Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

O innym rycerzu

     ...A rycerz, co nie umiał wybierać,
     odjechał, zostawiając dwie kobiety i jedną obietnicę,
     i jedno być może. A może jakieś nigdy...


     Przeprawiał się przez góry i rzeki, aż znalazł się na rozstaju. Tam stanął. Drogi wydawały się jednakowe, proste i płaskie, była jednak między nimi jakaś drobna różnica, ale moneta, jaką rycerz rzucił, utknęła pionowo w rozwidleniu i tak pozostała. Rycerz nie dokonał wyboru, więc koń poszedł prosto do lasu pomiędzy dwiema drogami.

     Rycerzowi chciało się pić, podróżował już tak długo. Był spragniony, ale ujrzał oto dwa źródła o czystej i świeżej wodzie. Zachęcały do picia, ale były bliźniacze. Mężczyzna nie napił się z nich, pojechał dalej.

     Jechał i jechał przez las, aż ujrzał nadjeżdżającego z przeciwka innego rycerza - a może ujrzał siebie samego w migotliwej kropli rosy, albo nawet może to był on sam, pomiędzy dębami nadjeżdżający sobie naprzeciw.

     — Kim jesteś?

     — Jestem tym, który poślubiłby tę drugą dziewczynę, który pojechałby tą drugą drogą, który napiłby się z drugiego źródła. Nie dokonując wyboru, uniemożliwiłeś mój wybór, nie korzystając z życia, uczyniłeś niemożliwym życie moje.

     — Czy cię jeszcze zobaczę?

     — Wiszącego obok ciebie, na twojej własnej szubienicy.


za S. Poggio


Mój kucyk Pony. Podwieczorek z kucykami Mój kucyk Pony. Podwieczorek z kucykami
Praca zbiorowa
Cudowne grające książki przeniosą dziecko w świat bajkowych dźwięków! Każdy milusińskich będzie zachwycony taką interaktywną zabawą. Czytaj bajkę i wciskaj siedem guzików - usłyszysz jak kucyki piekły ciasteczka i bawiły się na podwieczorku... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej