Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Katarzyny Szwedzkiej

Wspomnienie liturgiczne 24 marca

Św. Katarzyna Szwedzka, księżniczka, zakonnica (1330-1380). Córka św. Brygidy i księcia Ulfa Gudmarssona. Podczas pielgrzymowania z matka do Wiecznego Miasta otrzymuje wiadomość o śmierci męża. Odtąd podejmuje dzieła miłosierdzia, pomaga swej matce w założeniu i utrwaleniu nowej rodziny zakonnej, brygidek; pielgrzymuje z nią do miejsc świętych. Po powrocie z Ziemi Świętej w roku 1373 umiera św. Brygida. Katarzyna przewozi jej ciało z Rzymu do Szwecji. Podczas tej podróży przejeżdża przez polskie Pomorze. W roku 1377 otrzymuje od papieża aprobatę zakonu, któremu patronowała.

Umiera w klasztorze brygidek w Vadsena. Jest patronką Szwecji, a także ludzi dotkniętych niepowodzeniami. W ikonografii Święta ukazywana jest z kielichem w dłoni.

Modlitwa do św. Katarzyny Szwedzkiej

Boże naucz mnie, bym jak święta Katarzyna potrafił odrzucić pokusy i blichtr tego świata i całym sercem służyć Tobie i moim bliźnim. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
* * *

Boże, który Kościół Twój święty przesławnymi zasługami św. Katarzyny, Dziewicy, przyozdobiłeś i licznymi jej cudami pocieszasz, daj nam sługom Twoim, abyśmy i przykładami jej pobudzeni, życie nasze poprawili i opieką jej nad nami od wszelkich przeciwności zasłonieni byli. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa. Amen.

* * *

Panie Boże, który zesłałeś niebiańskie dary na św. Katarzynę dziewicę, pozwól nam naśladować jej cnoty w czasie naszej ziemskiej wędrówki i wraz z nią cieszyć się wiecznym szczęściem w niebie. Amen.

Wasze komentarze:
 marzena aneta: 24.03.2024, 11:40
 modlitwa do Świętej Katarzyny Szwedzkiej dziękuję modlitwa odmówiona dziękuję Święta Katarzyno Szwedzka kocham cię bardzo mocno prosze o pomoc tu proszącym dziękuję Święta Katarzyno Szwedzka kocham cię bardzo mocno prosze o miłość mądrość prawde sprawiedliwość szczerość szacunek uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję Święta Katarzyno Szwedzka kocham Cię bardzo mocno prosze dla mnie o dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urodę zdrowie pieniądze żebym miała zawsze dziękuję żeby mieli wszyscy i je szanowali dziękuję żeby pracowali uczciwie zarabiali dziękuję żeby mądrze pieniądze wydawali dziękuję proszę o odzyskanie syna którego wychowam na kapłana dziękuję proszę o dobrego kawalera w moim wieku niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie dziękuję proszę o prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitwa nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Agnieszka : 24.03.2024, 05:22
 Sw Katarzyno módl się za mnie i moją rodzinę proszę wypros nam potrzebne łaski 🌹
 Agata : 09.07.2023, 00:39
 Proszę, uchton mnie od poronienia. Uzdrow moje dziecko
 Agata : 09.07.2023, 00:39
 Proszę, uchton mnie od poronienia. Uzdrowienie moje dziecko
 Mama: 14.05.2023, 17:26
 Św Katarzyno proszę za Twoim wstawiennictwem o potrzebne łaski zdrowia , dobrego ojcostwa i wyjścia z samotności dla syna Tomasza. Moim
 Mama: 14.05.2023, 17:23
 Św Katarzyno proszę za Twoim wstawiennictwem o potrzebne łaski zdrowia , dobrego ojcostwa i wyjścia z samotności dla syna Tomasza.
 marzena aneta: 24.03.2023, 08:45
 Modlitwa do świętej Katarzyny Szwedzkiej dziękuję Święta Katarzyno Szwedzka kocham Cię dziękuję Święta Katarzyno Szwedzka módl się za nami dziękuję Święta Katarzyno Szwedzka kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Święta Katarzyno Szwedzka kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urodę ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Czcicielka: 30.03.2022, 18:37
 Św Katarzyno błagam Cię za twoim wstawiennictwem u Boga za parafian Bogu wiadomo z kąd, a szczególnie młodych za obojętność i powrót do Kościoła a proboszcza parafii o zdrowie i dar ducha świętego prosi niegodna czcicielka .Bogu niech będą dzięki.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej