Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przyjaźń to sztuka

Żałuję, że nie posiadam magicznej mocy tworzenia przyjaźni. Nie mam... Przyjaźń nie jest czymś, co działa ściśle według reguł, których możemy się nauczyć. Przyjaźń i miłość jest sztuką, ale nie rodzajem sztuki komercyjnej nastawionej na tani i szybki efekt. Przyjaciele to indywidualiści, którzy dobrowolnie ryzykują bycie z innymi - to ludzie, dla których dzielenie się swoją unikalną osobowością i radość przebywania ze sobą nawzajem jest efektem wspólnej decyzji. Bez przyjaciół nie jesteśmy w pełni ludźmi. Przyjaciółmi musimy być i przyjaciół musimy mieć. David SammonsWasze komentarze:
 marzena aneta: 04.04.2023, 21:39
 Przyjaźń to sztuka prosze o przyjaźń na świecie dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Ola: 31.07.2015, 12:58
 Moja przyjaciółka to Patrycja :) Jest najlepsza na świecie :) Kocham ją jak siostrę, jest wspaniała, zawsze mi pomoże jest dostępna - jak sama mawia 24h :) wysłucha, doradzi, podpowie coś i wspomoże w moim raczkowaniu w wierze. Jest nieoceniona. Ktoś taki jak moja Patrycja musiał zostać zesłany mi przez naszego ukochanego Ojca. W życiu nie przypadków i wierzę, że ja nauczę się być tak samo dobrą przyjaciółką jak ona :)))
 ada: 15.09.2010, 21:04
 mam przyjaciólkę z ,którą przyjażnimy się 18 lat uważam że każda przyjażń przetrwa tylko trzeba ją pięlęgnować ...
 kat: 14.04.2010, 18:31
 ja mam wspaniala przyjaciolke, Sylwie. przyjazn zaczela sie juz w pierwszej klasie podstawowki. po roku nas rozdzielono, kontakt zerwal sie calkowicie na 11 lat... spotkalysmy sie po tak dlugim czasie pod koniec grudnia. przyjazn powrocila ze zdwojona sila i wiem ze to przyjazn na wieki. Kocham! :*:*:*:*
 nulka: 14.03.2010, 19:08
 przyjaźń nie jest czymś czego mozna się nauczyć ani znaleźć... ona nas sama znajduje
 Pinkiii.: 06.02.2010, 22:06
 Istnieje prawdziwa przyjaźń! Mam przyjaciółkę, na której zawsze moge polegac, która nigdy mnie nie zostawi i zawiedzie... Lecz by taka przyjaźń przetrwała to należy o nią dbać! :))
 Monia: 13.12.2009, 13:49
 Moja przyjaciółka ma na imię Magda :) Jest czasem wkurzająca, ale gdy tylko mam doła to jej własnie moge sie pozalić, gdy jestem szczęśliwa to z nia moge sie tym podzielić :) Ja równiez ja wysłuchuje :) ZAwsze gdy jestesmy razem, jest smiesznie :) umiemy sie razem swietnie bawić, a znam sie od 1 klasy podstawowki ;p Kocham ją jak siostre :) ja sie ciesze kiedy ona jest szczesliwa a ona sie cieszy kiedy ja jestem szczesliwa. To jest prawdziwa przyjazn :)
 Kosa: 17.10.2009, 19:43
 Przyajn jest pekna choc czasami boli ale zaczymasz miłoscii >:*
 magda093: 26.07.2009, 12:03
 A ja mam przyjaciółkę, przyjaźnimy się co prawda 4 lata (może dla jednych to krótko jak na zawiązanie przyjaźni) ale gdy tylko ją poznałam od razu wiedziałam, że bd ona dla mnie bardzo ważną osobą i tak też się stało. Jesteśmy nierozłączne, zawsze razem, wiele już przeszłyśmy, obie mamy "ciekawe" bagaże życiowe i choć różnie to bywało, nieraz pokłuciłyśmy się to zawsze wyciągałyśmy do siebie dłoń - pomocną dłoń :) Po wakacjach niestety każda z nas pójdzie do innej szkoły, nowi ludzie, nowe znajomości może i nawet nowe przyjaźnie a co za tym idzie? Nasza przyjaźń wystawiona bd na próbę nie po raz pierwszy, ale jeszcze takiej próby nie przeszłyśmy. Czy nasza przyjaźń to wytrzyma? Czy nadal bd się przyjaźnić? Tego nie wie nikt... niestety... Ale cokolwiek się stanie to zawsze bd ją kochać :*** <3 zawsze!


 OG: 07.07.2009, 16:43
 Prawdziwy przyjaciel powinien byc na całe życie jego wrogowie powinni byc naszymi wrogami i na odwrót... szkoda, że większośc ludzi to zakłamane dranie, gdyby nie to mogło by byc nawet fajnie. ;P
 Hooch: 30.06.2009, 22:58
 Ja miałam przyjaciółkę. A przynajmniej tak mi się wydawało.:( Strasznie mi jej brakuje ;((((
 Aneta: 16.06.2009, 19:11
 ja niestety również nie mam prawdziwego przyjaciela mam dobrych znajomych a to nie to samo ale wierzę w przyjaźń i wierzę że kiedyś znajdę prawdziwego przyjaciela na którego będę mogła zawsze polegać i który będzie mógł polegać również na mnie :) życzę wszystkim aby znaleźli naprawdę prawdziwegi i szczerego przyjaciela bo jeden szczery człowiek przy nas który będzie nas zawsze wspierał naprawdę wystarczy ;) powodzenia:D
 ....: 21.04.2009, 14:05
 mam wielu przyjaciół.. ale na kazdym z nich czasem się zastanawiam czy to szczera przyjaźń... ostatnio sie pokłócilam z najlepsza przyjaciółką i teskne z nia choc to trwa tylko 3 dni.. watpie czasem, że sie pogodzimy.. ale raczej wszystko sie wkoncu ułozy..
 KrzysK: 03.04.2009, 12:50
 (...) przyjaźń to największy skarb, ze wszystkich skarbów Ziemi, naprawdę jest niewiele wart ten, kto jej nie ceni (...)
 mariusz: 26.01.2009, 14:39
 ...przyjaźń...to wielki skarb, prawdziwa przyjaźń nie wymaga podziękowania, wdzięczności, znajduje się głęboko w naszych sercach...
 Helfend: 24.01.2009, 00:06
 Przyjaźń prawdziwa istnieje, podobnie jak miłość, tylko szukamy jej tam gdzie nie trzeba - błądzimy bo błądzić jest rzeczą ludzką. Tak, szukamy tam gdzie nei trzeba, a jeśli masz zarzuty do Boga to przeczytaj sobie Księgę Hioba, a zrozumiesz !!! Podsumowując: Jesli szukasz Przyjaciela, znajdz Go najpierw w sobie i bądź Przyjacielem dla najbliższych, jak tego dokonasz, to znajdziesz Przyjaciela i w Innych na 100% !!! jakieś pytania ... ?
 gocha: 29.12.2008, 14:19
 Przykro mi...ale nie ma prawdziwej przyjaźni!!!nigdy nie było ,jest tylko fałsz i obłuda:(
 twoja stara : 17.12.2008, 17:39
 niema przyjazni poniewaz drogi kazdego w koncu sie rozejdom
 Katarzyna: 27.09.2008, 15:05
 Kto przyjaciela znalazł ten skarb znalazł... B.mało ludzi wie co to tak naprawdę przyjaźń.. Panie pozwól mi odnaleźć tego jedynego - PRZYJACIELA!
 Sylwik: 26.10.2007, 13:08
 Przyjaźń jakże wiele osób nie rozumie tego słowa...
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

św. Bernadetta Soubirousśw. Bernadetta Soubirous

Modlitwa św. Bernadetty SoubirousModlitwa św. Bernadetty Soubirous

Testament Bernadety SoubirouTestament Bernadety Soubirou

Ciało nie tknięte rozkładem śmierciCiało nie tknięte rozkładem śmierci

św. Benedykt Józef Labreśw. Benedykt Józef Labre

Bergen i StavangerBergen i Stavanger

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

 [ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej