Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Anioły śniegu

... To była moja pierwsza w życiu burza śniegowa. Chociaż widziałam śnieg podczas rzadkich wizyt w tych górach, nigdy przedtem nie widziałam jak pada. A padał jak noc długa. W końcu wszyscy zasnęliśmy. Spałam niezbyt mocno z powodu gwałtownych porywów wiatru, które trochę mnie niepokoiły.

Rano uświadomiliśmy sobie powagę naszej sytuacji. Chata była położona powyżej terenu regularnie oczyszczanego przez pługi śnieżne. Na naszym odizolowanym odcinku drogi padający gęsto śnieg pokrył wszystkie samochody i jezdnię białą kołdrą, piękną, lecz lodowatą.

Nawet my nowicjusze, wiedzieliśmy, że niemożliwe jest oczyszczenie drogi. Mężczyźni przekopali ścieżkę do samochodów i omietli je, lecz byliśmy beznadziejnie daleko, odcięci od drogi. Lękliwie spoglądaliśmy po sobie. A co, jeśli...? Mieliśmy dość żywności na jeszcze jeden posiłek, lecz nie więcej. Myśl o tym, że moglibyśmy zostać zasypani przez śnieg, przeraziła nas.

Byłam jedyną chrześcijanką w naszej grupie. Dlatego zaczęłam się cicho modlić o Bożą opiekę i o to, by przysłał pług do naszego obozu. Biorąc pod uwagę odosobnienie, spełnienie mojej modlitewnej prośby byłoby naprawdę zdumiewające, lecz nie ustawałam aż do chwili, gdy poczułam spokój, który może dać tylko Bóg.

Pozostali niepokoili się coraz bardziej i zerkali nerwowo na zachmurzone niebo i nieprzejezdną drogę. Śnieg wciąż padał równomiernie i cicho. Zajęliśmy się oczyszczaniem i pakowaniem rzeczy do odśnieżonych samochodów, którymi mieliśmy nadzieję zjechać w dół. Jakiś czas potem usłyszeliśmy cudowny dźwięk, który wesoło przebijał się w ciszy padającego śniegu. Ciężki pług wtaczał się, sapiąc, na nasze wzgórze. Kierowca powiedział do nas:

- Nigdy wcześniej nie wjeżdżałem tak wysoko, lecz ciągle słyszałem, jak coś w głowie mówi mi: "Jedź dzisiaj na szczyt". No i jestem.

Słowo "anioł" oznacza "zwiastun wysłany, by spełnić wolę Boga". Nigdy nie widziałam anioła, lecz czułam, że kierowca, który przybył do nas na polecenie Boże, jest naszym osobistym śnieżnym aniołem. To Ojciec Niebieski, który widzi wszystko i odpowiada na wszystkie potrzeby z cierpliwością i wielką troską. Kiedy liderki naszego obozu pakowały artykuły kuchenne, jedna z nich zagadnęła mnie:

- Zastanawia mnie, co sprawiło, że kierowca pojechał tak daleko? Uśmiechnęłam się tylko i powiedziałam:

- Modliłam się o to.

Linda Claire Scott


   

Wasze komentarze:
 Beata: 15.06.2020, 03:20
 Piękne i mądre opowiadanie o Bożej opiece i sile szczerej modlitwy. I ja pokornie proszę Pana Boga o opiekę i łaski. I dziękuję za te, które już otrzymałam.
 Zbychu: 16.02.2020, 16:43
 ciekawe to jest
 mirek: 01.03.2018, 10:04
 te wszystkie anioły będą złapane i związane i wrzucone do więzienia
 Beata: 29.03.2013, 17:19
 Bóg jest największą Miłością jakiej nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić. I proście, proście, proście. Bo Wasze prośby zostaną przez Boga wysłuchane. Wesołych! Świąt!!!
 James: 11.05.2012, 19:56
 @bkk to pomódl się o znajomość ortografii.
 Joanna: 03.03.2012, 21:22
 Aniele Boży, dziekuję, że jestem przy mnie.
 matka: 05.08.2011, 23:32
 Proszę Was święci Aniołowie, bądźcie jutro z moim synem podczas podróży, chrońcie go przed wszelkim niebezpieczeństwem, złymi pomysłami, przyprowadźcie go szczęśliwie do domu z podróży.
 Meg: 30.11.2010, 18:59
 ciarki.. :) Prosze Cie Boze o taka wiare, ktora pozwoli mi Tobie ufac, tak naprawde..
 Inteligentka: 03.04.2010, 15:18
 Cudowne...


 Platek:): 03.05.2009, 17:57
 zastanawiam sie czy czlowiek moze dowiedziec sie jak ma na imie jego Aniol stroz? Moznaby wzywac go po imieniu.
 bkk: 15.11.2008, 11:16
 super artykół nie dowiary ile nodlitwa możezdziałać
 anna : 09.10.2008, 16:41
 kocham cie moj aniele strozu
 ja: 14.11.2007, 14:54
 to tak trudne do zrozumienia, ile modlitwa potrafi zdziałać. Ufność w Boga może uratować od nas od wielu nieszczęść. Tylko trzeba uwierzyć. Bóg nigdy n ie zostawia ans w potrzebie.
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej