Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Gemmy Galgani

Wspomnienie liturgiczne 11 kwietnia

Św. Gemma Galgani, dziewica (1878 - 1903). Pochodziła z ubogiej, wielodzietnej rodziny. Mając 8 lat straciła matkę. Jako kilkunastoletnia dziewczyna, po śmierci ojca, pozostała bez środków do życia. Ostatnie 4 lata życia spędziła u zaprzyjaźnionej rodziny Gianninich. Doświadczała bólu i cierpienia wynikającego z kolejnych chorób gruźlicy, schorzenia kręgosłupa, głuchoty, paraliżu. W głębokich doświadczeniach wspięła się na szczyty mistyki chrześcijańskiej. Była stygmatyczką. Zmarła 11 kwietnia, mając 25 lat. Beatyfikowana przez Piusa XI w 1933 r., kanonizowana przez Piusa XII w 1940.

Modlitwa do św. Gemmy Galgani

O lśniący kwiecie nieba, Święta Gemmo, która przez miłość Jezusa poświęciłaś swe życie, by czynić dobro, która byłaś znamienitym przykładem pokory i ofiary; ja, Tobie oddany, zachęcony wieloma łaskami przypisanymi Twojemu wstawiennictwu, proszę Cię żarliwie, byś przyszła mi z pomocą.

Wstaw się u Twojego oblubieńca Jezusa, aby udzielił mi łaski zbawienia mojej duszy i innych łask, których potrzebuję. Wyproś, Święta Gemmo, abym umiał naśladować Twoje cnoty i zasłużył, by tak jak Ty trafić przed oblicze Boga, aby Go chwalić i wysławiać w raju. Amen. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

* * *

O, Święta Gemmo, jakże wielka była Twoja miłość względem biednych, jakże ogromna Twoja gorliwość, by ich wspomagać! Przyjdź z pomocą także i mnie, w mojej potrzebie, i wyjednaj mi łaskę, która przyniesie ulgę mojej duszy. Liczne cuda i łaski przypisywane Twojemu wstawiennictwu niech wzbudzą we mnie ufność i wiarę w Twoją pomoc. Błagaj w moim imieniu Jezusa, Twojego niebieskiego oblubieńca: ukaż Mu stygmaty, które dała Ci Jego miłość, przypomnij Mu wylaną z nich krew, cierpienia, których doznałaś, łzy, które wylałaś za zbawienie dusz, złóż to swoje poświęcenie, będące wyrazem miłości, jako skarb drogocenny, a Jezus Cię wysłucha. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

Wasze komentarze:
 Marta: 23.04.2024, 12:32
 Święta Gemmo Proszę Ciebie o wzrost wiary i miłości w naszych sercach i duszach do Jezusa i Jego i naszej ukochanej Mamy Maryji Panny.Upros u Boga Ojca Kochana Św Gemmo udaną operację serca dla Aliny oraz chęć i podjęcie stałej pracy dla męża mojego Darjusza.Amen❤🌼❤
 matka: 11.04.2024, 16:20
 Swieta Gemmo prosze Cie o pomoc Twoja dla Syna,by znalazl dobra prace.O dobra wole pracodawcow i ludzi,ktorzy w tym mogliby mu dopomoc. W intencji powrotu do zdrowia dla Syna i pokoju w sercu. Dziekuje bardzo.
 Anna: 11.04.2024, 11:22
 Święta Gemmo Galgani proszę wstaw się do Pana Jezusa o uzdrowienie z nienawiści serca mojego zięcia i o nawrócenie mojego zięcia.
 Agnieszka: 11.04.2024, 06:12
 Sw Gemmo proszę o zdrowie dla mnie i mojej rodziny błagam wypros nam potrzebne łaski 🌹
 bernadeta: 05.11.2023, 22:34
 sw gemmo prosze pomoz mi znalesc dobra prace za granica bo juz nie mam wyjscia , zlituj sie nade mna....
 Anna: 03.11.2023, 09:01
 Św Gemmo błagam cię uproś mi łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej z którą się zmagam sama
 Kasia Kowal: 20.08.2023, 01:03
 Święta Gemmo proszę Cię , wstaw się za mną i upros mi laskę zdrowia i szczęśliwą operację oczu !
 Maria: 07.06.2023, 11:46
 Swieta Gemmo prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia syna. W intencji otrzymania dla niego w calosci dobr ziemskich i duchowych./o etatowa prace na czas nieokreslony,,o odzysaknie pieniedzy od przedsiebiorcow,o unieszkodliwienie atakow zla ze st rony nieprzyjaciol,alkoholika,wspolpracodawcow,wspolkolegow oraz S.E.Z.K.W o dobra wole M../. Bog zaplac za moldlitwe.
 Teresa : 23.05.2023, 22:37
 S, Gemmo proszę o uzdrowienie Kingi zatrucia organizmu wierzę w Twoje wstawiennictwo

 Joanna: 26.04.2023, 23:13
 Sw Gemmo błagam pomoz mojej rodzinie.
 helena: 13.04.2023, 18:38
 sw gemmo blagam cie onawrocenie barbary honoraty michaela slawomira weroniki
 Ula: 11.04.2023, 20:06
 św Gemmo, proszę o nawrócenie, uzdrowienie wujka Michała, o zerwanie wszelkich kontaktów które szkodzą jego duszy.
 marzena aneta: 11.04.2023, 07:27
 Modlitwa do świętej Gemmy Galgani dziękuję Święta Gemmo Galgani kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Święta Gemmo Galgani módl się za nami dziękuję Święta Gemmo Galgani kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Franciszek: 24.11.2022, 18:19
 Święta Gemmo proszę Cię uproś u Jezusa ażeby spełnił wszystkie moje prośby . Codziennie go proszę gorąco o opiekę nade mnà oraz nad moją żoną córką oraz wnuczką . Proszę go aby zakął się mną . Poroś Jezusa aby jedna z tych próśb spełniła się .
 Kasia Kooeal: 20.09.2022, 22:38
 Święta Gemmo proszę Cię o łaskę zdrowia i pomyślne wyniki badań 🙏
 Anna: 11.04.2022, 14:53
 Święta Gemmo proszę o pomoc dla mnie i mojej rodziny.O pomoc dla mnie, mojego męża Grzegorza i naszych córek Anny i Aleksandry. O zdrowie ,siły i nadzieję. O potrzebne łaski .Proszę módl się za nami błagamy.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej