Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Uwierzyłam że św Dominik nas nie zawiedzie

     Szczęść Boże. Chciałabym się podzielić z Wami moim świadectwo. Jestem mężatką od ponad trzech lat. Kilka miesięcy po ślubie poczęło się nasze pierwsze dziecko, bardzo się cieszyliśmy z mężem, jednak nasza radość nie trwała długo, gdyż po miesiącu od poczęcia nasze dzieciątko zmarło. Nie zdążyliśmy poznać jego płci, jednak wybraliśmy dla niego imię Franciszek.

     Zaczęliśmy się starać o drugie dziecko, jednak nie okazało się to takie łatwe. Po kilku miesiącach zapisaliśmy sie do projektu z naprotechnologii i jakże się cieszyliśmy gdy 4 miesiące później poczęło sie kolejne dzieciątko. Radość była ogromna ale także i strach. Intensywnie się. modliliśmy i robiliśmy dużo badań kontrolnych. Niestety Klara (tym razem znaliśmy płeć dziecka) zmarła w 12 tygodniu ciąży. Pojechaliśmy na kontrolne usg i okazało się ze jej serduszko przestało bić...

     Załamałam się i moje zaufanie do Boga mocno się nadwyrężyło. Nie widziałam sensu modlimy i straciłam nadzieję że będzie nam dane cieszyć się z narodzonego dziecka. Moja siostra powiedziała żebym napisała do sióstr Domonikanek z prośbą o modlitwę i pasek św. Dominika. Nie wierzyłam i odwlekałam ten moment, jednak kierowana resztkami nadziei zdecydowałam się na to. Rok temu w listopadzie otrzymałam od sióstr pasek i zapewnienie o modlitwie. Zaczęłam go nosić i modliliśmy się z mężem codziennie za wstawiennictwem św Dominika.

     Mniej więcej 2 tygodnie później począł się nas syn. Nasza radość była podszyta strachem i chyba nawet nie chciałam się cieszyć bo myślałam że on także szybko zakończy życie. Cała ciąża była bardzo ciężka, zagrożona, byłam kilka 2 razy w szpitalu, miałam krwotoki, bakterie, rożne choroby zdiagnozowane i masę leków. Ale nade wszytko miałam nadzieję i zaczęłam odzyskiwać ufność. Uwierzyłam że św Dominik intensywnie się wstawia za nami i nas nie zawiedzie. Nosiłam pasek cały czas, nawet przy porodzie miałam go przy sobie. Nasz synek urodził się 11 lipca, jest wcześniakiem, przeszedł w szpitalu 3 x zapalenia płuc ale pomimo wszelakich przeciwności i niebezpieczeństw nasze dzieciątko żyje i ma się dobrze. Od miesiąca jest z nami w domu.

      Nazywa się Dominik Józef na cześć swoich patronów i jest żywym cudem i dowodem na Miłosierdzie Pana Boga oraz wstawiennictwo świętych a także całej rzeszy naszych znajomych i nieznajomych którzy cały czas wspierali nas modlitwą. W najbliższa niedzielę przyjmie chrzest, dokładnie w rocznice śmierci swojej siostry Klary. Wierzymy że w wieczności będziemy już wszyscy razem. Chciałabym się podzielić tym świadectwem aby i inni małżonkowie czekający na rodzicielstwo nie tracili nadziei i zaufali Panu.

Katarzyna

Pomoc dla niepłodnych małżeństw
(Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa)

     Na Msze Święte w intencji potomstwa zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ulicy Świętego Bonifacego 9 do Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

     Najbliższa Msza Święta 9 luty 2020 r. godz. 16

     Nasza wspólnota:
     ks. Tomasz Nowaczek MIC - duszpasterz wspólnoty
     oraz grupa małżeństw...

     strona: www.pragniemypotomstwa.pl
     e-mail: pragniemypotomstwa@gmail.com


Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej


Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej