Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Jadwigi Królowej

Wspomnienie liturgiczne 8 czerwca

Jadwiga, córka Ludwika Andegaweńskiego, urodziła się w 1374 r., koronowana była na królowę Polski w 1384 r., a w dwa lata później poślubiła Jagiełłę. Jej dziełem była chrystianizacja Litwy i rozwój Akademii Krakowskiej. Jej życie i działalność była ożywiona głęboką modlitwą i miłosierdziem chrześcijańskim, stanowiąc zespolenie akcji i kontemplacji, postawy ewangelicznej Marty i Marii. Zmarła w dniu 17 lipca 1399 r. Od chwili śmierci otoczona jest religijną czcią i miłością całego Narodu. 31 maja 1979 Jan Paweł II ogłosił ją błogosławiona. Kanonizjacja miała miejsce w dniu 8 czerwca 1997 roku.

Krótka modlitwa do św. Jadwigi Królowej

Boże, życie wiernych, chwało pokornych, który świętą Jadwigę, królowę uczyniłeś gorliwą krzewicielką wiary i miłości, spraw za jej wstawiennictwem, byśmy się stali apostołami prawdy i dobra. Przez Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, naszego Pana i Boga który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego przez wszystkie wieki wieków.

Modlitwa za wstawiennictrem świętego Jadwigi Królowej za nas i za Polskę

Święta Jadwigo! Królowo świątobliwa i bogobojna Pani, która słyniesz różnymi cudami, która byłaś opiekunką i orędowniczką wszystkich sierot, ubogich i nieszczęśliwych; która tak ukochałaś Twój kraj, że dla jego szczęścia i dla rozszerzenia wiary w prawdziwego i jedynego Boga wszystko poświęciłaś.

Do Ciebie udajemy się z prośbami naszymi; racz je wysłuchać i wstawić się do Jezusa Chrystusa, jedynego Syna Boga Ojca. Przede wszystkim błagamy Cię, święta Jadwigo, byś Ojczyźnie naszej dała szczęście, jakim się cieszyła będąc pod Twoim panowaniem.

Ufamy Tobie, święta Królowo Jadwigo, że nie zawiedziesz serc naszych i dzisiaj znowu, jak za dawnych czasów, powiesz te słowa: Panie, któż im łzy powróci?

A Jezus wysłucha głosu Służebnicy Swojej, i jak niegdyś na Wawelu, skłoni Swą świętą głowę na znak, że to On jeden uczynić potrafi; wejrzy na lud skruszony i osuszy łzy dzieci Swoich darząc pociechą, nadzieją, radością! zdrowiem. Tobie to zawdzięczać będziemy, do Ciebie też z gorącą prośbą się zwracamy:

ŚWIĘTA JADWIGO, PATRONKO NASZA - MÓDL SIĘ ZA NAMI!

Święta Jadwiga królowa

Wasze komentarze:
 matka: 15.02.2024, 11:16
 Sw.Jadwigo prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Syna oraqz o dobra prace i dobra,katolicka zone. W intencji dobrej woli :M.L.J. Dzekuje bardzo.
 Maria: 09.08.2023, 16:33
 Swieta Jadwigo prosze Cie w intencji cudu u zdrowienia syna. W intencji dobrej woli pracodawcow,by syn zostal zatrudniony na etatowa prace na czas nieokreslony/o dobry wybor szkoly i zdanie egz.na prawo-jazdy dla syna,o udaremnienie zla ze st rony nieprzyjaciol/.. Bog zaplac za modlitwe.
 marzena aneta: 17.07.2023, 15:24
 Modlitwa doJadwigi Królowej Świętej dziękuję Jadwigo Królowo Święta kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję Jadwigo Królowo Święta módl się za nami dziękuję Jadwigo Królowo Święta kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o domu kupno lub bezczynszowego mieszkania wszystkie mają być bezczynszowe lub z czynszem małym czynszem niskim dobrą mieszkania małego sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrą spowiedź świętą dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Maria: 17.07.2023, 09:13
 Swieta Jadwigo prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowineia Danuty,Grzegorza,Marcina,Jerzego. W intencji pomocy Bozej we wszystkich naszych potrzebach:zawodowych,urzedowych,osobistych,mieszkaniowych,rodzinnych,spolecznych. Bog zaplac za modlitwe.
 Maria: 14.07.2023, 08:01
 Sw.Jadwigo prosze Cie o pomoc we wszystkich potrzebach moich dzieci i moich.:zdrowotnych,zawodowych/o etatowa prace dla syna na czas nieokreslony/,mieszkaniowych/,o pogromienie wystepkow alkoholika i jego rodziny/,osobistych,finansowych/o odzyskanie pieniedzy/,rodzinnych,spolecznych/o uczciwosc pracodawcow oraz S.E.J.E.J.Z.H.M/. Z podzkiekowaniem za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Anna: 08.06.2022, 14:30
 Święta Królowo Jadwigo módl się za nami.
 matka: 09.10.2021, 11:27
 Sw.Jadwigo prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Grzegorza. W intencji pomocy Bozej w pomyslnym rozwiazaniu moich dzieci i moich spraw urzedowych,zawodowych,remontowych,osobistych.O udaremnienie nekania ze strony nieprzyjaciol . Bog zaqplac za modlitwe.
 Teresa: 12.09.2021, 11:11
 Sw.Jadwigo prosze Cie w intencji blagalno-dziekczynnej o cud uzdrowienia syna. W intencji pomocy Bozej w pomyslnym rozwiazaniu moich i moich dzieci oraz Jerzego i jego dzieci spraw:zawodowych,urzedowych,mieszkaniowych,osobistych. Dziekuje bardzo za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Maria: 13.07.2021, 14:02
 Sw.Jadwigo prosze Cie o powrot do zdrowia. W intencji otrzymania w calosci dla mnie i dla dzieci dobr ziemskich i duchowych./O pogromienie wystepkow nieprzyjaciol naszych:alkoholika Z oraz .S.E.M.K/. Bog zaplac za modlitwe.

 Xyz: 28.02.2021, 10:54
 Swieta Jadwigo, modl sie za nami. Amen.
 hn: 22.01.2021, 18:58
 ŚW,Jdwigo modl sie za nami amen jezu ufam tobie
 HN: 05.12.2020, 19:06
 Jezu Ufam Tobie
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej