Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O skoku z mostu

Iluż to zebranych na moście widziało, jak ta mała spada w wir rzeki! Ale skoczył za nią tylko jeden człowiek, tak jak stał. Nie umiał pływać ani nie był już taki młody, miał też drewnianą nogę, ale skoczył tam, rozwścieczony na widok takiej obojętności. Rzeka była wezbrana, czerwone ubranko dziewczynki to ukazywało się, to znikało. Mężczyzna czuł, że woda wdziera mu się do płuc, aż nagle noga uwięzia mu w piasku na dnie, a dziewczynka weszła mu na barana, lekka jak korek. Byli uratowani.

Wieczorem synowie owego człowieka przytulili się do niego z podziwem i zobaczyli, że jest wielki i wspaniały, bo taki był naprawdę.

Inni ludzie opowiedzieli o tym wszystkim swoim synom. Synowie nic nie rzekli, tylko gdzieś na dnie serca tkwiło pytanie: "Dlaczego to nie ty tam byłeś, tato?

Pier D'AubrigyWasze komentarze:
 arol: 02.10.2008, 20:30
 piękny tekst, a właśnie, że ma przełożenie w rzeczywistości, wiem, bo sam byłem kiedyś w podobnej sytuacji
 A.: 21.03.2008, 11:21
 a zastanowiliście się co czuł ten człowiek który uratował tą dziewczynkę?
 xJ: 09.03.2008, 22:22
 Kasiu, Twoje pierwsze zdanie mnie zdenerwowało. Ale jak doczytałem do konca, to w pełni sie z Tobą zgadzam.
 Kasia: 09.03.2008, 17:49
 dlaczego ktoś nazwał tę pielęgniarkę złą? My, chrześcijanie tak się mamy obrażać? Znów będziemy zrzucać na siebie po kolei winę. Ona miała pecha, bo jej zaniedbanie spowodowało śmierć dziecka. Ale czy my zawsze tak sumiennie wykonujemy obowiązki, zawsze myślimy o tym czy robimy super słusznie? Ile razy ja czy Ty cos zawaliliśmy. Ale nam sie udało, nie kosztowało to niczyjego życia i jest OK? Nie. Z ta tylko różnicą, że tamta kobieta do końca życia będzie miała wyrzuty sumienia, ze zamiast ratować życie dziecku wybrała porządek w papierach. Nie bronię tej kobiety, bo źle zrobiła, zniszczyła życie sobie i rodzinie tego dziecka. wielu ludzi znów straciło wiarę w polską służbę zdrowia. Ale czy tylko ona jest winna? Czy my zawsze udzielamy pomocy drugiej osobie... Z Bogiem
 zoŚka: 07.03.2008, 22:44
 Typowe. Jak bajka o Bogu i człowieku na pustyni. Tekst chwytliwy, ale nie ma przełożenia na życie, niestety:)
 ewa: 06.03.2008, 11:39
  BYĆ Wielkim i WSpaniałym - to codzienne siebie w trudzie BUDOWANIE , to z łaską BOŻĄ WSPÓŁGRANIE - to Jej Poruszenia , inspiracji rodzenia . To odpowiedź SERCA pokornego - PANIE , uczyń mnie narzędziem DZIEŁA TWEGO ! Dzieła Wielkiego - Królestwa Niebieskiego , a ja marnym pyłem , prochem , grzechem będąc , z nogą drewnianą - WOŁAm każdej CHWILI - chcę BYĆ łopatą , grabiami , kielnią , cegłą - Wszystkim czym zapragniesz Panie , ale nie pozwól mi BYĆ OBOJĘTNĄ - stać i krytykować - wołać i narzekać - że głupia BYŁA , bo do wody skoczyła , pływać nie umiała , więc to jej sprawa ...czy się utopi , czy ją Bóg "uratuje" , widocznie " tak miało być "..! O ! NIE ! PANIE !!! Nie TAK ! Teraźniejszość to każdej chwili ZMAGANIE - zmaganie z samym sobą o WARTOŚĆ ISTNIENIA , która ŻYCIE PUSTE w PIĘKNE , Fascynujące PRZEMIENIA !!! Zwykły to BYŁ człek , szary , niepozorny , ledwie chodzący, z drewnianą nogą się borykający , ale DUCH w NIM POTĘŻNY , Zdrowy , Wielki i MĘŻNY - i tak , jak DAWID Goliata pokonał - tak On swą niemoc fizyczną , fale szalejące , zatopić Go i dziewczynkę pragnące ! Wiara w NIE SWOJE SIŁY , ale BOŻĄ MOC - się wmocniła i ku GŁĘBIOM skakać ZAPROSIŁA . I stał się CUD - Dwa Życia URATOWANE - Jedne Duże ...drugie Małe !
 ewka: 05.03.2008, 16:34
 Piękne i jakie prawdziwe...Czy My też zamiast pomóc drugiemu patrzymy ,aby to kto inny zrobił a nie My....
 ;): 05.03.2008, 16:11
 Dzisiaj pielęgniarka nie przyjeła mamy z chorym dzieckiem,dziecko umarło.Ciągle sobie zadaję pytanie dlaczego ta zła kobieta nie przeczytał tej własnie tej bajki!Ta bajka powinna być wydrukowana i czytana rodzicom na dobranoc,dorośli bardziej niekiedy potrzebuja baje niz małe dzieci.Nie nas kszałtuje świat ale my kszałtujemy świat i wszystko co wokół sie niego dzieje!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Wojciechśw. Wojciech

Modlitwa do św. WojciechaModlitwa do św. Wojciecha

Litania do św. WojciechaLitania do św. Wojciecha

Żywot św. Wojciecha i niektóre wiadomości o jego pobycie w diecezji chełmińskiejŻywot św. Wojciecha i niektóre wiadomości o jego pobycie w diecezji chełmińskiej

Jak Wojtek zaczął szanować zieleńJak Wojtek zaczął szanować zieleń

Zamki BretaniiZamki Bretanii

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej