Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Skorpion

Pewien zakonnik siedział nad brzegiem strumienia i rozmyślał. Gdy otworzył oczy, zauważył skorpiona, który wpadł do wody i walczył rozpaczliwie, by utrzymać się na powierzchni i przeżyć.

Pełen współczucia, zakonnik zanurzył rękę w wodzie, złapał skorpiona i położył go na brzegu. W nagrodę owad, odwracając się niespodziewanie, użądlił go, powodując silny ból.

Zakonnik powrócił do rozmyślania, ale gdy otworzył oczy, zauważył, że skorpion znów wpadł do wody i miotał się ze wszystkich sił. Po raz drugi go uratował, ale i tym razem skorpion użądlił swego wybawcę tak, że ten zakrzyknął z bólu. To samo zdarzyło się po raz trzeci. Zakonnik miał łzy w oczach z powodu bólu wywołanego ukłuciami. Wieśniak, który widział tę scenę zawołał: «Dlaczego upierasz się i pomagasz tej nędznej kreaturze, która zamiast ci dziękować, wyrządza ci krzywdę?». «Obaj idziemy za głosem naszej natury» - odpowiedział zakonnik. «Skorpion jest stworzony, aby żądlić, a ja - by okazywać miłosierdzie».

A ty - do czego jesteś stworzony?

Bruno Ferrero


   

Wasze komentarze:
 asen: 18.05.2019, 07:48
 Od kiedy skorpion to owad?😂
 Hoffman: 06.10.2012, 14:46
 Wieśniak miał rację. Drzewa umierają stojąc.... Ej... Zakonnik powinien głosić. O. Zdziwiłem się. Nie wiem co powiedzieć.
 AAA: 07.09.2012, 21:21
 dobre :)
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej