Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Dzieło ze skazami

     Oto historyjka o dwóch współczesnych sobie włoskich rzeźbiarzach - Donatellu i Michale Aniele. Pewnego dnia pierwszemu z nich dostarczono olbrzymi blok marmuru. Po dokładnych oględzinach kamienia Donatello odrzucił go, uznawszy, że nie nadaje się do użytku, bo jest zbyt spękany i ma za wiele skaz.

     Było to na długo przed wynalezieniem hydraulicznych podnośników i wózków widłowych, kamienny blok trzeba więc było przesuwać za pomocą drewnianych wałków. Transportujący go robotnicy, by uniknąć żmudnej drogi z powrotem do kamieniołomu, wpadli na pomysł dostarczenia go mieszkającemu nieopodal Michałowi Aniołowi. Powiadano, że jest trochę roztargniony. Może się nie połapie, że wcale nie zamawiał trzytonowego marmurowego bloku.

     Przyjrzawszy się uważnie kamieniowi, Michał Anioł dostrzegł te same skazy i pęknięcia co Donatello. Ale spojrzał na ów blok marmuru jako na wyzwanie dla swych artystycznych umiejętności. Osobiste wyzwanie, z którego nie mógł zrezygnować. Przyjął zatem kamień odrzucony przez Donatella jako bezużyteczny.

     A potem z tego na pozór nieprzydatnego kawałka marmuru Michał Anioł wyrzeźbił dzieło uznawane za jeden z największych skarbów sztuki na świecie - posąg Dawida.


Anonim


Auta. Wielki wyścig Auta. Wielki wyścig
Praca zbiorowa
Cudowne grające książki przeniosą dziecko w świat bajkowych dźwięków! Każdy milusińskich będzie zachwycony taką interaktywną zabawą. Może śpiewać z Księżniczkami, grać na cymbałkach z Kubusiem Puchatkiem i naśladować odgłosy aut w zależności od książki, którą wybierze. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki znajdą coś wyjątkowego... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej