Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Skorpion

     Pewien zakonnik siedział nad brzegiem strumienia i rozmyślał. Gdy otworzył oczy, zauważył skorpiona, który wpadł do wody i walczył rozpaczliwie, by utrzymać się na powierzchni i przeżyć.

     Pełen współczucia, zakonnik zanurzył rękę w wodzie, złapał skorpiona i położył go na brzegu. W nagrodę owad, odwracając się niespodziewanie, użądlił go, powodując silny ból.

     Zakonnik powrócił do rozmyślania, ale gdy otworzył oczy, zauważył, że skorpion znów wpadł do wody i miotał się ze wszystkich sił. Po raz drugi go uratował, ale i tym razem skorpion użądlił swego wybawcę tak, że ten zakrzyknął z bólu. To samo zdarzyło się po raz trzeci. Zakonnik miał łzy w oczach z powodu bólu wywołanego ukłuciami. Wieśniak, który widział tę scenę zawołał: «Dlaczego upierasz się i pomagasz tej nędznej kreaturze, która zamiast ci dziękować, wyrządza ci krzywdę?». «Obaj idziemy za głosem naszej natury» - odpowiedział zakonnik. «Skorpion jest stworzony, aby żądlić, a ja - by okazywać miłosierdzie».

     A ty - do czego jesteś stworzony?


Bruno Ferrero


Mrówka Andy Mrówka Andy
Pomysł: Lawrence W. O’Nan, Tekst: Gerald O’ Nan
Ta piękna książka opowiada o niezwykłej przyjaźni małej mrówki i chłopca. Książka znakomicie nadaje się do wspólnego czytania z mamą, tatą lub dziadkami... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Hoffman: 06.10.2012, 14:46
 Wieśniak miał rację. Drzewa umierają stojąc.... Ej... Zakonnik powinien głosić. O. Zdziwiłem się. Nie wiem co powiedzieć.
 AAA: 07.09.2012, 21:21
 dobre :)
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej