Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Stary, czarny kot

     W rodzinie był stary, czarny kot, który po kolacji zachowywał się w dziwny sposób. Nie chciał jeść ani wyjść, ani robić nic innego. Siedział osowiały na ziemi, czekając, aż wszyscy usiądą. Następnie wskakiwał komuś na kolana, po czym sadowił się w jego ramionach. Znalazłszy się w upragnionym miejscu, zaczynał prężyć się, zanim jeszcze został pogłaskany. Wyginał się, aby wygodnie się ulokować, prostował łapy. Co jakiś czas łasił się, głośno pomrukując. Spoglądał na wszystkich otwartymi i pełnymi uwielbienia oczami, patrząc długo, pełnym zaufania, kocim spojrzeniem.

     Dzieci mówiły po prostu: "Attila potrzebuje się połasić".

     Ojciec tłumaczył ten rytuał następująco: "W naszej rodzinie nie on jeden tego potrzebuje: nawet ja, a także moja żona. Wiem, że pragnienie pieszczot nie ma związku z żadnym wiekiem. Ja je przypisuję zwłaszcza dzieciom, z ich potrzebą spontanicznych uścisków, brania na ręce, przytulania, troskliwego okrywania na noc - nie dlatego, że stało się coś złego lub że czegoś im brak - takie po prostu są.

     Jest wiele rzeczy, które pragnąłbym dać wszystkim dzieciom. Gdybym miał wybrać jedną, to chciałbym zapewnić każdemu dziecku możliwość przytulenia się przynajmniej raz dziennie. Dzieci, podobnie jak koty, mają potrzebę połaszenia się".

Bruno Ferrero


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej