Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Rachunek

     Któregoś wieczoru, gdy mamusia przygotowywała kolację, jedenastoletni syn stanął w kuchni, trzymając w ręku kartkę. Z oficjalną miną, dziecko podało kartkę matce, która wytarła sobie ręce w fartuch i przeczytała, co było napisane:     »za wyrwanie chwastów na ścieżce: 5000 lirów.

     za uporządkowanie mojego pokoju: 10.000 lirów. za kupienie mleka: 1000 lirów.

     za pilnowanie siostrzyczki (3 popołudnia): 15.000 lirów.

     za otrzymanie dwukrotnie najlepszego stopnia: 10.000 lirów.

     za wyrzucanie śmieci co wieczór: 7000 lirów. Razem: 48.000 lirówť.

Mama spojrzała czule w oczy syna. Jej umysł pełen był wspomnień. Wzięła długopis i na drugiej stronie kartki napisała: »Za noszenie ciebie w łonie przez 9 miesięcy. 0 lirów.

    Za wszystkie noce spędzone przy twoim łóżku, gdy byłeś chory. 0 lirów. Za te wszystkie chwile pocieszania ciebie, gdy byłeś smutny. 0 lirów. Za wszystkie osuszone twoje łzy. 0 lirów. Za to wszystko, czego ciebie nauczyłam dzień po dniu: 0 lirów.

     Za wszystkie śniadania, obiady, kolacje, podwieczorki i śniadania do szkoły: 0 lirów. Za życie, które ci daję każdego dnia. 0 lirów. Razem: 0 lirów«.

     Gdy skończyła, uśmiechając się matka podała kartkę synowi. Ten przeczytał to, co napisała i otarł sobie dwie duże łzy, które pojawiły się w jego oczach.

     Odwrócił kartkę i na swoim rachunku napisał: »Zapłacono«. Potem chwycił mamę za szyję i obsypał ją pocałunkami.

     Gdy w osobistych i rodzinnych stosunkach zaczynają się pojawiać rachunki, wszystko się kończy. Miłość jest bezinteresowna albo nie istnieje.

     «Któregoś upalnego dnia przygotowałam rożki z lodami i powiedziałam do czworga moich dzieci, że mogą je kupić za jednego buziaka. Zaraz dzieci ustawiły się w kolejce, aby dokonać "„zakupu". Trzej młodsi uścisnęli mnie szybciutko, wzięli rożki i wybiegli na dwór. Gdy zaś przyszła kolej na mojego najstarszego syna, otrzymałam dwa buziaki. "Zatrzymaj resztę" -powiedział z uśmiechem».

Bruno Ferrero


   


Dzieci z Bullerbyn Dzieci z Bullerbyn
Astrid Lindgren
Opowieść o grupie dzieci zamieszkujących małe miasteczko Bullerbyn. Autorka barwnie opisuje liczne przygody, które przytrafiły się grupie przyjaciół oraz ich rodzinom. Ciepła historia podkreśla siłę przyjaźni i jej rolę w życiu... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Przyjaciel..: 07.11.2013, 21:44
 Pozdrawiam starsza siostre Monike,bardzo wspolczuje.wierze ze bedziemy wszyscy szczesliwi tam gdzie ....sa nasi ukochani..
 Siosra Monika,: 22.10.2013, 00:45
 Kochany i jedyny mój braciszku nie wierze ze już Cie nie ma...Miałam tylko CIEBIE....!!! Zostawiłeś mnie samą... Dlaczego??? JUŻ NIE DŁUGO SPOTKAMY SIĘ RAZEM!!! Mialeś 29 lat to zbyt malo ja mam 31 zawsze była Twoją starszą siostrą i niech tak zostanie!!! żegnam...
 marek : 09.08.2013, 10:36
 ubi caritas et amor,ubi caritas Deus ibi et.tak jest tak bedzie
 JOANNA: 07.05.2013, 21:45
 CUDNE
(1)


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej