Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Marzenie o dziecku

Jesteśmy małżeństwem od 15 lat. Wprawdzie oboje otrzymaliśmy wiarę od naszych rodziców, ale nasze chrześcijaństwo było tradycjonalne, chłodne i zwyczajne.

Podobnie jak inne małżeństwa mieliśmy kłopoty z mieszkaniem i zdobyciem dobrej pracy. Uznaliśmy, że dopiero później przyjdzie czas na dzieci, które miały być zabezpieczeniem na czasy nie pierwszej młodości. Skrupulatnie realizowaliśmy nasz program: najpierw mieszkanie, ukończone studia, samodzielna praca, samochód i wreszcie przyszło pragnienie, by mieć dziecko. W tych planach, gdzieś po drodze, została przytłumiona nasza duchowość małżeńska -jakbyśmy to my chcieli podporządkować sobie wolę Bożą. Bóg jednak widział to inaczej, ponieważ upragnione dziecko nie chciało przyjść na świat. Zaczęło się nasze wspólne leczenie, analizy. W końcowej fazie lekarze skupili się na mnie, stwierdzając, że wszystko jest prawidłowo ukształtowane, a „między wierszami" sugerowali, że przyczyna może leżeć w sferze psychiki. Sugerowali, że nieraz "pękają lody", gdy uprzednio zaadoptuje się inne dziecko. Rozważaliśmy więc możliwość adopcji i byliśmy na nią otwarci, mąż jednak obawiał się, czy takie jest życzenie Pana Boga i czy sam w trudnych momentach nie wypomni temu dziecku, że nie jest nasze i że jest dla nas powodem do zmartwień i niepokoju. A to mogłoby wyrządzić więcej krzywdy niewinnemu dziecku.

Po 5 latach trwania małżeństwa zapragnęliśmy... Chrystusa. Szukaliśmy drogi dla naszego małżeństwa, drogi wspólnej, która wzbogaciłaby nasz sakrament, utwierdziła we wzajemnej miłości, a tym samym otworzyła na innych, na Kościół. Drogą, którą Pan nam wyznaczył, był Ruch Swiatło-Życie i Kręgi Kościoła Domowego. Animatorzy, osoby wprowadzające nas do ruchu sugerowały, że na początku wskazane jest przeżycie Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Dzięki niemu właśnie przeżyliśmy szczególne spotkanie z Panem Bogiem, nauczyliśmy się modlitwy Ducha, który jest w nas, zaczęliśmy otwierać nasze serca dla Jezusa i przyjmować Jego wolę względem nas jako jedynie słuszną drogę dla naszego życia. To Seminarium, trwające około 3 miesięcy, polegało na osobistej modlitwie, rozważaniach i cotygodniowym spotkaniu z grupą pod czujnym okiem ojca jezuity. Któregoś dnia, w czasie modlitwy w kościele Ojców Jezuitów w Toruniu, znalazłam kartkę położoną na ławce, która (jak dzisiaj oceniam z perspektywy czasu) była przeznaczona dla mnie. Znajdowała się na niej modlitwa do św. Judy Tadeusza, patrona spraw beznadziejnych. Zaczęłam się gorąco modlić, nie mówiąc nawet o tym mężowi...

Po 8 latach naszego małżeństwa otrzymaliśmy zaproszenie od kapłana naszej parafii, o. Stanisława (redemptorysty), na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Te dni w Ziemi Świętej, na której urodził się i żył nasz Pan Jezus zostaną nam w pamięci do końca życia. Tam też pogodziliśmy się z wolą Bożą, odstawiliśmy na bok wszystkie lekarstwa, mające pomóc w poczęciu nowego życia. I... po 9 latach małżeństwa na świat przyszło dziecko! Pan Bóg obdarzył nas dziewczynką, ku mojemu zaskoczeniu, ponieważ w swoich marzeniach widziałam chłopca, a w częstych modlitwach do św. Judy Tadeusza obiecywałam, że jeśli się narodzi, to będzie nosił jego imię. Ale po 2 latach od narodzin Ani drugi raz zaszłam w ciążę i tym razem był to syn, który zgodnie z obietnicą nosi imię Tadeusz.

Można by jeszcze pisać wiele epizodów z naszego życia, świadczących o tym, że Bóg jest największą wartością, Ojcem troszczącym się o nas i pomagającym nam wywiązać się z roli opiekunów dzieci, które nam podarował. To On pomaga nam teraz w przekazywaniu wiary naszym dzieciom i uczy nas opierać się na Nim we wszystkim.

Matka

Tekst pochodzi z Dwumiesięcznika
Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej

Marzec/Kwiecień 2001

Pomoc dla niepłodnych małżeństw
(Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa)

Na Msze Święte w intencji potomstwa zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ulicy Świętego Bonifacego 9 do Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

Najbliższa Msza Święta 11 września 2022 2021 r. godz. 16

Nasza wspólnota:
ks. Tomasz Nowaczek MIC - duszpasterz wspólnoty
oraz grupa małżeństw...

strona: www.pragniemypotomstwa.pl
e-mail: pragniemypotomstwa@gmail.com

Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej

Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 ewa: 30.01.2008, 05:56
  Dla Boga NIE MA RZECZY NIEMOżLIWYCH... CHWAłA PANU I JEGO DZIEłOM oraz pozdrowienia DLA Tych Rodziców , KTóRZY NIE TRACą WIARY ...!!!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Robert z Molesmeśw. Robert z Molesme

Modlitwa do bł. Klary GambacortaModlitwa do bł. Klary Gambacorta

Modlitwa do św. Katarzyny TekakwithaModlitwa do św. Katarzyny Tekakwitha

Czy można śpiewać z radością Alleluja, jeśli odtrąciło się rękę wyciągniętą do pojednania?Czy można śpiewać z radością Alleluja, jeśli odtrąciło się rękę wyciągniętą do pojednania?

Za wiarę trzeba cierpiećZa wiarę trzeba cierpieć

Nowa Bazylika Świętego Apolinarego w RawennieNowa Bazylika Świętego Apolinarego w Rawennie

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej