Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Macierzyństwo przychodzi od Boga

Zarówno w Polsce, jak i na świecie stale wzrasta liczba małżeństw mających problemy z poczęciem dziecka. Według ostatnich badań GUS-u (nie przeprowadza się ich corocznie,) w 1988 r. było w Polsce 2329 tys. małżeństw bez dzieci, zaś w 2002 r. już 2370 tys. Z danych udostępnionych przez GUS wynika, iż co piąte małżeństwo w Polsce jest bezdzietne. Szacunki światowe wynoszą 60-80 milionów bezdzietnych par małżeńskich.

Biblia przytacza wiele przykładów niepłodnych kobiet: Sarę - żonę Abrahama, Rebekę - żonę Izaaka i Rachelę - żonę Jakuba. Problem z niepłodnością miały również Anna - żona Elkany oraz Elżbieta - żona Zachariasza.

Bezdzietność w Biblii

W społeczeństwie starohebrajskim, gdzie względy rodowe i ekonomiczne odgrywały istotną rolę, bezdzietność uchodziła za hańbę. Liczne potomstwo uważano za błogosławieństwo Boże. Rebeka, wychodząc za mąż, otrzymała rodzinne życzenie: "Wzrastaj w tysiące nieprzeliczone", a Psalm 128 porównywał synów do sadzonek oliwki, drzewa dostarczającego najwyższej jakości tłuszcz - oliwę, starotestamentalny symbol pomyślności. Piękne opisy poczęcia, kształtowania się życia w łonie matki i narodzin zawarte w księgach Starego Testamentu jednoznacznie wskazują na Bożą interwencję w powstanie i rozwój nowego życia. Matka męczenników machabejskich mówi do swoich synów: "Nie ja wam dałam tchnienie i życie, a członki każdego z was nie ja ułożyłam". To Bóg otwiera i "zamyka łono", "wydobywa z matczynego łona i czyni bezpiecznym u piersi matki", jest "podporą od narodzin; od łona matki opiekunem".

Jak możemy przeczytać w Biblii, Anna, upokorzona przez drugą żonę Elkany, odbywa pielgrzymkę do sanktuarium w Szilo i gorliwie modli się o potomstwo. Również Rachela i Manoach z żoną proszą Boga o dzieci. O płodność Sary, Rebeki i Elżbiety błagają ich mężowie: Abraham, Izaak i Zachariasz. Pan Bóg wysłuchuje prośby małżonków. Ulecza ich z niepłodności. Obdarza potomstwem nawet w sytuacji, gdy małżonkowie są starsi wiekiem, jak miało to miejsce w przypadku Elżbiety i Zachariasza. Wiek Sary i Abrahama Pismo Święte określa jako sędziwy. Rebeka rodzi bliźnięta po 20 latach bezpłodności. Dzieci uproszone u Boga, wielcy mężowie Boży: Izaak, Jakub, Józef, Samuel, Jan Chrzciciel i Samson odegrali istotną rolę w historii i religii Izraela.

Obecnie bezdzietność, odmiennie niż w plemiennej mentalności semickiej, nie uchodzi za hańbę czy karę Bożą. Jednak współczesna kobieta, ukierunkowana w swej psychofizycznej strukturze na macierzyństwo, niemogąca wydać na świat dziecka pozbawiona jest szczęścia i radości.

Święty od kołysek

W minionym roku przeżywaliśmy peregrynację relikwii św. Dominika Savio, nazywanego we Włoszech świętym od kołysek czy też świętym dziecięcych łóżeczek, który patronuje małżeństwom starającym się o potomstwo, jak również matkom oczekującym dziecka oraz noworodkom. Pomaga też rodzicom w wypełnianiu odpowiedzialnej misji wychowania dzieci. O jego bliskości z Bogiem świadczą cuda dokonane za życia i po śmierci. Św. Dominik wiedziony nadprzyrodzonym objawieniem choroby swojej matki udał się 12 września 1856 r. do rodzinnego Mondonio, oddalonego o 40 km od Turynu. Cierpiącej matce, będącej w stanie błogosławionym z czwartym dzieckiem, zawiesił na szyi tasiemkę z wizerunkiem Maryi na obszytym kawałku materiału. Po jego wyjściu z pokoju ustały silne bóle, a przybyły lekarz stwierdził dobry stan zdrowia ciężarnej. Św. Dominik powrócił do oratorium na Valdocco w Turynie, gdzie przebywał w latach 1854-57, i poinformował ks. Jana Bosko o uzdrowieniu matki Brygidy. Tuż przed swoją śmiercią poprosił matkę o zachowanie ofiarowanego jej szkaplerza i użyczanie go wszystkim znajdującym się w niebezpieczeństwie. To świadectwo zostało przekazane przez siostrę św. Dominika Teresę Tosco Savio (czwarte dziecko państwa Savio).

Zarówno bezpośrednio po śmierci św. Dominika, jak i obecnie kobiety doświadczające ciążowych powikłań i małżeństwa starające się o dziecko doznają za jego wstawiennictwem wielu łask. Świadczą o tym świadectwa: ks. Alessandro Allora złożone na ręce ks. Bosko (1859 r.), matek i ojców publikowane we włoskim miesięczniku salezjańskim "Bollettino Salesiano", rodzin i znajomych przekazane słuchaczom Radia Maryja w audycji poświęconej osobie Świętego (20 września 2007 r.), liczne wota: poduszeczki z wyhaftowanym imieniem i datą narodzin dziecka, pamiątki chrztu, zdjęcia dzieci składane przez rodziców przy sarkofagu św. Dominika w Turynie i wpisy podziękowań obdarowanych. Niektórzy prośby o potomstwo kierują za pośrednictwem innych świętych, np. św. Anny. Moja koleżanka 12 lat przed rozpoczęciem procesu beatyfikacyjnego Papieża Jana Pawła II stwierdziła, iż poczęcie swego jedynaka zawdzięcza jego orędownictwu.

Elżbieta Gajoch

Tekst pochodzi z Tygodnika Katolickiego
Niedziela, 1/2008

Pomoc dla niepłodnych małżeństw
(Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa)

Na Msze Święte w intencji potomstwa zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ulicy Świętego Bonifacego 9 do Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

Najbliższa Msza Święta 11 września 2022 2021 r. godz. 16

Nasza wspólnota:
ks. Tomasz Nowaczek MIC - duszpasterz wspólnoty
oraz grupa małżeństw...

strona: www.pragniemypotomstwa.pl
e-mail: pragniemypotomstwa@gmail.com

Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej

Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Niestety: 03.10.2021, 09:29
 Niestety @Zuziu masz tak duże braki w wiedzy i logice, że będzie nam ciężko dyskutować. 1) Pewnie, że to jej sprawa. Jak ktoś da się okraść, albo oszukać na wnuczka to też jego sprawa, a jednak martwię się o takie osoby bo jestem wrażliwy na ludzką krzywdę. Tutaj widzę ludzi którzy często zamiast podejść do normalnej metody leczenia objawowego, In vitro, boją się co powie ich wymyślony bóg, bo ich oszukano i indoktrynowano od dziecka. 2) Nie narzucam nikomu światopoglądu, po to sekcja forum i komentarzy by wyrażać swoje opinie. Wielu katolików to tutaj uczyniło, a jeden ateista nie może? To katolicy narzucają innym swój światopogląd i zmuszają ich do finansowania swoich bredni. Czy tylko katolik może innym przedstawiać swoje poglądy? W Polsce panuje pluralizm i demokracja. Jeszcze. 3) Nie boję się śmierci, boję się momentu śmierci, bo zwykle wiąże się z chorobą, wypadkiem, urazem i bólem. Boję się też, jak poradzi sobie moja rodzina gdy umrę. Zanim się urodziłem, też nie żyłem. Bożków i piekieł się nie boję, bo to niepoważne bajki z mitologii starożytnych Żydów. 4) Tak jak pisałem, nie wierzę w bogów, więc również w ich wyimaginowane miłosierdzie. Ty wierzysz w miłosierdzie Allaha? 5) Ja nie grzeszę. Jestem dobrym człowiekiem, pomagam potrzebującym, jesteśmy z żoną wolontariuszami w szpitalu, adoptowaliśmy dziecko, nikogo nie krzywdzę. Domyślam się, że odczuwasz pewien dysonans w tej chwili. 6) Nie antyteizm, tylko ateizm i nie wybieram a wynika on z rzetelnej i dogłębnej analizy rzeczywistości. Wiara nie jest kwestią wyboru. Czy potrafisz wyobrazić sobie, że Twoja mama ma na imię Gertruda? Pewnie tak. A czy potrafisz w to uwierzyć? Czy potrafiłabyś uwierzyć na zawołanie w Zeusa, Wisznu, Allaha, Ra? Ty także jesteś ateistą względem wielu bogów. Dla mnie znani mi bogowie nie różnią się stopniem prawdopodobieństwa od Jahwe. Poszedłem jednego bożka dalej niż ty. Więcej racjonalizmu i wiedzy a mniej guseł i strachu, zachęcam. PS Nie, Jan to nie ja.
 Anna: 14.02.2021, 10:51
 Matko Boża , Jezu Chryste,proszę Was o potomstwo.
 Niegodna sluzebnica: 01.02.2021, 02:46
 Boże jeśli to możliwe i taka jest Twoja wola to proszę poblogoslaw nam jeszcze jednym dzieckiem.Prosze wysłuchaj także próśb tych wszystkich matek które proszą o dar potomstwa, niech wszystkie cieszą się pięknymi zdrowymi dziecmi.Swiety Dominiki Savio módl się za nami.
 Bronisława: 02.12.2020, 02:00
 Niepłodność to jest straszne cierpienie. Ja cierpię za siebie, najgorsze są noce kiedy mi się śni jak ktoś mi powtarza, że nie będę mieć dzieci i budzę się wtedy z bólem brzucha. Cierpię bo poroniłam już tyle razy. Przykro mi, że mój mąż jest zawiedziony. Do tego dochodzą przykre komentarze rodziny męża, bo moja ma trochę więcej taktu. Ludzie piszą, że Bóg ma plan. Wierzę, że tak jest ale nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, że sobie powiem "Dobrze się stało, że nie mam dzieci". No chyba, że w najbliższej przyszłości umrę na raka albo w wypadku, to przynajmniej nie będzie sierot. Piszą też o adopcji, Tak, jesteśmy w trakcie procesu adopcyjnego. Ale to jest zupełnie coś innego, nie gorszego ale coś innego. Niech się nikt nie mądrzy, bo nikt nie zaczyna od adopcji tylko właśnie chce mieć swoje. Nie wiem, czy są w Biblii niepłodne kobiety, którym Bóg nie dał potomstwa pomimo modlitw. Tak czy siak nie ma w Kościele duszpasterstwa dla bezdzietnych. Niestety 20% par Kościół nie ma nic do powiedzenia chyba, że przytaczać te cuda biblijne. Ale w pewnym wieku to się staje groteskowe.
 Zuzia: 27.11.2020, 16:26
 @Niestety , to że ona @bezdzietna wierzy w Boga to jest jej sprawa , ty nie wierzysz ok twoja wola , ale narzucanie swojego świata podglądu jest zbyt dziecinne. Możliwe że to ty boisz się śmierci bo nie chcesz miłosierdzia Boga i ponieść konsekwencji za swoje grzechy! Dlatego wybierasz antyteizm. Możliwe że Jan to również ty nie trolluj forum :)
 Niestety: 26.07.2020, 00:59
 Odpowiadam @bezdzietna z konieczności. Błąd logiczny, przyjmujesz założenie, że bóg istnieje. Zapewniam, nie istnieje. Masz po prostu zbyt ograniczoną wiedzę w zakresie fizycznej natury wszechświata. Prawdopodobnie zamknięty na prawdę i rzetelne faktu umysł. Najważniejsze; wierzysz najpewniej z jednego z dwóch powodów (możliwe, że z obu) 1) Boisz się śmierci i kary (piekło) 2) Masz nadzieję na spotkanie bliskich i życie wieczne (niebo) Otwórz oczy.
 Bezdzietna z konieczności (rów: 30.06.2020, 12:48
 Chciałabym się odnieść do komentarza (Sella: 12.11.2017, 23:22) i mam szczerą nadzieję, że mój wpis ta silna kobieta zobaczy. Bardzo mnie poruszyło to co w nim napisałaś. Sama jestem bezdzietna i wiesz co zapewniam Cię cokolwiek jest Ci wkładane do głowy to pamiętaj, Bóg nie karze! Jest mnóstwo bezdzietnych kobiet i par ( statystki podają, że co 5 para pozostanie bezdzietna pomimo starań o dziecko). To okrutne w jaki sposób religia to przedstawia i podaje przykłady cudów- ale pamiętajmy cuda zdarzają się niezwykle rzadko. Statystyki które podają jedna na pięć świadczą o tym, że naprawdę jest nas dużo, a nadal wygląda to tak jakbyśmy były niewidzialne! Nie na darmo nazywają się „cudami” bo są jak wygrana w totolotka! Przykłady kobiet którym się udało- darujcie sobie, naprawdę! Skoncentrujcie się na swoich dzieciach i cieszcie się tym jeśli to było jedyne wasze marzenie w życiu. Ja mam kilka innych marzeń i odnajduję się po traumie leczenia bezdzietności na nowo. Sama chciałam zostać matką, nie udało się, podobnie jak innej co piątej kobiecie. Tak było, jest i tak będzie. Nie każdemu w życiu się uda i to nie oznacza, że dla nas Bóg nie jest łaskawy, że nie zasłużyłyśmy na to żeby być matkami. Widocznie ma dla nas inny plan niż tylko ten stereotypowy wizerunek stworzony przez ludzi- matki Polki która całe swoje życie nie ma innych marzeń i celów jak tylko dobro dla swoich dzieci (które często są ludźmi niewdzięcznymi). Kobiety, którym się udało – jeszcze raz, proszę Was nie powielajcie tych przykładów, czy nie widzicie, że robicie tym krzywdę innym. Wy wygrałyście w totolotka- GRATULACJE, ale czy macie głębokie przekonanie, że duża wiara w to że się uda gwarantuje sukces? Jak wytłumaczycie kobietom, które pomimo wiary, wizyt u setek lekarzy- i tak SIĘ NIE udało i się nie uda. Czy wiecie jak wiele jest samobójstw w tych grupach kobiet!??? Wiara to miłość do bliźniego- gdzie Wasza empatia? Czemu komuś kto nie ma nogi nie mówicie, spokojnie, módl się do Boga, noga kiedyś odrośnie. Jezus uzdrowił ślepca, czy każdy niewidomy katolik odzyskał wzrok? Po co robicie nadzieje i dajecie przykłady cudów zamiast pomóc tym kobietom zaakceptować stan w jakim są, żeby mogły żyć dalej szczęśliwie i mieć spokojne życie. Żeby czuły, że są akceptowane, a nie inne…bo są TYLKO bez dzieci!. Mam szczerą nadzieję, że mój post znajdzie się na tej stronie, to bardzo ważne. Droga Stello, przykro mi, że tak długo jesteś w tym związku, który zniszczył Cię. Moje myślenie jest takie, że Bóg jedyne czego pragnie jako ojciec to chce żebyśmy byli szczęśliwi. Czasem w życiu trzeba podejmować trudne decyzje żeby było za chwilę lepiej. Szczerze modlę się za odnalezienie drogi dla Ciebie – pamiętaj, nigdy nie jest za późno żeby coś w swoim życiu zmienić. Uwolnić się od stereotypów. Z całego serca, trzymaj się i nie daj. Zycie jest piękne, tylko w życiu potrzebne są zmiany żeby to dostrzec.
 ME: 07.04.2020, 14:41
 Panie Boze, Tyś jest najmilszy i wszechmogący. Proszę pokornie o łaskę macierzyństwa. Zniosłam już ból po stracie nienarodzonego jeszcze dziecka. Wiem, że tylko Ty jesteś w stanie dać i zabrać życie. Pokornie błagam o Cud!
 Adam: 03.01.2020, 13:41
 Natala, byłem w podobnej sytuacji co Ty, też o coś Boga prosiłem, nie dostawałem i się zbuntowałem. Jednak wróciłem do Niego i przeprosiłem za mój bunt mimo, że wtedy jeszcze nie spełnił mojej prośby. Powiedziałem, że skoro taka jest Jego wola, niech tak będzie. I po jakimś czasie od tego poddania się Jego woli spełnił moją prośbę, bo jak widać była zgodna z Jego wolą 🙂 więc Bóg ceni pokorę, dlatego wróć do Niego i zaufaj mu tak jak ja, mimo, że aktualnie nie wysluchuje Twojej prośby. On z pewnością wie, co i kiedy jest Ci najbardziej potrzebne. Będę się modlił za Ciebie, niech Ci Bóg błogosławi.


 Ewa: 03.01.2020, 01:14
 Nie traćmy nadziei. Musimy wierzyć i stale się modlić o dziecko, tak by Bóg w końcu nas wysłuchał. On nie ma serca ze stali, pomoże nam spełnić największe marzenie jakim jest macierzyństwo.
 Gosia: 18.11.2019, 23:31
 Boże wiesz, że pragnę zostać matka. Nie mam już dużo czasu a może już go wcale nie mam, ale dla Ciebie nie na rzeczy niemożliwych.
 Kobieta : 13.11.2019, 15:01
 Ludzie, Ocknijcie sie !!!!!. Ile w was wielu, niestety jest EGOIZMU STRASZNEGO. Tylko piszecie ja i ja, mi i mi. A co wy, dajecie Bogu, od siebie ?! za wyjatkiem wielkiej obrazy Najwyzszej Swietosci. Jezus, wycierpial za wszystkich najwiecej z czym wasz bol chociaz duzy nawet rownac sie nie moze. I co Jezus, otrzymal na tym padole takiego cudnego ? (to pytanie retoryczne). I czy Jezus, domagal sie od Boga, o cokolwiek dla Siebie, za swoje Przepiekielne Cierpienia ?.( tez pytanie retoryczne ). Nie, On, nie chcial nic dla Siebie ale godzil sie z Wola Boga. A wy, jak mozecie w ogole osmielac sie i Egoistycznie obrazac Boga ?!. Brakuje wam, pokory ci, ktorzy obrazacie i chcecie tylko zaspokajac wlasne pragnienia. Zamiast siegnac po Pismo Swiete i sie doedukowac, ze bezplodnosc bywa wielkim darem i bywa,ze wybraniem tej osoby, ktora jest bezplodna na jedna z wyjatkowych. Wiecej wiary, zrozumienia Bozych Slow i dobrych czynow wobec bliznich, a i Bog, was wyslucha i o niczym na pewno nie zostawi. I nie dajcie, sobie wmowic farmazonow pisanych czy mowionych, ze "Bog, nie istnieje". Bo oni, nie wiedza co czynia i jaka kara Boza ich, za te bluznierstwa czeka.Bog, Istnial - Istnieje - i Bedzie Istnial na Wieki Wiekow. AMEN. Chrzescijanka, o mocno glebokiej wierze w Boga.
 Paulina : 17.09.2019, 23:55
 Proszę o modlitwę za mnie o dar macierzyństwa
 Nie trać nadziej : 27.08.2019, 19:36
 Może warto zaufać Bogu, bo to On powinien być najważniejszy i na pierwszym miejscu. I być może brak upragnionego potomstwa ma pokazać, że dziecko nie może być ważniejsze od Boga - przykład Abrahama i Izaaka. Boże proszę Cię o dar poczęcia dziecka, ale przyjmę każda Twoją wolę, nawet bezpłodność. Może właśnie adopcja jest Wolą Bożą. Bezpłodność może być skutkiem i konsekwencją naszych grzechów. Stosowanie antykoncepcji, czyli zabezpieczanie się przed poczęciem dziecka. Strach i niepokój przed nieplanowaną ciążą- wszystko to tworzy bariery psychiczne, problemy hormonalne. Kochani módlcie się i prościej o wstawiennictwo Najświetszej Panienki, która niegdy nie odmawia pomocy. Najlepiej codziennie swoimi słowami mówić Maryjo Matko Boża oddaje Ci moje łono, aby przez Twoje wstawiennictwo Jezus je uzdrowił i obdarzył potomstewm.
 Smutna: 04.08.2019, 14:02
 Błagam cię daj mi dar zostania mama pozwól bym mogła zajść w ciążę błagam cię o to ostatkiem swoich sił
 Ehhh: 21.07.2019, 17:09
 Moja mama nie mogla miec dzieci, w wieku 40 lat zdecydowali sie na adopcje mnie. Nigdy nie odczuwalam że to nie są moi prawdziwi rodzice ani oni nigdy nie uwazali że nie jestem ich córką, bardzo sie kochamy. Gdyby moja adoocyjna mama zaszla w ciążę wczesniej ja zostalabym w domu dziecka, moze to był jakis Boży plan. Dziwię sie ze pary nie decydują się na adopcję, jest to duże wyzwanie ale oplaca się włoŻyć ten trud niż potem na starość zostać sam jak palec. Mój tata zmarł w wieku 60 lat na raka gdyby mnie nie adoptowali teraz moja biedna mama zostalaby sama jak palec i to doslownie bo z rodziny ma tylko mnie. Ja mam teraz 25 lat mama 63. Zostalam adoptowana w wieku 3 lat, rodzice pojechali po mnie 500 km na drugi koniec Polski. Sama jestem teraz w ciąży, ale gdybym nie mogła mieć dzieci na pewno zdecydowalabym sie na adopcję, miłość nie zależy od tego czy dziecko jest z Twojej krwi lecz to jaką więź stworzycie. Nigdy nikogo nie kochalam tak jak rodzicow, nawet męża, śmierć taty zapłaciłam gleboką depresją i bardzo sie boję śmierci mamy, ale przecież każdy umrze, zycie jest takie krótkie nie powinniśmy sie skupiac na sobie i uzalac ze nie mozna miec dzieci tylko działać i poświęcić sie innej osobie niz poświęcić sie życiu z psami czy kotami
 Kkk: 14.05.2019, 21:00
 Prosze o dar potomstwa
 Iskierka : 29.03.2019, 16:15
 według bibli niepłosdnośc to błogosławieństwo : śpiewaj z rasdości niepłodna , któraś nie rodziła , wybuchsaj weselem i wykrzykuj , ktorasś nier doznała bólu porodu . Bo liczniejsi są synowie porzuconej , niż synowie mający męzów , mówi Pan (Izk 54,1) Czyli jak nie mam dzieci mamy żyć dla siebie iu sie cieszyć a meza nie warto mieć bo i tak zostawi .... Brawo coś nowego . w sumie moja siostra zyje szczeasliwie w konbkubinacie i po rozwodzie jednym , wic cos w tym jest ....
 Mąż: 20.11.2018, 01:56
 Wybaczcie, niestety z dużą dozą prawdopodobieństwa Bóg nie istnieje. To po prostu kwestia słabych genów i odrobiny szczęścia w życiu. Weźcie sprawy w swoje ręce. Jeśli istnieje, wy macie tu czyściec więc spokojnie. Jeśli nie szkoda nerwów, po prostu tak jest, nikogo zamysł, niczyja wina.
 Ib: 20.06.2018, 11:34
 Mam pytanie. Czy w Piśmie Świętym pisze o bezpłodności męskiej? Bo jak dotąd szukałam i nie znalazłam. W naszym małżeństwie to mąż cierpi na bezpłodność i z medycznego punktu widzenia nie ma możliwości na wyleczenie. Mąż cierpi i nawet mówi, że nie czuje się przez to mężczyzną. Ja też cierpię bo nie możemy mieć dzieci, ale głównie ranią ludzkie słowa, które kierowane są przede wszystkim do minie, często obraźliwe i z brakiem wyczucia. W społeczeństwie utarło się przekonanie, że jak nie można mieć dzieci to z winy kobiety. A tak naprawdę badania pokazują, że to dużo mężczyzn ma problem z płodnością. Często jest tak, że oboje małżonków ma problem z płodnością. Chciałabym, aby w Kościele więcej mówiono o bezpłodności, a nie tylko o trudzie wychowania dzieci, żeby więcej uświadomić ludzi aby uważali na swoje słowa. Podobało mi się jak pewien ksiądz na internecie mówił, że małżeństwo borykające się z bezpłodnością musi przejść coś takiego jak żałoba. W trafny sposób opisał to co czujemy, ponieważ czuję się tak jakby umarły wszystkie nasze dzieci, które mogliśmy mieć. Jezu, ufam Tobie!
(1) [2] [3]


Autor

Treść

Nowości

św. Robert z Molesmeśw. Robert z Molesme

Modlitwa do bł. Klary GambacortaModlitwa do bł. Klary Gambacorta

Modlitwa do św. Katarzyny TekakwithaModlitwa do św. Katarzyny Tekakwitha

Czy można śpiewać z radością Alleluja, jeśli odtrąciło się rękę wyciągniętą do pojednania?Czy można śpiewać z radością Alleluja, jeśli odtrąciło się rękę wyciągniętą do pojednania?

Za wiarę trzeba cierpiećZa wiarę trzeba cierpieć

Nowa Bazylika Świętego Apolinarego w RawennieNowa Bazylika Świętego Apolinarego w Rawennie

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej