Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Królewicz zaklęty w żabę

     Był raz królewicz zamieniony w żabę. Zmiana nie była natychmiastowa, jak to się dzieje z większością książąt z bajki, których spotyka ten los. W tym przypadku był to stopniowy proces, trwający jakieś trzydzieści lat. Zdawać by się mogło, że stopniowa zmiana powinna być mniej szokująca niż nagłe przeobrażenie - w końcu królewski syn miał okazję przystosować się do swego płazowego stanu. A jednak w pewnym sensie stopniowość zmiany była jeszcze gorsza. Nieuchronność ostatecznego jej wyniku drążyła umysł księcia. Z dnia na dzień widział, jak zmienia mu się głos, wyskakują brodawki, skóra staje się szarozielona, oczy, stopy i grzbiet robią się coraz bardziej takie jak u żaby, a jego postura się zmniejsza. Nie było to przeżycie przyjemne dla księcia. "Co się ze mną dzieje? Jakąż to wiedźmę obraziłem, że zesłała na mnie tę karę?" - zachodził w głowę.

     Przez kilka lat królewicz kręcił się po kraju, zbierając pocałunki od księżniczek, zanim stał się całkiem żabowaty i brzydki. W końcu znał przecież bajki o czarodziejskiej mocy pocałunku młodziutkich dziewcząt. Niestety, na jego przypadłość ten magiczny środek jakoś nie działał. W końcu królewicz uznał, że nic nie poradzi na tę stopniową przemianę.

     Żeby się zbytnio nie rozwodzić nad tą opowieścią: dobiegłszy sześćdziesiątki, książę był już całkowicie zmieniony w żabę - skakał tu i tam, przestrzegał diety, całkiem pogodził się z losem.

     Zakochał się w starszej pani żabie, a kiedy pocałował jej pokrytą brodawkami, popstrzoną twarz, poczuł, że na powrót stał się księciem. Przynajmniej na chwilę.

     Od tej pory za każdym razem, gdy ją pocałował, przez jakiś czas - raz dłuższy, raz krótszy - czuł się jakby był królewiczem, a ona królewną. No i co wy na to?

     Królewicze starzeją się, czyli jeśli wystarczająco długo pożyją, wszyscy zmieniają się w żaby.

Dr David K. Reynolds


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej