Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Hasło przywódcy

     Rosło sobie kiedyś młode drzewko o pięknych widokach na przyszłość. Miało dokładnie cztery listki. Cztery piękne, dorodne liście lśniące w porannej rosie. Liście były ze sobą bardzo zaprzyjaźnione i często prowadziły długie rozmowy.

     Pewnego dnia największy i najpiękniejszy liść (był on kimś w godzaju "przywódcy" stwierdził, że postanawia obywać się bez wody. Trzy pozostałe liście były tak dobrej woli lub też na tyle słabe, że przyjęły postanowienie swego przyjaciela.

     Przy pomocy parasola zbudowały sobie wspaniały system ocieniania: kiedy panowała piękna pogoda, parasol był zamykany, kiedy zaś zbierało się na deszcz natychmiast go otwierano.

     Niestety, biedne drzewo pozbawione deszczu zaczęło usychać i obumierać.

     Wszystkie liście uschły i porwał je wiatr.

    Kiedy wszyscy myślą w ten sam sposób, nikt nie myśli zbyt wiele. Są ludzie, którzy "liczą się bardzo", nawet jeśli wygadują jedynie głupstwa. Są też "wielcy", którzy są takimi,ponieważ ci "mali" nie chcą się im sprzeciwiać. Nie mają zapewne na tyle odwagi, by bronić własnych przekonań.

     Jezus mówi: "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie" (Mt 10,32-33).


Bruno Ferrero   

Dzieci z Bullerbyn Dzieci z Bullerbyn
Astrid Lindgren
Opowieść o grupie dzieci zamieszkujących małe miasteczko Bullerbyn. Autorka barwnie opisuje liczne przygody, które przytrafiły się grupie przyjaciół oraz ich rodzinom. Ciepła historia podkreśla siłę przyjaźni i jej rolę w życiu... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej