Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Izydora Oracza

Wspomnienie liturgiczne 15 maja

Św. Izydor Oracz (1080-ok. 1130). Urodził się w Madrycie. Gdy miasto zdobyli Arabowie, wraz ze swoją żoną - bł. Marią Toribia i synkiem schronił się na wsi. Pracował jako parobek. Słynął z wiernego wypełniania obowiązków, pobożności, miłosierdzia i pokuty Jest patronem diecezji kieleckiej, Madrytu, Saragossy; rolników.

W ikonografii Święty przedstawiany jest z atrybutami nawiązującymi do wydarzeń w jego życiu. Są nimi: Anioł, który orze podczas modlitwy Świętego, pług zaprzężony w dwa woły, kłosy, laska, spod której wypływa źródło, różaniec.

Modlitwa do św. Izydora Oracza

Panie Boże Wszechmogący, Stworzycielu wszechświata i Ojcze nasz, dałeś mi we władanie świętą matkę ziemię, każesz mi ją uprawiać, orać, siać i zbierać, aby uzyskać plony, każesz mi hodować zwierzęta, aby te wytwory Twojej hojności w przyrodzie i mojej pracy służyły za pokarm ludziom; daj mi umysł sprawny i zdrowy, bym mógł czynić dobrze, daj mi serce prawe, bym wytwarzał zdrową żywność i na tyle obfitą, by żywić tych, którzy pracują w innych zawodach; daj mi umysł światły i serce szerokie, abym rozumiał, że pierwszą i najważniejszą rzeczą jest nie szkodzić nikomu, ani ludziom, ani przyrodzie, a potem dopiero abym mógł zapewnić taką ilość pokarmu, by służył wszystkim, którzy go potrzebują. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Wasze komentarze:
 matka: 04.04.2024, 09:11
 Swiety Izydorze prosze Cie pokornie w intencji powrotu do zdrowia dla Syna oraz o dobra prace dla niego i dobra,katolicka zone oraz o spokojne warunki mieszkaniowe. Na Wieksza Chwale Pana Boga i zbawienie nas.
 Maria: 12.08.2023, 15:36
 Bl.Izydorze prosze Cie w intencji blgalnej o powrot do zdrowia dla syna. W intencji dobrej woli pracodawcow,by syn otrzymal etatowa prace na czas nieokreslony.O dobry wybor szkoly i zdanie egzaminu na prawo-jazdy.O pokoj i bezpieczenstwo dla dzieci. Bog zaplaqc za modlitwe.
 Maria: 31.05.2023, 22:48
 Święty Izydorze proszę o Twoją opiekę I pomoc dla syna w trakcie zdawania egzaminów zawodowych - szkoła rolnicza.
 marzena aneta: 15.05.2023, 15:10
 Modlitwa do świętego Izydora Oracza dziękuję Święty Izydorze Oraczu kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję Święty Izydorze Oraczu módl się za nami dziękuję Święty Izydorze Oraczu kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno lub bezczynszowego mieszkania wszystkie mają być bezczynszowe lub z czynszem małym czynszem niskim dobrą mieszkania małego sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dobrą spowiedź świętą w maju 2023 roku dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Teresa: 15.05.2023, 09:43
 Sw.Izydorze prosze Cie o pomoc Twoja w pomyslnym rozwiazaniu problemow moich dzieci i moich:zdrowotnych,zawodowych,mieszkaniowych,osobistych. W intencji pogromienia i rozproszenia naszych nieprzyjaciol znanych i nieznanych/alkoholika.Elzbiete,S,R.K./. Bog za modlitwe..
 BH: 03.06.2022, 08:57
 spraw,by Spurek i Timmermans nawrócili się,jako,że Maryja dała rady w dniu Twego odpustu.By nasz kraj uszanował górników i wrócił do węgla,by inną unię utworzono.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej