja i o wygraną na loterii ogromnych pieniędzy na kupienie własnego mieszkania Święty Melchiorze pomóż mi jak długo jeszcze muszę znosić biedę nędzę i upokorzenie od córki zięcia wnuków i ludzi
 Zbigniew: 07.09.2023, 13:20
 O boże milosierdzie dla Józefy i jej rodziny
 Agnieszka : 07.09.2023, 06:36
 Sw Melchiorze, proszę o zdrowie dla mojej rodziny, módl się za nami w trudnościach dnia codziennego.🌹
 Ja : 06.11.2021, 11:21
 Pomóż mi wygrać w lotto proszę
 beti : 06.11.2021, 11:18
 Pragnę być zamożna całe ,życie byłam biedna i nieszczęśliwa
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej