Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Brygidy

Wspomnienie liturgiczne 23 lipca

Św. Brygida, królowa, wdowa, zakonnica. Urodziła się w 1303 r. w Finstad koło Uppsali. Jej rodzina była spokrewniona z królem szwedzkim. Od dzieciństwa miała nadprzyrodzone wizje. W wieku 15 lat wydano ją za mąż za 18-letniego księcia Ulfa Gudmarssona. Małżeństwo było szczęśliwe. Brygida wychowała ośmioro dzieci, w tym Katarzynę, późniejszą świętą. Z mężem pielgrzymowała do Santiago de Compostela. Po powrocie Ulf wstąpił do cystersów w Alyastra, gdzie zmarł w lutym 1344 r. W dwa lata później Brygida położyła kamień węgielny pod klasztor nowego zakonu - Najświętszego Zbawiciela (brygidki). Jej życie wypełniała modlitwa, umartwienia, pokuta. Była hojna dla fundacji kościelnych i charytatywnych. Doznawała licznych przeżyć mistycznych i objawień. W ich wyniku wzywała kolejnych papieży, aby powrócili z Awinionu do Wiecznego Miasta. Była prekursorką nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa. W 1372/1373 w towarzystwie córki Katarzyny odbyła pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Ostatnie 24 lata spędziła w Rzymie. Tam zmarła 23 lipca 1373 r., w dniu, który przepowiedziała. Jej ciało poprzez Korsykę, Styrię, Morawy, Polskę sprowadzono do Szwecji, gdzie złożono w klasztorze w Vadsena, który założyła. Pozostawiła po sobie księgę "Objawień", która ze względu na przepowiednie dotyczące Kościoła, losów państw cieszyła się wielkim zainteresowaniem w Europie. Kanonizowana w 1391 r. Jest patronką Szwecji, pielgrzymów oraz dobrej śmierci.

W ikonografii św. Brygida przedstawiana jest w ciemnowiśniowym habicie z czerwonym welonem, na nim korona z białego płótna z pięcioma czerwonymi znakami - symbolizującymi pięć ran Jezusa. Czasami siedzi przy pulpicie i spisuje swoje wizje. Jej atrybutami są: heraldyczny lew, korona; księga, którą pisze; ptasie pióro, pielgrzymi kapelusz, serce i krzyż.

Modlitwa do Świętej Brygidy

Panie, Ty sam jesteś Święty a my Cię uwielbiamy za cuda zdziałane w Twoich Świętych. W Świętej Brygidzie dałeś nam Panie wzór życia chrześcijańskiego: - jako mężna niewiasta jest przykładem dla matek i wszystkich ludzi żyjących na świecie - dla tych którzy chcą żyć w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie jest przykładem życia zakonnego - wszystkim przez krzyż wskazuje drogę do życia. Panie, Ty sam jesteś Święty, daj nam siłę do służenia Tobie biorąc przykład z twoich Świętych.

Święta Brygido, wstawiaj się za nami przed Panem, doprowadź nas wszystkich do Królestwa Niebieskiego, gdzie za Tobą, wszyscy bracia i siostry uwielbiają Boga w radości i światłości wiecznej. Amen.

Modlitwa św. Brygidy

Panie!
Przyjdź szybko i rozjaśnij noc.
Tak tęsknię do Ciebie,
Jak tęsknią umierający.
Powiedz mojej duszy,
że nic nie dzieje się bez Twego przyzwolenia,
a na co Ty przyzwalasz nie pozostanie bez pocieszenia.
O Jezu, Synu Boży,
który stałeś cichy przed swymi sędziami,
nałóż więzy na mój język,
dopóki nie przemyślę,
co i jak mam mówić.
Wskaż mi drogę i spraw,
abym była gotowa po niej kroczyć.
Niebezpiecznie jest zwlekać
i niebezpiecznie się spieszyć.
Odpowiedz na moje błaganie
i wskaż mi drogę.
Przychodzę do Ciebie
jak zraniony człowiek do lekarza
w poszukiwaniu pomocy.
Udziel mi Panie, pokoju serca!

Amen.

św. Brygida

   

Wasze komentarze:
 marzena aneta: 23.07.2022, 13:34
 Brygido Szwedzka Święta kocham Cię proszę wstawiaj się za nami przed Panem doprowadz nas wszystkich do Królestwa Niebieskiego dziękuję proszę o powołania kapłańskie zakonne proszę o dobrą posługę kapłańską zakonną proszę o szczęście zdrowie papieża Franciszka szczęście zdrowie papieża Benedykta XVI dziękuję proszę o koniec wojny na Ukrainie koniec aborcji na świecie koniec oszustwa złodziejstwa na świecie koniec. wyrzucania jedzenia na świecie koniec palenia wyrzucania dobrych rzeczy na świecie koniec palenia papierosów na świecie koniec zaśmiecania lasów łąk pól wód na świecie koniec kłamstw na świecie koniec zdrad rozwodów na świecie koniec śmierci dzieci ludzi młodych na świecie koniec marnotrawienia papieru światła pieniędzy wody na świecie dziękuję proszę za dusze czyścowe dziękuję proszę o domu kupno w końcu Ty wiesz jak mi zależy dziękuję proszę o dobrą sprzedaż mieszkania proszę o mieszkania dobrą sprzedaż dziękuję proszę o urodę zdrowie dziękuję proszę o pieniądze dziękuję proszę o dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni dziękuję Brygido Szwedzka Święta módl się za nami dziękuję
 marzena aneta: 23.07.2022, 13:22
 Brygido Szwedzka Święta kocham Cię proszę cię stawiaj się za mną za nami przed Panem doprowadz nas wszystkich do Królestwa Niebieskiego dziękuję proszę o powołania kapłańskie zakonne proszę o dobrą posługę kapłańską zakonną proszę o szczęście zdrowie papieża Franciszka szczęście zdrowie papieża Benedykta XVI dziękuję proszę o koniec wojny na Ukrainie koniec aborcji na świecie koniec oszustwa złodziejstwa na świecie koniec palenia papierosów na świecie koniec zaśmiecania lasów łąk pól wód koniec wyrzucania jedzenia na świecie koniec palenia wyrzucania dobrych rzeczy na świecie koniec kłamstw na świecie koniec zdrad rozwodów na świecie koniec śmierci dzieci ludzi młodych na świecie koniec klnięcia na świecie dziękuję proszę za duszami czyścowymi dziękuję proszę o koniec picia alkoholu na świecie dziękuję proszę o domu kupno dla mnie żebym dom kupiła w końcu tak mocno proszę zależy mi na tym dziękuję proszę o dobrą sprzedaż mieszkania proszę o mieszkania dobrą sprzedaż dziękuję proszę o pieniądze Ty wiesz jakie dziękuję proszę o dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni dziękuję Brygido Szwedzka Święta módl się za nami dziękuję
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej