Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Powiedz to pierwszy

     On był mężczyzną potężnym, o donośnym głosie i szorstkim sposobie bycie. Zaś ona - kobieta łagodną i delikatną. Pobrali się. On dbał, by niczego jej nie brakowało, a ona zajmowała się domem i dziećmi. Później dzieci dorosły, pozakładały własne rodziny i odeszły. Historia, jakich wiele.

     Lecz kiedy wszystkie dzieci były już urządzone, kobieta straciła swój zwykły uśmiech, stawała się coraz bardziej wątła i blada. Nie mogła już jeść i w krótkim czasie przestała podnosić się z łóżka.

Zmartwiony mąż umieścił ją w szpitalu.

     Lecz chociaż u jej wezgłowia zbierali się najlepsi lekarze i specjaliści, żadnemu z nich nie udało się określić, na co zachorowała kobieta. Potrząsali tylko głowami.

     Ostatni lekarz poprosił na stronę męża i rzekł:

     - Ośmieliłbym się powiedzieć, że po prostu... pańska żona nie chce już dłużej żyć...

     Mężczyzna w milczeniu usiadł przy łóżku żony i ujął ją za rękę. Była to mała, drobna rączka, która zupełnie ginęła w potężnej dłoni mężczyzny. Potem rzekł zdecydowanie swym donośnym głosem:

     - Ty nie umrzesz!

     - Dlaczego? - zapytała kobieta lekko wzdychając.

     - Ponieważ ja cię potrzebuję!

     - To dlaczego wcześniej mi o tym nie powiedziałeś?

     Od tej chwili stan zdrowia kobiety zaczął się szybko poprawiać. Dzisiaj czuję się doskonale. A lekarze i znani specjaliści nadal zadają sobie pytanie, jaka choroba ją dotknęła i cóż za wspaniałe lekarstwo uzdrowiło ją w tak krótkim czasie.


     Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.

Bruno Ferrero   


Dzieci z Bullerbyn Dzieci z Bullerbyn
Astrid Lindgren
Opowieść o grupie dzieci zamieszkujących małe miasteczko Bullerbyn. Autorka barwnie opisuje liczne przygody, które przytrafiły się grupie przyjaciół oraz ich rodzinom. Ciepła historia podkreśla siłę przyjaźni i jej rolę w życiu... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Vera: 06.12.2014, 00:09
 Najwazniejsze to miec wene tworcza :) a co do milosci czasem jest krucha jak zwykla porcelana a czasem na tyle silna ze nie mozna jej rosdzielic. A jesli ma sie juz powiedziec "Kocham Cie" to nie dlatego ze ta druga osoba tego pragnie ale dlatego ze naprawde sie to czuje...
 Vera: 06.12.2014, 00:07
 Najwazniejsze to miec wene tworcza :) a co do milosci czasem jest krucha jak zwykla porcelana a czasem na tyle silna ze nie mozna jej rosdzielic. A jesli ma sie juz powiedziec "Kocham Cie" to nie dlatego ze ta druga osoba tego pragnie ale dlatego ze naprawde sie to czuje...
 Asia: 16.10.2014, 12:01
 Kocham Cię, Jezu i WSZYSTKO, co od Ciebie mam - Dziękuję Ci :*
 Bogumila: 29.08.2014, 10:37
 Kochać to dawać drugiej osobie więcej niż się bierze, choć egoizm bierze górę. Ja kochałam trzy razy i zawsze bardzo gorąco. Zawsze liczyłam się z potrzebami ukochengo. Zaliczam się do szczęściarzy.
 dominika: 26.08.2014, 21:20
  Jesteś Tutaj? Cały czas tu jesteś.. Niemożliwe ,ale odnalazłeś .. Radzio, już więcej nie zniosę to chciałeś usłyszeć,bez Twojego widoku. Coś pięknego wydarzyło się po między nami.. Rok temu i 'TU'- poczułeś mego serca głos.. Usłysz znowu ..i PRZEMÓW ? NIE MILCZ. SPÓJRZ ? Nie udało mi się porozumieć z Tobą. Bo i jak .. nie odbierasz niczego? A ja, cóż z tego że tyle razy pisałam.. TU, na telefon, e-mail.( fakt może i różne głupstwa ,tyle tego było? Podobno człowiek zakochany 'bzikuje' i obłędnie się zachowuje) Żadnej reakcji. Nie chcę czekać .. dłużej? To napięcie i ta cisza mnie wyniszcza? K o C H A M C i Ę (i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa) BYŁA BYM bardziej gdybyś , TAK blisko mnie był. Nie w snach , nie w marzeniach -lecz w moim życiu prawdziwym. Jak mam odbudować z Tobą kontakt Tylko św.Józef pozostał by tego dokonać - nie chcę na cud czekać kolejny rok i dłużej? Nigdy sie do mnie nie odezwiesz ,a ja chyba będę musiała usunąć sie .. i zapaść sie pod ziemią.
 ???: 13.08.2014, 12:14
  " Nie trzeba daleko szukać, by zobaczyć CUD [...]" Spotkanie kogoś,kogo pokocha się z wzajemnością,jest wspaniałym uczuciem. Lecz, spotkanie bratniej duszy jest uczuciem chyba jeszcze wspanialszym. Pokrewna dusza to ktoś,kto rozumie cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha cię bardziej niż ktokolwiek inny. Będzie przy tobie zawsze bez względu na wszystko. (...) DLACZEGO w ten a nie inny sposób? Ukryłam się ,ale nie na tyle byś mnie odnalazł? DLACZEGO właśnie TU odszukałeś? Musimy spojrzeć prawdzie w oczy... SĄ miejsca ,gdzie można cieszyć się miłością ,którą się miało -zamiast się przed nią ukrywać. SĄ słowa ważne które trzeba powiedzieć pierwszy raz , otwieram ponownie swe serce i podążam tam dokąd ono wiedzie.. P.S Zawsze będę Cię Kochała (Gdybym nie zdążyła Ci tego .. Gdybyśmy się nigdy .. nie porozumieli)
 Jadwiga: 25.07.2014, 01:02
 BALAM SIE KOCHAC,
 maria: 30.03.2014, 03:32
 " KOCHAC JAK TO LATWO POWIEDZIEC ....." bo kochac kogos kto sie DAJE kochac , to proste ... Ale niestety istnieja tak zwani : " ANALFABECI EMOCJONALNI " ---zagubieni, bo nie znaja tego uczucia , nikt ich nie nauczyl , albo juz taka maja nature ,i dlatego czuja sie nieszczesliwi , pokrzywdzeni , bez ochoty do zycia ; A CO GORZEJ MARNIE SPOGLADAJA NA CUDA NASZEGO STWORCY ! nie umieja sie zachwycic pieknem przyrody , cieszyc malymi radosciami .... chwalic B O G A bo go nie czuja , nie widza przez pryzmat cudownych podarunkow , jakie JEZUS nam daje na kazdy dzien by nas wzmocnic . Tym ludziom trzeba dac duzo serca i modlic sie za nich o LASKE WIARY ! mam przy sobie taka osobe ....mego meza ... Kocham cie Andrzejku takim jakim jestes , bo otrzymales wiele innych DAROW DUCHA SWIETEGO , a ty nie odrzucaj mnie ... je t aime ! DZIEKUJE CI PANIE JEZU ZA WSZYSTKO CO NAM DALES W ZYCIU , a zwlaszcza za 6-ro zdrowych i dobrych dzieci . ja , maria z Francji , dziekuje ci za 21 lat CIERPIENIA z powodu choroby , bo TY WIESZ dobrze JEZU , ze tylko w ten sposob wyszlifowales we mnie moje wady , ulomnosci , grzechy .... " nieszczesliwi watpia we wszystko a ci mocni WIARA , nie watpia i nie boja sie niczego " de Joseph ROUX " Przyroda jest dzielem sztuki, ale BOG jest jedynym artysta, ktory istnieje " de Gorge Sand :) "--"Chwytaj cudowne chwile, ile pomieszczą dłonie, chwytaj w otwarte serce, każdy słoneczny promień. Ten nowy dzień, który wstaje, i zapach lata cudowny, i ciepłe słowa ludzi co życzą, by ten dzień był dobry."
 stan: 21.01.2014, 21:06
 mile,
 Asia: 28.11.2013, 21:15
 Kocham Cię Jezusie.Jesteś moim ideałem:)
 Tomasz: 25.09.2013, 15:35
 Ja bym tę chorobę określił jako AWITAMINOZĘ , brak WITAMINY M ( jak Miłość). Bez Miłości nie ma życia. Jest smutna wegetacja z dnia na dzień.
 Elżbieta:17,09,20130: 17.09.2013, 18:10
 Obdarzaj swoich najbliższych, znajomych,ludzi starszych,dzieci dobrym słowem miłym gestem,bo życie jest takie krótkie a po nim zostaje tylko żal.
 Małgosia: 13.06.2013, 11:14
 Kocham Cię mężu, kocham Cię Kasiu , Justynko ,siostry , bracie i wszytskich , których spotykam na codzień i życzę im wszystkiego dobrego. Niech dobry Bóg ma nas w swojej opiece
 jan: 12.04.2013, 12:02
 Nasze słowa mają MOC dawać życie lub przeciwnie. Kto panuje nad językiem panuje nad całym swoim życiem i ciałem. Takie panowanie jest możliwe TYLKO jeśli sam Jezus w Mocy Ducha Świętego zapanuje nad tym co mówimy, dlatego jest potrzeba codziennego zapraszania Naszego Pana w te właśnie miejsca z którymi mamy wszyscy kłopoty
 jan: 12.04.2013, 11:58
 Nasze słowa mają MOC dawać życie lub przeciwnie. Kto panuje nad językiem panuje nad całym swoim życiem i ciałem. Takie panowanie jest możliwe TYLKO jeśli sam Jezus w Mocy Ducha Świętego zapanuje nad tym co mówimy, dlatego jest potrzeba codziennego zapraszania Naszego Pana w te właśnie miejsca z którymi mamy wszyscy kłopoty
 Beata: 11.03.2013, 23:22
 Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza I zyjmy tak, jakby to byl nasz dzien ostatni To nie moje wlasne slowa,ale wspaniale i pelne tresci
 Pan: 22.02.2013, 21:30
 ufają Tobie znający Twe imię,bo nie opuszczasz ,Panie,tych,co Cię szukają.
 jolanta: 17.02.2013, 22:31
 kocham cie łukaszku
 smutna: 16.02.2013, 16:44
 Kocham Cię Jacek
 Andzia: 25.12.2012, 20:54
 żeby tak w życiu miłość była taka prosta. Ale ta opowieść to tylko opowieść, a w życiu nie wystarczy powiedzieć komuś, że się go kocha :(
[1] (2) [3] [4] [5] [6]


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej