Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Izydora z Sewilli

Wspomnienie liturgiczne 4 kwietnia

Św. Izydor z Sewilli, biskup, doktor Kościoła. Urodził się około 560 r. w Kartaginie. Pochodził z rodziny, która dała Kościołowi dzieci wyniesione do chwały ołtarzy - św. Leonarda i św. Fulgencjusza, braci św. Izydora, oraz św. Florentynę - ich siostrę. Wychowywał się i kształcił u boku swego starszego brata Leonarda, biskupa Sewilli. Po jego śmierci objął biskupstwo. Podjął wysiłek odnowy Kościoła. Kierował synodami w Sewilli (619), w Toledo (633), które m. in. ułożyły symbol wiary odmawiany w Hiszpanii oraz ujednolicił liturgię. Fundator kościołów, klasztorów, szkół, bibliotek. Zabiegał o podniesienie poziomu intelektualnego i duchowego kleru. Był znakomitym pisarzem. Pozostawił po sobie bogatą spuściznę literacką. Jego największym dziełem jest dwudziestotomowy "Codex etimologiarum" - pierwsza próba naukowej encyklopedii, synteza wiedzy, jaką posiadano za jego czasów. Zapamiętano go jako człowieka wyjątkowego miłosierdzia. Zmarł 4 kwietnia 636 r. Kanonizowany w 1598 r. Innocenty XIII ogłosił go doktorem Kościoła (1722). Jest patronem Hiszpanii, Sewilli i internautów. W ikonografii św. Izydor przedstawiany jest w stroju biskupim. Ma paliusz. Czasami ukazywany jako jeździec na koniu. Jego atrybutem jest miecz.

Modlitwa do św. Izydora z Sewilli

Boże, wieczna Mądrości, Ty dałeś nam świętego Izydora jako nauczyciela wiary, wysłuchaj prośby, które zanosimy w dniu jego wspomnienia i za jego wstawiennictwem otaczaj swój Kościół opieką. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Wasze komentarze:
 Maria: 20.05.2024, 23:46
 Swiety Izydorze prosze Cie w intencji blagalnej o wybawienie od roznorakiego zla i nienawisci ze strony nieprzyjaciol. W intencji uchronienia mnie i moich dzieci od chorob,strat, nieszczesc. Dziekuje bardzo.
 cziccielka: 19.05.2024, 23:29
 Sw.Izydorze prosze Cie pokornie o powrot do zdrowia dla Syna rarz o dobra prace wsrod,dobrych ludzi. W intencji wybawienia nas od zla ze strony nieprzyjaqciol:Ewy.S.Z.L.R. Dziekuje bardzo.
 Agnieszka : 04.04.2024, 05:06
 Sw Izydorze módl się za mnie i moją rodzinę proszę wypros nam potrzebne łaski 🌹
 matka: 12.08.2023, 15:43
 Sw.Izydorze prosze Cie o dobra wole parcodawcow,by syn otrzyzmal etatowa prace na czas nieokreslony.Jak tez zdal egz. na prawo jazdy i wyzdrowial.O dobra synowa i dobrych wspolmazonkow. Bog zaplaqc za modlitwe.
 Maria: 20.06.2023, 13:44
 Sw.Izydorze prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia syna. W intencji otrzymania w calosci dobr ziemskich i duchowych dla niego i dla mnie/o nowe talenty techniczno-informatyczne,o zdnaie egz,o dobra zone,o odzyskanie pieniedzy,o dobra wole M.J.S./.. Z gory bardzo serdecznie dziekuje.
 Teresa: 15.05.2023, 09:47
 Sw.Izydorze prosze Cie o pomoc Twoja w intencji dobrej woli pracodawcow,by przyjeli syna do pracy etatowej na czas nieokresliny. W intencji pogromienia i rozproszenia moich dzieci i moich nieprzyjaciol znanych i nieznanych.alkoholik.Elzbiete,W.S.E/. Bog zaplac za modlitwe.
 marzena aneta: 04.04.2023, 07:02
 Modlitwa do świętego Izydora dziękuję Święty Izydorze kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Święty Izydorze módl się za nami dziękuję Święty Izydorze kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej