Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Siła miłości

Człowiek, nie ma samotnśći wpisanej w człowieczeństwo, a jednak są ludzie pozbawieni daru bliskości i przywiązania. Samotność jest pozbawiona nadzieji, smutna, szara i mglista niczym jesienna pluga. Serce w pojedynkę twardnieje, staje się obojętne i zimne, czekająć nicości, brnie przez życie bez wsparcia. Brak towarzystwa dla kazdego jest przeszkodą, łez kapiących z oczu nikt nie wytrze, nie poda chusteczki, nie otuli ciepłym szalem uczucia rozdygotanego z bólu serca. Któż inny, niż przyjaciel cieszy się najdrobniejszym nawet uśmiechem, nadająć sens każdej minucie zycia.Problemy zawsze lepiej dzielić na dwoje, a smutki wspólnie w radość i szczęscie przemieniać.

Pewnego razu była sobie bardzo samotna i wystraszona dziewczynka, której los nie szczędził bólu. Jedyna radością jej życia była nadzieja, która urastała w jej sercu do rangi tarczy obronnej przed okrutnym, złośliwym losem. W pojedynkę stawiała czoło sztormom i burzom jakie czychały na nią za zakamarkiem bolu i zaszczucia. Każda przyjaźn, nowa próba odnaleźienia tak waznej bliskości kończyła się fiaskiem. Wiara w drugiego człowieka uchodziała z niej bezpowrotnie, a każde przezyte rozcarowanie napawało fala rozpaczy. Młoda osóbka zamknęła się na siebie i innych, uciekła wgłąb własnego wyimaginowego świata, grzejąc się w blasku iluzji. Choć tak bardzo pragnęła miłości, Bóg nie chciał jej nia obdarowa. Nie rozumiła tego, było jej źle, brakowało łez, niemy krzyk dławił jej się w gardle, chciała odejść nie wiedząć dokąd. Nadzieja wygasła, i w tym samym momencie los sie do niej usmiechnął, Bóg zapłkała nad losem nieszczęsciny i zesłał jej to o czym tak bardzo marzyła. Stwórca postawił na jej drodze równie niesmiłą i wycofana blondyneczkę, która wniosła w życie pechowej dziewczyny prawdziwą rewolucję. Choć obie tego nie chciały, w ich sercach poczęła kiełkować przyjaźń, nie bez oporów, wertepów, zawirowań, niespodziewanych przygód. Uczucie miłości było na przemian słodkie niczym ambrozja, i gorzkie jak piołun. Bóg zesłał im cudowny dar, przyjaźń prawdziwą, szczerą, ale nie do końca taką jaką sobie wyobrażały.

Meandry problemów przez jakie musiały przebrnąć, wyszlifowały w ich sercach prawdziwy obraz bliskośći, taki który Bóg im podarował. Nie łatwy, prosty przejrzysty, lecz trudny bolesny, niejasny i dziwny. Ból który odczuwały wyleczył ich serca ze złudzeń, i wpuścił do środka miłość. Dzięki cierpieniu zrozumiały, że nawet najgorszy, piekący i nie do pokonania zakręt życia z przyjacielem smakuje niczym niebianskie dary. Smutek z przyjacielem jest więcej wart aniżeli radość w samotności. To co łączy ludzi to cierpienie, i jedno zdanie, tak proste a zarazem tak rozbudowane: "Mam miłość i nic mi nie zagraża. Dziękuje ci Panie!!!"

SylwiaWasze komentarze:
 paulina: 10.10.2016, 19:07
 Bardzo podoba mi się komentarz petrakwap. Jest jakaś obłuda w pragnieniu przyjaźni, jakiś ogromny egoizm. Bo chodzi o to, że my chcemy czegoś dla nas (wiem, bo sama długo pragnęłam przyjaźni). A przyjaźni tak się znaleźć nie da. Jej się nie szuka, ją się spotyka. Szukanie trzeba odpuścić, czekać na pojawienie się przyjaciela też nie zadziała. Bo przyjaciel to ktoś, na kogo patrzymy jak na człowieka, a nie obiekt do zaspokojenia marzeń. W przyjaźni istotny jest przyjaciel, a nie przyjaźń.
 asiak: 04.12.2012, 13:25
 Każda przyjaźn, nowa próba odnaleźienia tak waznej bliskości kończyła się fiaskiem. Wiara w drugiego człowieka uchodziała z niej bezpowrotnie, a każde przezyte rozcarowanie napawało fala rozpaczy. Młoda osóbka zamknęła się na siebie i innych, uciekła wgłąb własnego wyimaginowego świata, grzejąc się w blasku iluzji.---> jakbym czytała o sobie ;]
 Bertram: 27.10.2009, 20:18
 Łudzimy się, że *należy* się nam dotyk, zrozumienie i czułe słowo. Obserwujemy szczęśliwych ludzi i zazdrościmy im - dlaczego nie możemy mieć tego, co oni ? Ból jest wynikiem arogancji, ale jest również ratunkiem. W bólu można odnaleźć siłę i determinację. Ból kształtuje charakter i oczyszcza umysł. Gdy z bólu zrobimy swojego sprzymierzeńca, staniemy się silni i dojrzymy słabość tych, którym zazdrościliśmy.
 c: 03.12.2008, 21:50
 mi tez nie wychodzi przyjażn jestem już podłamana
 petrakwap: 12.07.2007, 20:01
 miłość przyjaźń są gestem? szukamy! chcemy! pragniemy je mieć by mieć? czy też dlatego że Jesteś :*
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Józef  Krzyżaśw. Jan Józef od Krzyża

Modlitwa za moją teściowąModlitwa za moją teściową

Dzień teściowejDzień teściowej

Problem z teściowąProblem z teściową

Teściowa z naprzeciwkaTeściowa z naprzeciwka

Pod jednym dachem z teściowąPod jednym dachem z teściową

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej