Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Myśliwy

Młody Indianin wybrał się nad brzeg rzeki, by polować na dzikie kaczki. Uzbrojony był tylko w procę. Pozbierał kilka okrągłych kamyków na brzegu i zaczął wypuszczać je z całej siły. Mierzył przede wszystkim w ptaki, które nierozważnie zatrzymywały się na brzegu.

Wyrzucone kamienie z pluskiem wpadały do głębokiej wody. Jedynie dwa z nich śmiertelnie raniły dwa ptaki, a potem też spadły na dno rzeki.

Wracając do miasta, młodzieniec miał dwie kaczki w torbie i jeszcze jeden kamyk w ręce. W pobliżu targowiska zatrzymał go jubiler wołając: «Trzymasz w ręku diament! Wart jest co najmniej tysiąc rupii». Młody myśliwiec zbladł, a potem zaczął rozpaczać: «Ależ byłem głupi! Zużyłem wszystkie te diamenty, by zabić ptaki... Gdybym przyjrzał im się lepiej, teraz byłbym bogaty, a tymczasem prąd porwał je ze sobą!».

Każdy z naszych dni jest niczym drogocenny diament. Ważne jest, by zdać sobie z tego sprawę i nie zmarnować go, idąc «na polowanie».

Bruno Ferrero


   

Wasze komentarze:
 Old Shatterhand: 25.01.2013, 22:20
 A poza tym, to żadnemu szanującemu się Indianinowi nie zależy na bogactwie. Złoto, szlachetne kamienie nie przedstawiają dla nich wartości.
 Waluciarz: 27.09.2012, 21:30
 Jeśli walutą były tam rupie, to był raczej Hindus (Indus) a nie Indianin. To częsty błąd w tłumaczeniu. W języku angielskim Indian, może oznaczać Indianina z Ameryki lub mieszkańca Indii. Nazwa waluty wskazuje, że opisywane zdarzenie miało miejsce w Indiach.
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej