Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Bernardyna ze Sieny

Wspomnienie liturgiczne 20 maja

Św. Bernardyn ze Sieny, zakonnik, doktor Kościoła (1380 - 1444). Wcześnie osierocony, wychowywał się u krewnych. Miał 19 lat, kiedy skończył prawo w Sienie. W 1402 r. wstąpił do franciszkanów. W dwa lata później przyjął święcenia kapłańskie. Dał początek nowej gałęzi zakonu - zwanego obserwantami (u nas bernardynami) - wprowadzając surową regułę. Bernardyn jako wybitny mówca przemierzył ówczesną Italię. Jego kazania oddziaływały na wielu słuchaczy. Twórca cennych dziel teologicznych. Człowiek pokorny - trzykrotnie odmówił proponowanego mu biskupstwa w Sienie, Ferrarze i Urbino. Znany z gorliwej modlitwy i szczególnej czci Imienia Jezus. Nabożeństwo do Imienia Zbawiciela zawdzięcza mu decydujący rozwój. Bernardyn w latach 1438 - 1442 pełnił urząd wikariusza generalnego zakonu. Brał udział w Soborze Florenckim (1439), gdzie działał na rzecz zjednoczenia Greckiego Kościoła Ortodoksyjnego z Katolickim. Zmarł w Aquili i tam go pochowano. Jest patronem bernardynów, Sieny, rodzinnej miejscowości Massa Martitima oraz tkaczy. Orędownikiem chorych na gardło i krwawiących. Wśród bernardynów są polscy błogosławieni i święci: Szymon z Lipnicy, Jan z Dukli, Władysław z Gielniowa. Wywarli oni poważny wpływ na życie religijne w Polsce.

W ikonografii Święty przedstawiany jest w habicie bernardyńskim; czasem jako kaznodzieja. Jego atrybutami są: u nóg trzy infuły, których odmówił; otwarta księga; krzyż z monogramem IHS; w ręku monogram IHS w promieniach.

Modlitwa o wstawiennistwo do św. Bernardyna ze Sieny

Św. Bernardynie ze Sieny, który głosiłeś miłość i miłosierdzie Boga wszędzie, gdzie byłeś. Przychodzę do ciebie, prosząc o twoje wstawiennictwo za (imię osoby) i wszystkich, potrzebujących twojej modlitwy.

Módl się, drogi święty Berdardynie, aby cierpieli z radością, wytrwali z nadzieją otrzymania potrzebnej łaski i aby łączyli swoje cierpienia z Jezusem dla zbawienia dusz.

Proszę o Twoje wstawiennictwo. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Bernardyna ze Sieny do św. Józefa

Stróżu i ojcze dziewic, święty Józefie, którego wiernej straży sama niewinność, Jezus Chrystus i Panna nad pannami, Maryja, była powierzona, proszę Cię i błagam przez ten podwójny skarb - Jezusa i Maryję - spraw to, abym od wszelkiej nieczystości zachowany, nieskalanym umysłem, niewinnym sercem i czystym ciałem zawsze służył Jezusowi i Maryi w wielkiej czystości. Amen.

* * *

O Józefie, dziewiczy ojcze Jezusa, zawsze czysty mężu Dziewicy Maryi, módl się za nami każdego dnia do tegoż Jezusa, Syna Bożego, abyśmy, uzbrojeni w Jego łaskę, mogli walczyć w dobrych zawodach na tym świecie i zostali przez Niego ukoronowani przy śmierci. Amen.

Wasze komentarze:
 Basia : 05.06.2024, 11:17
 Święty Bernardynie proszę o pomoc dla mojej mamy. Wyproś łaskę zdrowia i spokojnych nocy dla niej przed obliczem naszego Ojca w niebie.
 Grażyna : 30.05.2024, 22:06
 Św. Bernardynie proszę módl się o łaskę zdrowia dla mamy Stanisławy, aby jej płuca były zdrowe i łaski jej potrzebne.
 Agnieszka: 20.05.2024, 06:13
 Sw Bernardynie módl się za mnie i moją rodzinę proszę wypros nam potrzebne łaski 🌹
 Katarzyna : 05.02.2024, 02:59
 Św.Bernadynie, patronie chorych na płuca, proszę Cię o wstawiennictwo przed Tronem Boga, o zdrowie dla 5-miesiecznego Ignasia...Boże! Daj mu łaskę zdrowia🙏
 Pax: 20.05.2023, 10:31
 Święty Bernadynie umacniaj nas w duchu Świętym, niekończącej drodze do nieba
 Anna: 20.05.2022, 12:39
 Święty Bernardynie módl się proszę za mnie i moją rodzinę.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej