Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Bajka o królestwie dobrej rady

     Dawno dawno temu za lasami i wielkimi górami było królestwo szczęśliwe i dobrej rady.

     Wszyscy byli tam zadowoleni mieszkając u boku wspaniałego króla Mirmira. Król ten miał pięknego syna o imieniu Mirmar i średniego synka o imieniu Marmar i jeszcze jednego synka.

     Radusiamira i złotego najstarszego Miromaradusia. Byli oni wszyscy szczęśliwi aż pewnego dnia w królestwie zapanował mrok. Ciemność pospolita bez światła niczego nie widać było. Głowił się król niesłychanie "Co to będzie kiedy słońce nie wstanie...". Synowie więc dzielnie główkowali myśląc jak zaradzić temu by słońce wróciło na ziemię. Razu pewnego jeden z nich z nich wpadł na pomysł taki-wziął i ogień rozpalił krzesiwem. Lecz to chwilę trwało i na nic się zdało. Drugi się głowił wielce - cóż poradzić mam na to - wziął i zamiast krzesiwem zaczął ogień różdżką magiczną przywoływać. Cóż nic nie wyszło z tego. Trzeci samotnik zebrał siły i chybcikiem szybciutko zebrał chrust i zapalił ognisko. To wszystko tylko chwilę trwało. Ten ostatni najmniejszy główkował najwięcej i powiedział do swych braci tak "Mam inny sposób na to by słońce stanęło znów na horyzoncie. Chwytając się za ręce trzymajmy się mocno bo w jedności siła. Zaraz cud się stanie". Rzecz oczywista tak w sile rąk wszystkich co kochają i sercem siebie darzą wzięli się za ręce i siłą mocy serca rozbłysło światło na niebie. Król się cieszył ogromnie i wdzięczy swym ukochanym obcałował ich i przytulił. Podziękował im za to i wszyscy byli szczęśliwi. Ot i koniec bajki.


Małgorzata Mazuga


Afryka Kazika Afryka Kazika
Łukasz Wierzbicki
Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej