Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Elżbiety Portugalskiej

Wspomnienie liturgiczne 4 lipca

Św. Elżbieta Portugalska, królowa. Urodziła się w Saragossie w 1271 r. Była córką Piotra III, króla Aragonii, i Konstancji, królewny Sycylii. Jej ciotką była św. Elżbieta Węgierska. Kiedy miała 12 lat, wydano ją za Dionizego, króla Portugalii. Miała z nim dwoje dzieci: Konstancję i Alfonsa. Małżeństwo jednak nie było szczęśliwe. Elżbieta przyjmowała to z cierpliwością. Modliła się, pościła, świadczyła miłosierdzie. Była fundatorką wielu kościołów i klasztorów. Posiadała dar godzenia zwaśnionych monarchów. W Coimbrze, a potem w Lizbonie doprowadziła do zgody między Dionizym i Alfonsem, który zbuntował się przeciw rodzonemu ojcu. Interweniowała w zatargach swego męża Dionizego z jego bratem oraz z Ferdynandem Kastylijskim. Podczas walk między jej synem Alfonsem IV, a jej wnukiem Alfonsem IX, królem Kastylii, podążyła na pole bitwy, zapobiegając wojnie. Nazwano ją "aniołem pokoju". Po śmierci męża, który umarł na jej rękach pełen skruchy i nawrócenia, wstąpiła do III Zakonu św. Franciszka i zamieszkała w założonym przez siebie klasztorze klarysek w Coimbrze. Zmarła 4 lipca 1336 r. Beatyfikowana przez Leona X w 1516 r. Kanonizował ją papież Urban VIII w roku 1626. Św. Elżbieta jest patronką Portugalii, Coimbry, Estremoz, Saragossy. Orędowniczka podczas udręk wojny.

Krótka modlitwa do św. Elżbiety Portugalskiej

Boże, Nieskończone Miłosierdzie nasze, który dałeś św. Elżbiecie cudowną łaskę godzenia skłóconych, pomóż nam za jej wstawiennictwem praktykować dzieło pokoju tak, abyśmy mogli być nazwani dziećmi Bożymi. Amen.

Modlitwa do św. Elżbiety Portugalskiej

Boże, źródło pokoju i miłości, Ty dałeś świętej Elżbiecie, królowej Portugalii, łaskę godzenia zwaśnionych, spraw za jej wstawiennictwem, abyśmy byli krzewicielami pokoju i mogli się nazywać dziećmi Bożymi. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Elżbieta Portugalska

Wasze komentarze:
 ROMAN: 08.07.2024, 20:46
 ŚWIĘTA Elzbieto proszę ulecz Magdalenę
 Maria: 04.07.2024, 06:44
 Św Elżbieto módl się za córkę Elazbiete w dniu jej imienin 🙏🙏🙏
 Agga: 04.07.2024, 06:42
 Święta Elżbieto Portugalska proszę módl się o zgodę w mojej rodzinie I we wszysukich rodzinach na świecie🙏
 matka: 17.11.2023, 15:09
 Swieta Elzbieto prosze Cie w intencji powrotu do zdrowia oraz o cudowna Twoja pomoc we wszystkich moich i mojego Syna potrzeabch:urzedowych,mieszkaniowych,ekonomicznych,spolecznych. Dziekuje bardzo.
 czcicielka: 12.10.2023, 17:44
 Sw.Elzbieto prosze Cie w intencji cudu u zdrowienia syna i jego mat ki. W intencji pomyslnosci w pomyslnym roztrzygnieciu sprawy urzedowej/spraw,aby nie bylo demontazu/,mieszknaiowej. Bog zaplac za modlitwe.
 Maria: 06.07.2023, 21:55
 Św Elżbieto poskrom te wojnę która robi Józefa jej dzieci i wnuki i zabierz ich z naszej drogi i granic mojej posesji 🙏🙏🙏
 Dominik: 04.07.2023, 22:03
 Św. Elżbieto wspieraj nas proszę. Dziękuję.
 marzena aneta: 04.07.2023, 19:12
 Modlitwa do Świętej Elżbiety Portugalskiej dziękuję Święta Elżbieto Portugalska kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję Święta Elżbieto Portugalska módl się za nami dziękuję Święta Elżbieto Portugalska kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o domu kupno lub bezczynszowego mieszkania wszystkie być mają bezczynszowe lub z czynszem małym czynszem niskim dobrą sprzedaż mieszkania małego urode zdrowie pieniądze dobrą spowiedź świętą dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Maria: 04.07.2023, 10:56
 Swieta Elzbieto prosze Cie w intencji opieki Twojej i pomocy ,by syn zdal egzamin,ukonczyl podyplomowke,znalazl dobra zone.Uchron nas od strat,nieszczesc i zlych ludzi,oszczerstw. Z gory bardzo serdecznie dziekuje.

 Teresa: 04.07.2023, 10:33
 Swieta Elbieto prosze Cie o uwolnienie od zla nieprzyjaciol znanych/J.E.S.Z.M.L// i nieznanych.O dotkniecie ich Krwia Pana Jezusa i uczynienie z Szwala ich w Pawla. Dziekuje bardzo.
 Andrzej: 19.02.2023, 17:18
 Św Elżbieta moja patronko w 2023r wysłuchaj moich próśb zanoszonych za twoim pośrednictwem do Boga w Trójcy Jedynego. Amen
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej