Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Rozważania Drogi Krzyżowej: Twoja droga krzyżowa, Panie Jezu, powinna być i moją drogą

Twoja droga krzyżowa, Panie Jezu, powinna być i moją drogą

Wstęp

Twoja droga krzyżowa, Panie Jezu, powinna być i moją drogą. Obym przez całe życie szedł tylko tą drogą, która wiedzie do Ciebie. Obym w całym życiu nie szukał innej drogi poza drogą krzyża. Bo tylko ta jedna droga prowadzi do wieczności z Bogiem.

1. Jezus oskarżony, osądzony i skazany

Prawda nie potrzebuje adwokatów. Prawda potrafi obronić się sama.

Staraj się, by Jezus był w tobie. Wtedy przed każdym sądem będziesz umiał zająć postawę człowieka cichego i pokornego sercem.

2. Jezus bierze krzyż

Deklaracje, ideologie, manifesty i programy ... a gdzie życie?

Masz "legitymację" chrześcijanina, ale czy stoisz rzeczywiście po Jego stronie? Jeżeli potrafisz brać swój krzyż każdego dnia, wtedy możesz być zupełnie spokojny.

3. Jezus upada po raz pierwszy pod ciężarem krzyża

Tyle dobrych chęci, projektów... i nagle... na początku drogi upadek.

Dobrze jest ujrzeć siebie w prawdzie. Sam o własnych siłach niewiele mogę, ale Pan mnie umacnia. Całą nadzieję położyłem w Panu!

4. Jezus spotyka swoją Matkę

Twoje cierpienie nie jest transparentem, który każdy musi dostrzec. Ono jest tylko twoje. Cierpienie i krzyż wzięte od Chrystusa i dla Chrystusa są gwarancją, że i ty na swojej drodze spotkasz Maryję.

5. Szymon z Cyreny pomaga Jezusowi dźwigać krzyż

Bardzo ci się spieszy. Masz jeszcze kilka spraw do załatwienia. Potrąciłeś kogoś. Nie zauważyłeś.

Człowiekowi, który nie potrafi dostrzec drugiego człowieka, będzie bardzo trudno dostrzec Boga. I może się zdarzyć, że Bóg będzie blisko ciebie, a ty przejdziesz obok Niego obojętnie.

6. Weronika ociera twarz Jezusowi

Ona była bezsilna, tak jak On. Jednak umiała znaleźć sposób, by Mu pomóc. Nie żądał od niej, by razem z Nim niosła krzyż na Golgotę. Wystarczyło otarcie twarzy chustą. Bóg nigdy nie żąda rzeczy niemożliwych.

7. Jezus upada po raz drugi pod ciężarem krzyża

Jak złoto próbuje się w ogniu, tak wiarę i wierność ludzi sprawdza się w przeciwnościach losu, w chwilach ludzkiej słabości. Takie chwile wymagają ponowienia decyzji. Co zrobię? - czy pójdę dalej tą samą drogą, czy też będę się starał znaleźć łatwiejszą?

Odpowiedź Chrystusa była jednoznaczna.

8. Jezus spotyka jerozolimskie niewiasty

Aby zauważyć piękno otaczającego nas świata, trzeba otworzyć oczy. By zauważyć człowieka i jego cierpienie, trzeba otworzyć serce.

Chrześcijanin powinien być człowiekiem o otwartym sercu.

9. Jezus upada po raz trzeci pod ciężarem krzyża

Mówią ludzie: To jest sytuacja bez wyjścia. To jest ponad ludzkie siły. Już za późno na jakąkolwiek zmianę. Wszystko przegrałem.

Chrześcijanin nie może być człowiekiem, który rezygnuje i podpisuje kapitulację. Chrześcijanin jest człowiekiem ciągle nowej szansy, ciągłego rozpoczynania na nowo.

10. Jezus z szat obnażony

Tam na Golgocie oprawcy chcieli poznać Jezusa do końca. Wcześniej próbowali badać Jego bóstwo. Teraz i Jego człowieczeństwo zostało obnażone.

Obnażanie człowieka jest zawsze obnażaniem Boga.

11. Jezus przybity do krzyża

W życiu każdego człowieka przychodzi chwila ostatecznej decyzji. Czy już postanowiłeś? O co walczysz w swoim życiu? Czy w ogóle o coś walczysz?

12. Jezus umiera na krzyżu

Każdy ma swoją własną śmierć i chociaż może się zdarzyć, że będzie to śmierć na oczach tłumu, tak jak na Golgocie, to jednak będzie to tylko twoja śmierć. Czy jesteś na nią przygotowany już dzisiaj?

13. Ciało Jezusa zdjęte z krzyża

Każda droga, każdy krzyż, każde cierpienie - mają swój kres. Przyjęte z wiarą dają początek innej drodze, drodze chwalebnego triumfu z Bogiem.

14. Ciało Jezusa złożone w grobie

Ten kamień, który położono na grobie, to była Boża pieczęć. Sam Bóg potwierdził autentyczność Tego, którego ciało złożono w grobie.

Trzeba umieć tak żyć, żeby na tę Bożą pieczęć zasłużyć.

Zakończenie

Wszystko zaczynać w Bogu, z Bogiem i dla Boga. Wszystko w Nim i z Nim kończyć. Dopiero wtedy, po najtrudniejszej drodze krzyżowej, po najboleśniejszej Golgocie, któregoś dnia zabłyśnie światło zmartwychwstania.

Ks. Wacław Buryłaki

Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny Droga Krzyżowa oparta na Piśmie Świętym i Dzienniczku św. Faustyny
Praca zbiorowa
Książeczka jest zbiorem rozważań stacji drogi krzyżowej. Każde rozważanie oparte jest na fragmencie z Pisma Świętego. Centrum rozważań stanowią fragmenty z "Dzienniczka" s. Faustyny, które kończy krótka modlitwa.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 marzena aneta: 24.03.2023, 09:04
 Rozważania drogi krzyżowej któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Jezu módl się za nami dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urodę ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)

Autor

Treść

[ Powrót ]

 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej