Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Droga Krzyżowa z krótkimi rozważaniami

Dźwigając krzyż, wyszedł na miejsce zwane Golgota. Tam Go ukrzyżowano.(J 19,17).

WEZWANIE

Pójdź, synu, córko, Mą drogą, zapłacz nad męką Mą srogą, pomyśl, że cierpię dla ciebie, by - dom zgotować ci w Niebie, twe grzechy zgładzić Krwią Moją, dać moc tym, co mąk się boją.

Spis stacji Drogi Krzyżowej

STACJA I
PAN JEZUS NA ŚMIERĆ SKAZANY

Wyrokiem śmierci na Boga - zaczyna się krzyża droga, osądza Mą Prawdę człowiek. Ja mu milczeniem odpowiem. Niech to milczenie cię skłania do - Boga naśladowania.

STACJA II
PAN JEZUS BIERZE KRZYŻ NA SWOJE RAMIONA

W podjęciu krzyża Mą siłą, człowieku, jest Moja Miłość. O, miejże Ją w większej cenie, gdyż Nią - krzyż śmierci przemienię w drzewo, dające ci życie, które Wąż zabrał wam skrycie.

STACJA III
PIERWSZY UPADEK CHRYSTUSA

Gdy pod Mym krzyżem upadam, gdy Boga wyszydza zdrada, kłamstwo i pycha człowieka - wstaję, choć krew z żył ucieka, by cię, człowieku, ocalić, gdy ciebie twój krzyż powali.

STACJA IV
PAN JEZUS SPOTYKA SWOJĄ MATKĘ

Gdy miażdży Mnie ciężar krzyża, gdy Matka do Mnie się zbliża przeszyta boleści mieczem - umiłowany człowiecze, wraz z Nią też załam twe ręce, miej cząstkę swą w Bożej męce.

STACJA V
SZYMON CYRENEJCZYK POMAGA NIEŚĆ KRZYŻ JEZUSOWI

Osłabło już Moje Ciało. Stąd Szymon za kwotę małą Mój krzyż Mi dźwigać pomoże. Z nim wspomóż też Słowo Boże - już nie za marną zapłatę, lecz żeś Mą siostrą, Mym bratem.

STACJA VI
SW. WERONIKA OCIERA TWARZ JEZUSOWI

Weronika - wchodzi w Mą drogę, miłością zwycięża trwogę, w okrutną zgraję się wdziera, z Krwi twarz Mi chustą ociera. Naśladuj - jej Bogu wierność, jej miłość i miłosierność.

STACJA VII
PAN JEZUS PO RAZ DRUGI UPADA POD KRZYŻEM

Godziny męki sprawiły, żem strawił Me ludzkie siły. Pod wielkim brzemieniem krzyża ku ziemi twarzą się zniżam - lecz, byś ty powstał, powstaję, moc do twych zwycięstw ci daję

STACJA VIII
PAN JEZUS POCIESZA PŁACZĄCE NIEWIASTY

Łzy niewiast nad Moim losem jak cenne perły zaniosę w ofierze dla Mego Ojca, by ulżył im w ich ogrojcach, gdy je osaczy złość świata, co ludzkim losem pamiata.

STACJA IX
PAN JEZUS UPADA POD KRZYŻEM PO RAZ TRZECI

Tu - kres jest upadków Bożych. Człowiek cierpienia Mi mnoży, lecz tym upadkiem pod krzyżem do Prawdy Mojej przybliżę, Miłością Moją poruszę - najozięblejszą też duszę.

STACJA X
JEZUS Z SZAT OBNAŻONY

Czemu obnażasz z szat Ciało, co jedną raną się stało, gdyś siekł je, człowieku, biczem? Ja - grzechów ci nie policzę, gdy żal okażesz. Lecz za to okryję cię Łaski szatą.

STACJA XI
PAN JEZUS PRZYBITY DO KRZYŻA

Do krzyża - nie gwoździ siła, lecz Miłość Mnie przygwoździła. Krzyż jest Miłości ołtarzem! Bóg zeń - ci pomoc okaże, ku Prawdzie cię wzwyż pociągnie, Miłości cię strawi ogniem.

STACJA XII
PAN JEZUS UMIERA NA KRZYŻU

AGONIA Trwaj u stóp Mego ołtarza! Tu ciebie Matką obdarzam. Tu, odkupując twe grzechy pragnę od ciebie pociechy. Tu pomyśl, po co Syn Boży za ludzi Swe życie złożył.

STACJA XIII
PAN JEZUS ZDJĘTY Z KRZYŻA

Gdy śmierć powieki Me sklei, gdy Józef z Arymatei posłuszny natchnieniom Bożym w ramiona Matki Mnie złoży - z Nią razem czcij Boże Ciało. Ono za ciebie cierpiało!

STACJA XIV
PAN JEZUS ZŁOŻONY W GROBIE

Czcij cud, że nisza grobowa świątynią się stała Słowa. Czcij wieść, co serca poruszy - że spocznę w człowieczej duszy, że zbawcze dzieło się spełnia, że Prawdy jawi się pełnia.

TESTAMENT

Idź z Matką - drogą krzyżową, wytkniętą przez Ojca Słowo. Świadcz z Janem - potędze krzyża, co do was Zbawienie zbliża. Nieś z Magdaleną w świat - chwałę zwycięstwa, że zmartwychwstałem.

Jan Herbich
Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny
Praca zbiorowa
Książeczka jest zbiorem rozważań stacji drogi krzyżowej. Każde rozważanie oparte jest na fragmencie z Pisma Świętego. Centrum rozważań stanowią fragmenty z "Dzienniczka" s. Faustyny, które kończy krótka modlitwa.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ilona: 23.03.2024, 01:27
 Zmusza do glebokich przemyslen , dziękuję
 Anna: 22.03.2024, 21:23
 Dziękuję
 Maria: 20.03.2024, 23:02
 Bóg zapłać, dziękuję. Wzruszające rozważania.
 Grażyna: 19.03.2024, 23:27
 W prostocie siła. Piękne rozważania. Dziękuję!
 Ada: 01.03.2024, 16:12
 Dziękuję!
 Kp: 01.03.2024, 11:00
 Ja też płaczę
 Janina: 17.05.2023, 15:12
 Krótka ale bardzo wzruszająca i zgodna z Boże prawda, płakałam przez całą modlitwę. Dziękuję.
 Maria: 24.03.2023, 21:00
 Przepiękny droga krzyżowa, krótka a tak pełna treści.
(1)

Autor

Treść

[ Powrót ]

 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej