Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najpiększejszy podarunek - miłość

     To opowieść o młodym małżeństwie - Jimie i Delii. Są ubodzy, ale bardzo się kochają.

     Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenioa, Della zastanawia się, co dać Jimowi w prezencie gwiazdkowym. Chciałaby podarować mu łańcuszek do jego złotego zegarka, ale brak jej pieniędzy. Wówczas wpada na pewien pomysł. Ma przecież piękne, długie włosy. Postanawia je obciąć i sprzedać, by kupić łańcuszek dla Jima.

     W Wigilię wraca do domu ze ślicznym pudełeczkiem zawierającym złoty łańcuszek. Nagle zaczyna się martwić. Wie, że Jimowi bardzo podobają się jej długie włosy, i ma wątpliwości, czy nie zmartwi go fakt, że je obcięła.

     Della wspina się na strome schody prowadzące do ich maleńkiego mieszkanka. Otwiera drzwi i ze zdumieniem widzi, że Jim już na nią czeka. W ręku ma starannie zapakowaną paczuszkę z prezentem dla niej.

     Gdy Della zdejmuje z głowy chustkę, w oczach jej męża ukazują się łzy na widok jej krótkich włosów. Ale on nic nie mówi. Tłumi łzy i wręcza Delii podarek. Ona otwiera pudełko i nie wierzy własnym oczom. Wewnątrz jest komplet pięknych srebrnych grzebyków do jej długich włosów.

     A kiedy Jim otwiera swój prezent, także jest zaskoczony. Znajduje piękny złoty łańcuszek do swego złotego zegarka. I wówczas Della uświadamia sobie, że Jim zastawił ten zegarek, żeby kupić dla niej grzebyki.

     O wiele piękniejsza od tych podarków jest miłość, której są one wyrazem.

O. Henry (adaptacja)


   

Wasze komentarze:
 x : 14.12.2018, 22:31
 to jest pycha ,z tym zlotym lancuszkiem i grzebykiem pycha z prostej drogi spycha .....
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Humor | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej