Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Ona i On

DLACZEGO WARTO PIELEGNOWAĆ CZYSTOŚĆ

Była sobie dziewczyna i chłopak. On przystojny, mądry a przede wszystkim dobry. Ona wcale nie była bardzo piękna, ale tak, jak On była dobra i mądra. Czasami nawet dziwiła się, że taki przystojny chłopak zainteresował się właśnie nią. Po świecie chodziło tyle pięknych dziewcząt, można wybierać jak w sklepie, ale On wybrał właśnie ją. Dlaczego? Chyba nikt tego nie wie oprócz niego.

Kochali się bardzo i wszyscy o tym mówili. Na ich twarzach zawsze panował uśmiech i pokój. Ktoś powie: "byli bogaci, stąd to zadowolenie". Nie, nie byli bogaci. Pochodzili z normalnych rodzin, w których też są kłopoty, troski, ale i radości. Radość wypływała z tego, że mieli siebie, że byli razem, że potrafili z sobą rozmawiać, śmiać się i płakać kiedy przychodziły jakieś smutki.

Nadszedł jednak taki dzień, kiedy smutek na dłużej zagościł w ich sercach. Dzień, który Ona nigdy nie zapomni. On miał wypadek samochodowy. Ciężko ranny trafił do szpitala gdzie lekarze nie dawali żadnych szans na przeżycie. Jednak Ktoś, tam w górze czuwał i dał jeszcze kilka dni...

Po co umierającemu jeszcze kilka dni? Przecież i tak z tego nic nie będzie!!!

Ona i On bardzo tych kilku dni potrzebowali. I myślę, że czas ten więcej dał niż poprzedni przeżyty razem w radości i szczęściu.

Pan dał jeszcze siłę by On mógł podyktować list do swej ukochanej. W jakim celu? Po co? Przecież za chwilę wszystko ma się skończyć?

Z tymi pytaniami, czy też bez nich list powstał i był najpiękniejszym listem jaki Ona otrzymała, choć na początku nie potrafiła zrozumieć, zaakceptować i pogodzić się z wolą Tego, który dał jeszcze tych kilka dni. Tylko kilka dni.

A co było w liście?

"Kochana moja! Nie wiem czy dane nam będzie jeszcze porozmawiać, a przede wszystkim czy będzie dany nam czas by razem żyć i kochać się tak jak do tej pory, albo jeszcze bardziej. Jeżeli tak, to list ten będzie tylko potwierdzeniem pisemnym tego wszystkiego co noszę w sercu. Jeżeli stanie się inaczej będzie on moim wyznaniem miłości do Ciebie. Dziękuję Ci za to, że jesteś! Za to, że potrafisz mnie rozśmieszyć, wzruszyć i wyciszyć. Dziękuję za to, że jesteś wyjątkowa pod każdym względem. Przede wszystkim jednak pragnę Ci podziękować za to, że nigdy nie zrobiłaś, nie powiedziałaś czegoś, co mogło spowodować bym pomyślał o Tobie, jak o towarze do wzięcia. Zawsze byłaś czysta w swych słowach i gestach. Moi koledzy często śmiali się ze mnie, że już tak długo jesteśmy razem a nie poszliśmy do łóżka, choć większość tak robi. Przecież mając 18 czy trochę więcej lat trzeba "tego" spróbować. Nie można kupować kota w worku. Ale ja przy Tobie nie myślałem nigdy w ten sposób, a gdy już takie myśli przychodziły Ty bardzo dyskretnie, ale jednak skutecznie potrafiłaś wybić mi to z głowy. Dziękuję za to, że wystarczyły nam uściski, dyskretne pocałunki, trzymanie się za ręce. Ty po prostu byłaś strażniczką NASZEJ czystości".

Ona nie otrzymała tego listu od razu. Jeszcze wiele dni upłynęło nim go przeczytała. Gdy On odszedł, Ona krzyczała na cały świat: "Dlaczego ja? Dlaczego mnie to spotkało? Przecież mieliśmy być z sobą na dobre i na złe dni?" W pewnym momencie pomyślała także o tym, że nie zdążyła dać mu tego, co najpiękniejsze: siebie. "Dlaczego nie poszłam z nim do łóżka? Przecież było tyle okazji: wspólne wyjazdy, samotne wieczory itd.?" I nie potrafiła tego zrozumieć i zaakceptować.

Na szczęście przyszedł dzień kiedy mogła przeczytać list od niego. Czytając go ze łzami w oczach odkryła, że uratowała i siebie i jego. On postrzegał ją w sposób piękny i czysty i choć inne dziewczęta dziwiły się czasami, że mając takiego faceta nie potrafi tego wykorzystać, to jednak ona wykorzystała swoją kobiecość w sposób najpiękniejszy jaki potrafiła: stała na straży i pielęgnowała to, co czyste choć może już niemodne w dzisiejszym świecie.

Ona jeszcze długo cierpiała po śmierci swego ukochanego, ale to cierpienie przeżywała nie wstydząc się swoich czynów, które mogła popełnić. Była czysta. On natomiast patrzy na nią z góry i teraz ją ochrania wstawiając się u Pana. A Ona? Co teraz robi? Nikt tego nie wie. Może czeka na kogoś, kto pokocha ja taką jaka jest, może spotyka się z kimś i dalej ochrania, a może bawi już swoje dzieci i wychowuje do czystości.

Agata Klóska

Dziękuje Agatko za nadesłane
opowiadanie - TomekWasze komentarze:
 Angela:): 04.11.2009, 13:30
 Bardzo piękne opowiadanie. Ja również pragnę żyć w czystości do ślubu:) mój kochany chłopak też tego chce:) jesteśmy ze sobą prawie 2 lata i by być szczęśliwą parą wcale nie jest do tego potrzebny sex. ale to jest oczywiście moje zdanie. Pozdrawiam.
 kasia: 21.10.2009, 05:20
 ja z moim chlopakiem jestesmy razem juz 1,5 roku i czekamy do slubu:) mamy po 23 lata i niektorzy pewnie uwarzaja nas za dziwologow ale co tam, dla nas najwazniejsza jest milosc ktora nas laczy..... dziekuje ci sloneczko ze jestes taki kochany :*
 Ania: 07.09.2009, 21:31
 Piękne naprawdę... ja niestety nie zachowałam czystości i bardzo tego żałuję w perspektywy czasu. Trwam w modlitwie o zachowanie czystości dla nas wszystkich :)
 Inka: 22.06.2009, 23:25
 my też czekamy... ciężko jest... ale czekamy przed Ołtarzem bedziemy mówic TAK! bez obłudy ze szczerym pragnieniem i przekonaniem.. gdy jest na ciężko... jako kobieta błągam Matkę Bożą ona wie jak cenna jest czystośc i pomaga uwierzcie!!!!
 Emma: 03.06.2009, 18:26
 Ja z moim chłopakiem też planujemy utrzymać sie w czystości do ślubu.
 Metody: 04.05.2009, 20:35
 Niestety czesto zdarza sie, ze chlopak podarowuje niewiescie jakis drozszy prezent materialny, mowi ze to z milosci a w zamian oczekuje o wiele wiele cenniejszej zaplaty. Cnota jest bezcenna a milosc bezinteresowna:)
 Roland: 09.04.2009, 14:57
 Są jeszcze tacy mężczyźni, choć wielu z nich nie zna takich strona jak ta, za to znają wiele innych, gdzie są lansowane zupełne inne wartości, gdzie o dziewicach mówi się że w pewnym wieku już nie istnieją, że w pewnym wieku to naturaln e że ma się jakąś przeszłość seksualną i jeśli ci faceci nie mają nparawdę silnych przekonań, to upadają, ale nie wszyscy, cześć wytrwale czeka na swą jedyną, czystą kobietę :)
 nie ja : 16.02.2009, 14:05
 czystośc przed malżeńska i w małżeństwie piękna i b d sprawa ,każdy grzech , świństwo obraca się przeciwko czlowiekowi , bądzcie mądrzy o wy czystego i mądrego serca módlcie się za nas głupich.
 Pinezka: 04.12.2008, 01:11
 a ja mam takiego mężczyznę i Bogu za Niego całym sercem dziękuję!!!!!!! do ślubu został ponad rok... pragnienia są ogromne.. ale nie idziemy sami na naszej narzeczeńskiej drodze JEZUS jest nami. Chwała MU!!!!!!!


 Kinia: 15.11.2008, 16:56
 jednym slowem cudowne!!!!!
 rusio: 16.09.2008, 18:51
 nie podoba mi się to opowiadania - a co to przekazu to każdy sam decyduje o własnym losie, Trochę naciągane "pod publiczkę". Jednak szanujemy decyzje jednych i drugich - wszystko jest dla ludzi tylko nie każdy jest już człowiekiem
 Ewelajna: 26.08.2008, 19:01
 Czystość to coś najpiekniejszego co mamy, więc warto ja pielęgnować;)
 Paddiczka: 30.06.2008, 16:06
 ehh... opowiadanie jest cudowne... szkoda tylko ze malo jest facetow ktorzy by pokochali za to jakim czlowiek jest...
 paulinaaasz: 14.06.2008, 15:11
 jakies 2 lata temu zapisałam sie do Ruchu czystych Serc.... teraz mam chlopaka ktory namawia mnie do sexu;/ powiedzialam raz NIE, ale on tak nalega. Nie zrobie tego nawet jesli wiazalo sie to z rozstaniem, tak to boli ze on nie potrafi tego zaakceptowac, tak bolą Jego słowa, tak cierpie, nie chce tak żyć ;( ;( ;(
 anka: 19.05.2008, 15:16
 warto pielęgnować czystość bo się żadna wsza nie zaplęgnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 arol: 05.04.2008, 01:32
 jeśli mogę dodać coś od siebie, a kieruję to głównie do dziewczyn, bo wydaje mi się, że to właśnie głównie od dziewczyn zależy, czy będą szanowane...dziewczyny, szanujcie się, jeśli chcecie być szanowane, dbajcie o czystość, bo wartościowi faceci, jeśli chodzi o poważniejsze sprawy, to zwracają uwagę tylko na wartościowe dziewczyny, co do pytania wielonki, to odpowiadam...tak, są tacy faceci, którzy chcą, aby dziewczyna była czysta i dbają o czystość, ja sam taki jestem, mimo według mnie bezsensownej modzie i namowom swoich "kolegów" nie dałem się namówić na takie coś, bo wierzę i mam nadzieję, że spotkam odpowiednią dziewczynę na swojej życiowej drodze
 arol: 05.04.2008, 01:24
 piękne opowiadanie, ja sam chciałbym spotkać taką dziewczynę, która chciałaby dochować czystości
 Visienka: 17.03.2008, 23:31
 tak się ciesze, że są ludzie którzy widzą sens czystości. To takie piękne... miło przeczytac historie miłości, która jestprawdziwa bo nie ma nic wspólnego z seksiem, jest wspólnym poznawaniem siebie, przyjażnia i przygodotwaniemdo dawania miłości altruistycznej a nie egoistycznej!
 Klarysa: 04.03.2008, 23:42
 płytka ta miłośc, w której seks dominuje... z moim chłopakiem oboje troszczymy się o naszą czystośc, nie jest łatwo ale wciąż tęsknimy i czekamy na siebie.. piękna historia, dziękuję Agatko!
 Rafał: 19.02.2008, 02:24
 Czystość... pojęcie, które kojarzone jest z kąpielą, pielęgnacją. Jednak gdy zapytalibyśmy ludzi na ulicy "Czy zachowałeś/zachowałaś czystość przedmałżeńską?" wiele osób stałoby jak wmurowani w podłoże. Czystość przedmałżeńska to CNOTA, którą niektórzy tracą w wieku 13 lat. Ileż na świecie małoletnich matek? Ileż na świecie kłopotów duchowych z tym związanych? Jak my patrzymy na dziewczyny i chłopaków, którzy stają się rodzicami sami jeszcze dziećmi będąc? To opowiadanie tak naprawdę odzwierciedla zaledwie 10% par i to MY młodzi powinniśmy stać się tymi STRAŻNIKAMI CZYSTOŚCI. Polecam każdemu i każdej z was, którzy czytacie mój komentarz posłuchać sobie konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza "Seks - poezja czy rzemiosło". W wielu przykładach podaje on wyraz jaki daje czystość, ale zwraca także uwagę na problem tych ludzi którzy tą czystość stracili. Pozdrawiam STRAŻNIKÓW CZYSTOŚCI!! :)
[1] (2) [3]


Autor

Treść

NowościModlitwa do bł. ks. Bronisława MarkiewiczaModlitwa do bł. ks. Bronisława Markiewicza

św. Hiacynta Mariscottiśw. Hiacynta Mariscotti

św. Teofilśw. Teofil

Modlitwa do św. BatyldyModlitwa do św. Batyldy

Czy człowiek zwracający się do Boga z jakąś prośbą modli się nie po chrześcijańsku?Czy człowiek zwracający się do Boga z jakąś prośbą modli się nie po chrześcijańsku?

Wreszcie zrozumiałeś!Wreszcie zrozumiałeś!

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

 [ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej