Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Rita

(1377 - 1447)

św. Rita w trakcie modlitwy Św. Rita urodziła się w 1377 roku w Rocca Porena, w okolicy Cascia (Włochy). W młodości pragnęła poświęcić się Bogu w zakonie. Z woli jednak rodziców poślubiła męża. Dzięki współpracy z łaską Bożą mężnie stawiała czoło doświadczeniom rodzinnym i niezliczonym trudnościom (przykry charakter męża, jego zabójstwo, śmierć dzieci), a także nagrodzona została wspaniałymi sukcesami duchowymi (wewnętrzna przemiana męża, pojednanie zwaśnionych rodzin)

Już jako wdowa - gdy nie wygasła w niej łaska powołania zakonnego - pokonawszy wszystkie trudności, została siostrą zakonną - augustianką. Jako zakonnica zajaśniała miłością ku Bogu i bliźnim. Kulminacyjnym punktem jej upodobnienia się do Chrystusa była stygmatyzacja na czole. Przez 15 lat cierpiała z powodu bolesnej i otwartej rany aż do śmierci w 1447 roku. Za jej przyczyną działo się wiele cudów, dzięki którym szybko rosła jej sława.

Św. Rita zadziwia wielorakością swoich ciężkich i bolesnych przeżyć, niezwykłą aktualnością chrześcijańskiego ideału modlitwy, przebaczenia i miłości względem Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całkowitym zdaniem się na wolę Bożą.

Szczególną czcią otaczana jest we Włoszech, w Ameryce Południowej i na Filipinach. Przede wszystkim czczona jest w zakonie augustiańskim, również w Polsce, w Krakowie - w kościele św. Katarzyny, gdzie znajduje się jej piękna figura.

Jej niezliczeni czciciele doświadczają cudownej skuteczności jej opieki i uważają ją za "Orędowniczkę w sytuacjach beznadziejnych" i "Świętą od spraw trudnych".

Papież Leon XIII zaliczył ją w 1900 r. w poczet świętych. Uroczystość jej obchodzi się 22 maja.

Modlitwy do św. Rity

Modlitwa do św. RityModlitwa do św. Rity

Litania do św. RityLitania do św. Rity

Koronka do św. RityKoronka do św. Rity Krótka nowenna do św. RityKrótka nowenna do św. Rity

Nowenna do św. RityNowenna do św. RityWasze komentarze:
 Ilona : 18.06.2024, 17:14
 Proszę o modlitwę ,łaskę i wstawiennictwo za moim bratem Piotrem w trudnej sytulacji życiowej oby sprawy potoczyły się dla Niego pomyślnie Sw Rito miej Go w opiece 🙏
 Maria: 21.09.2023, 22:16
 Sw.Rito prosze Cie o cudowna Twoja pomoc w znalezieniu dobrych wspolmazonkow dla syna /i dla D.D,R.R./ Dziekuje bardzo.
 marzena aneta: 23.05.2023, 15:22
 Święta Rita dziękuję Rito Święta kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję Rito Święta módl się za nami dziękuję Rito Święta kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno lub bezczynszowego mieszkania wszystkie mają być bezczynszowe lub z czynszem małym czynszem niskim dobrą mieszkania małego sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dobrą spowiedź świętą w maju 2023 roku dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Maria: 22.05.2023, 17:39
 Swieta Rito prosze Cie przemien serce i postepowanie dla Lukasza i jego siostry oraz alkoholika i jego zony.Jak tez Ewy,Czeslawa i Krystyny,Radoslawa,Roberta.Spraw,by ich serca kamienne,staly sie wrazliwe.Przemien ich tez z Szawla w Pawla. Bog zaplac za modlitwe.
 Opp: 27.02.2023, 13:24
 Pomoz mi blagam już nie mam sil wiesz o co cie proszę wysłuchaj mnie blagam
 Maria: 21.11.2022, 13:48
 Sw.Rito prosze Cie o pomoc Boza o cud uzdrowienia sy na z ciezkiej choroby.Ratuj syna,aby nie mial powiklan. W intencji pomocy Bozej w jego sprawach zawodowych i w zy ciu. Z podziekowaniem za modlitwe i za lask i otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Beata: 28.10.2022, 14:16
 Św Rito pomóż mi stać się człowiekiem zamożnym Amen
 beti: 10.09.2022, 11:14
 Kochana Rito pomóż wygrać mi w lotto AMEN
 Maria: 22.05.2022, 10:46
 Swieta Rito prosze Cie o uzdrowienie Marcina oczu i z innych chorob. W intenciji bezpieczenstwa i blog.Bozego w jego i moich sprawach i w zyciu. Dziekuje bardzo.


 Maria: 22.03.2022, 13:59
 Swieta Rito prosze Cie o zdrowie i pomoc Twoja w udaremnieniu zla ze strony alkoholika z mania przesladowcza,Oddal go. bog zaplac za modlitwe.
 Maria: 22.03.2022, 13:48
 Swieta Rito prosze Cie o pomoc Twoja w moich i moich dzieci wszystkich potrzebach:zawodowych,osobistych,mieszkaniowych,spolecznych/dopomoz odzyskac pieniadze dla syna i dla mnie,ja tez udremnij zlo ze strony niepryzjaciol/. Dziekuje bardzo.
 Maria: 19.03.2022, 18:25
 Swieta Rito prosze Cie o powrot do zdrowia dla syna i dla mnie. W intencji pomocy Bozej w moich i moich wszystkich potrzebach./,o odzyskanie pieniedzy,o pokoj na swiecie i w rodzinie/. Dziekuje bardzo.
 matka: 22.01.2022, 17:42
 Sw.Rito od spraw trudnych i beznadziejnych prosze Cie o pomoc w sprawie dla syna i dla mnie,bysmy odzyskali pieniadze. Dopomoz mu tez w zdrowiu,w pracy zawodowej,w sprawach osobistych i mieszkaniowych. Dziekuje bardzo.
 Maria: 20.06.2021, 22:45
 Sw.Rito prosze Cie o pomoc Boza w udaremnieniu nekania mnie i rodziny ze strony uzaleznionego mezczyny z mania przesladowcza.Jak tez kobiety /S/. W intencji pomyslnego rozwiazania moich i moich dzieci oraz rodziny wezlow gordyjskich. Na Wieksza Chwale Pana Boga.
 M: 18.12.2020, 05:41
 Proszę Cię św Rito miej całą rodziną w opiece spraw by wszyscy byli zdrowi chroń nas od wirusa i proszę o pozostawanie osoby którą kocham chce być blisko kogoś kogo kocham i niech zostanie przy mnie długo proszę wysłuchaj mnie
 MARCIN : 24.04.2017, 17:13
 PROSZĘ CIĘ MOJA KOCHANA RITA WYJEDNAJ MI U BOGA ŁASKĘ WYJŚCIA Z NAŁOGU ONANIZMU. DZIĘKUJĘ
 Rafał: 28.01.2017, 23:17
 Proszę Cię Św. Rito o Twoje wstawiennictwo w moim życiu, w mojej sprawie, trudnej sprawie, w której rozwiązanie jest trudne. Proszę Cię pomóż mi, prowadź mnie, pozwól mi dążyć do otrzymania łaski, nie krzywdząc nikogo. Proszę pozwól mi być razem z moim aniołem na ziemi, proszę otocz mnie swoją siłą i pozwól mi żyć w miłości przy osobie, którą kocham!
 Jadwiga: 21.10.2016, 13:00
 Święta Rito, z całego serca dziękuję Tobie za wewnętrzny spokój jaki mnie obdarzyłaś. Błagam rozwiąż nasze bardzo trudne problemy z jakimi borykamy się w naszej firmie. Proszę wybłagaj łaskę sprzedaży działki, której sprzedaż rozwiąże wiele problemów. Święta Rito nie opuszczaj nas i rozwiąż sprawy, które wydają się nie do rozwiązania .
 Dorotka: 13.06.2016, 13:48
 Święta Rito, dziękuję za okazane wsparcie i błagam Cię o sprawiedliwy wyrok. Amen.
 Ela: 16.05.2016, 10:02
 Proszę św. Rito o modlitwę za mojego syna i synową aby się w końcu dogadali i zaczęli normalne zgodne życie
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła - dzień 3Nowenna przed uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła - dzień 3

św. Tomasz Moro (Morus)św. Tomasz Moro (Morus)

Modlitwa do św. Tomasza MorusaModlitwa do św. Tomasza Morusa

Modlitwa św. Tomasza Morusa o łaskę pogody duchaModlitwa św. Tomasza Morusa o łaskę pogody ducha

św. Jan Fisherśw. Jan Fisher

Modlitwa do św. Jana FisheraModlitwa do św. Jana Fishera

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej