Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Cierpienie diamentem

Ofiaruj swe cierpienie, 
uczyń je diamentem;
Nie porzucaj cierpienia 
za najbliższym zakrętem.
Naucz się pokory, 
spokoju, cierpliwości,

Nie odmawiaj Ojcu 
do Ciebie miłości.
Bo wielką łaską Boga 
jest każde cierpienie,
Trzeba nam więc mężnie 
znosić upokorzenie.

Wiem, to sztuka trudna,
czasem niedorzeczna,
Ale cierpienie mija, 
a Boża Opatrzność 
jest wieczna.

Bądźmy zatem pełni 
w bożą moc ufności,
Byśmy mogli czerpać 
ze źródła wiecznej Miłości.

Donica
   

Wasze komentarze:
 darula: 08.09.2016, 15:51
 złóżmy nasze cierpienia na Jezusa-On zdejmie każdy zbędny ciężar
 cierpienie uszlachetnia...: 17.05.2013, 23:23
 W tym wierszu jest tak jak w moim zyciu. od jakiegos czasu cierpie w sercu i duszy.kazde cierpienie ofiaruje Bogu i jest mi lzej.
 artur: 04.01.2013, 11:51
 Piękny wiersz:-)DZUEKUJE
 futerko: 30.12.2010, 12:23
 Naprawdę bardzo piękny wiersz. Ktoś uczynił jak widzę ze swego cierpienia wiatr i dzięki temu niczym żaglówka sunie po morza życiu. Naprawdę warto zrozumieć sens cierpienia.cierpienia,zwłaszcza te małe są jak schody do nieba. Nie potrzeba wielkich cierpień, wystarczy zrozumiec małe, drobne przykrości jakie nam sie przytrafiają w codzienności. Żeby zrozumiec sens cierpienia, kazdy człowiek niechaj przemyśli jak wyglądało jego dotychczasowe zycie, od młodości. Od czasu dzieciństwa, jacy ludzie do jego domu przychodzili, z kim się spotykał,co mówiły do niego takie osoby, jakie swoje myśli i spostrzeżenia chcieli mu przekazać, jak mu doradzić. Zapytaj siebie jaki ty byłes dla innych jak starałeś się pomóc drugiemu w potrzebie jaki był przebieg wydarzen w szkole, w pracy podczas wypoczynku, to wszystko układa się w jedną całość. Analizaswego życianie jest niczym złym i niepowinna człowieka krępować. Czasem jednak bywa, że człowiek nie ma odwagi spojrzeć na swe życie gdyż ma obawy i widzi swe złe uczynki, którymi ranił i sprawiał przykrość sobie i bliskich. Wówczas potrzebna jest szczera spowiedz, żal za grzechy zadość uczynienie jesli to możliwe i szczera chęć poprawy. Do kapłana w konfesjonale trzeba przychodzić jak do Jezusa, On pragnie wybaczać wszystkim. Jego Matk jest dla nas Najczulszą Matką i uczy nas czystości, niewinności, pokory przed sobą i bliskimi. Nawet w zaciszu swego domu, nawet w myślach swych warto stać się pokornym i cichym. Tak aby się nie wywyższać nad druga osobą. Bo po co?... Miłość do drugiego człowieka nie pozwała wywyższać się nad nim. W życiu trzeba się też posługiwać rozumem. Żadne nawet najlepsze, najpokorniejsze stworzenie bez zdolności posługiwania się rozumem nie osiagnie doskonałości. Życzę Wszystkim wzrastania w wierze.
 albert: 06.11.2008, 19:17
 Cierpienie jest radością , kiedy ofiarujemy je za ukochaną osobę , jak Jezus ofiarował swoje za nas. Dziękuje i pozdrawiam....
 wiatr: 16.09.2008, 02:01
  Panie ...TAK Wiele ...w życiu Cierpiałeś ... lecz DUCHA Walki nam Ukazałeś ! Przyjąć Cierpienie ... TO Włożyć na siebie Twoje Odzienie ... To Być Mężnym ...i w Tobie Potężnym ... ! TO Krzyż ... dźwigać z GODNOŚCIĄ ... a nie ze służalczą .... uległością ! A GDY Trzeba .... gniew w sobie rozpalić ... ławy powywracać ... to też pokory praca ... , aby zło ... się nie rozgościło ... i naszej ciszy ...SERCA nie Zniszczyło ! Czasami TRZEBA ... Miecz w Dłonie Chwycić ... gdy zły ryczy ...i TO NIE JEST Kłótni Wzniecanie ... Tylko BOŻE Wojowanie ! Drogie ADONAI !!!!
 Klaudyna: 11.03.2008, 20:36
 Ten tekst naprawde pomogl mi zrozumiec jak piekne moze byc cierpienie. Dziekuje.
 rozbita: 20.12.2007, 16:15
 mam juz dość. ileż można wytrzymać a jednak ufam
 ewa: 04.12.2007, 20:16
  Amen .
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej