Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przebaczenie daje początek nowemu życiu

     Siedmioletni chłopczyk jechał na tylnym siedzeniu samochodu, pomiędzy swoim starszym bratem i siostrą. Prowadziła matka.

     Tego dnia była ona szczególnie zgnębiona, bo niedawno odszedł od niej ich ojciec. Nagle, w przypływie wściekłości, odwróciła się i wymierzyła chłopcu policzek. Wrzasnęła: "A ciebie nigdy nie chciałam! Urodziłam cię tylko po to, żeby zatrzymać ojca. A on i tak mnie zostawił. Nienawidzę cię".

     Scena ta wryła się chłopcu głęboko w pamięć. Przez całe lata matka utwierdzała się w swojej niechęci do niego i wszystko miała mu za złe. Później opowiadał on adwokatowi: "Sam nie wiem, ile razy przeżywałem to na nowo przez ostatnie dwadzieścia trzy lata. Pewnie całe tysiące".

     I ciągnął dalej: "Ale ostatnio spojrzałem na to z jej punktu widzenia. Miała tylko maturę, żadnego zawodu, żadnej pracy, nie miała pieniędzy, a musiała utrzymać rodzinę. Uświadomiłem sobie, jak bardzo musiała być samotna i zrozpaczona.

     Pomyślałem, jaki gniew i ból z pewnością odczuwała. I jak bardzo ja przypominałem jej o zawiedzionych nadziejach młodości. Więc któregoś dnia postanowiłem ją odwiedzić i porozmawiać. Powiedziałem, że rozumiem, co czuła, i że kocham ją mimo wszystko.

     Rozkleiła się, padliśmy sobie z płaczem w ramiona i spędziliśmy tak - zdaje się - długie godziny. To był początek nowego życia dla mnie i dla niej - dla nas obojga".

Doris Donnelly


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej