Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przyjaźń to sztuka

Żałuję, że nie posiadam magicznej mocy tworzenia przyjaźni. Nie mam... Przyjaźń nie jest czymś, co działa ściśle według reguł, których możemy się nauczyć. Przyjaźń i miłość jest sztuką, ale nie rodzajem sztuki komercyjnej nastawionej na tani i szybki efekt. Przyjaciele to indywidualiści, którzy dobrowolnie ryzykują bycie z innymi - to ludzie, dla których dzielenie się swoją unikalną osobowością i radość przebywania ze sobą nawzajem jest efektem wspólnej decyzji. Bez przyjaciół nie jesteśmy w pełni ludźmi. Przyjaciółmi musimy być i przyjaciół musimy mieć. David SammonsWasze komentarze:
 Ola: 31.07.2015, 12:58
 Moja przyjaciółka to Patrycja :) Jest najlepsza na świecie :) Kocham ją jak siostrę, jest wspaniała, zawsze mi pomoże jest dostępna - jak sama mawia 24h :) wysłucha, doradzi, podpowie coś i wspomoże w moim raczkowaniu w wierze. Jest nieoceniona. Ktoś taki jak moja Patrycja musiał zostać zesłany mi przez naszego ukochanego Ojca. W życiu nie przypadków i wierzę, że ja nauczę się być tak samo dobrą przyjaciółką jak ona :)))
 ada: 15.09.2010, 21:04
 mam przyjaciólkę z ,którą przyjażnimy się 18 lat uważam że każda przyjażń przetrwa tylko trzeba ją pięlęgnować ...
 kat: 14.04.2010, 18:31
 ja mam wspaniala przyjaciolke, Sylwie. przyjazn zaczela sie juz w pierwszej klasie podstawowki. po roku nas rozdzielono, kontakt zerwal sie calkowicie na 11 lat... spotkalysmy sie po tak dlugim czasie pod koniec grudnia. przyjazn powrocila ze zdwojona sila i wiem ze to przyjazn na wieki. Kocham! :*:*:*:*
 nulka: 14.03.2010, 19:08
 przyjaźń nie jest czymś czego mozna się nauczyć ani znaleźć... ona nas sama znajduje
 Pinkiii.: 06.02.2010, 22:06
 Istnieje prawdziwa przyjaźń! Mam przyjaciółkę, na której zawsze moge polegac, która nigdy mnie nie zostawi i zawiedzie... Lecz by taka przyjaźń przetrwała to należy o nią dbać! :))
 Monia: 13.12.2009, 13:49
 Moja przyjaciółka ma na imię Magda :) Jest czasem wkurzająca, ale gdy tylko mam doła to jej własnie moge sie pozalić, gdy jestem szczęśliwa to z nia moge sie tym podzielić :) Ja równiez ja wysłuchuje :) ZAwsze gdy jestesmy razem, jest smiesznie :) umiemy sie razem swietnie bawić, a znam sie od 1 klasy podstawowki ;p Kocham ją jak siostre :) ja sie ciesze kiedy ona jest szczesliwa a ona sie cieszy kiedy ja jestem szczesliwa. To jest prawdziwa przyjazn :)
 Kosa: 17.10.2009, 19:43
 Przyajn jest pekna choc czasami boli ale zaczymasz miłoscii >:*
 magda093: 26.07.2009, 12:03
 A ja mam przyjaciółkę, przyjaźnimy się co prawda 4 lata (może dla jednych to krótko jak na zawiązanie przyjaźni) ale gdy tylko ją poznałam od razu wiedziałam, że bd ona dla mnie bardzo ważną osobą i tak też się stało. Jesteśmy nierozłączne, zawsze razem, wiele już przeszłyśmy, obie mamy "ciekawe" bagaże życiowe i choć różnie to bywało, nieraz pokłuciłyśmy się to zawsze wyciągałyśmy do siebie dłoń - pomocną dłoń :) Po wakacjach niestety każda z nas pójdzie do innej szkoły, nowi ludzie, nowe znajomości może i nawet nowe przyjaźnie a co za tym idzie? Nasza przyjaźń wystawiona bd na próbę nie po raz pierwszy, ale jeszcze takiej próby nie przeszłyśmy. Czy nasza przyjaźń to wytrzyma? Czy nadal bd się przyjaźnić? Tego nie wie nikt... niestety... Ale cokolwiek się stanie to zawsze bd ją kochać :*** <3 zawsze!
 OG: 07.07.2009, 16:43
 Prawdziwy przyjaciel powinien byc na całe życie jego wrogowie powinni byc naszymi wrogami i na odwrót... szkoda, że większośc ludzi to zakłamane dranie, gdyby nie to mogło by byc nawet fajnie. ;P


 Hooch: 30.06.2009, 22:58
 Ja miałam przyjaciółkę. A przynajmniej tak mi się wydawało.:( Strasznie mi jej brakuje ;((((
 Aneta: 16.06.2009, 19:11
 ja niestety również nie mam prawdziwego przyjaciela mam dobrych znajomych a to nie to samo ale wierzę w przyjaźń i wierzę że kiedyś znajdę prawdziwego przyjaciela na którego będę mogła zawsze polegać i który będzie mógł polegać również na mnie :) życzę wszystkim aby znaleźli naprawdę prawdziwegi i szczerego przyjaciela bo jeden szczery człowiek przy nas który będzie nas zawsze wspierał naprawdę wystarczy ;) powodzenia:D
 ....: 21.04.2009, 14:05
 mam wielu przyjaciół.. ale na kazdym z nich czasem się zastanawiam czy to szczera przyjaźń... ostatnio sie pokłócilam z najlepsza przyjaciółką i teskne z nia choc to trwa tylko 3 dni.. watpie czasem, że sie pogodzimy.. ale raczej wszystko sie wkoncu ułozy..
 KrzysK: 03.04.2009, 12:50
 (...) przyjaźń to największy skarb, ze wszystkich skarbów Ziemi, naprawdę jest niewiele wart ten, kto jej nie ceni (...)
 mariusz: 26.01.2009, 14:39
 ...przyjaźń...to wielki skarb, prawdziwa przyjaźń nie wymaga podziękowania, wdzięczności, znajduje się głęboko w naszych sercach...
 Helfend: 24.01.2009, 00:06
 Przyjaźń prawdziwa istnieje, podobnie jak miłość, tylko szukamy jej tam gdzie nie trzeba - błądzimy bo błądzić jest rzeczą ludzką. Tak, szukamy tam gdzie nei trzeba, a jeśli masz zarzuty do Boga to przeczytaj sobie Księgę Hioba, a zrozumiesz !!! Podsumowując: Jesli szukasz Przyjaciela, znajdz Go najpierw w sobie i bądź Przyjacielem dla najbliższych, jak tego dokonasz, to znajdziesz Przyjaciela i w Innych na 100% !!! jakieś pytania ... ?
 gocha: 29.12.2008, 14:19
 Przykro mi...ale nie ma prawdziwej przyjaźni!!!nigdy nie było ,jest tylko fałsz i obłuda:(
 twoja stara : 17.12.2008, 17:39
 niema przyjazni poniewaz drogi kazdego w koncu sie rozejdom
 Katarzyna: 27.09.2008, 15:05
 Kto przyjaciela znalazł ten skarb znalazł... B.mało ludzi wie co to tak naprawdę przyjaźń.. Panie pozwól mi odnaleźć tego jedynego - PRZYJACIELA!
 Sylwik: 26.10.2007, 13:08
 Przyjaźń jakże wiele osób nie rozumie tego słowa...
 magda...: 18.09.2007, 18:44
 a mi przyjaźń dziśkojarzy sie z wielkąstratą... najbardziej ranią Ci, których sie kocha, a którzy zapominają... i nie ważne powinno byćto, że czasem drogi sięrozchodzą... że nie ma wspólnych znajomych... Przyjaźń powinna WSZYSTKO zwyciężyć... "żałuję, że nie ;posiadam magicznej mocy tworzenia przyjaźni..." i utrzymywania jej przy życiu wbrew temy, że sama tak bardzo chce uciec... A moze to tylko fatamorgana przyjaźni? o czm ja mówie? Przyjaźń to coś wielkiego... największego... a to była F-A-T-A-M-O-R-G-A-N-A, złudzenie, w które tak wierzxylam, całym sercem, całą dusza... czasem nawet modlitwa nie pomaga... Może Bóg tak chciał, a ja poprostu jestem za słaba zeby móc zrozumioeć i przestać pamioętać... ;( smutno mi przez niego...
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

św. Stefan IXśw. Stefan IX

Odszedł tłumacząc, że tak będzie lepiej. Tylko dla kogo?Odszedł tłumacząc, że tak będzie lepiej. Tylko dla kogo?

Rozwój i rozmaitość świadectw o zmartwychwstaniuRozwój i rozmaitość świadectw o zmartwychwstaniu

Święta Paschy czy Wielkanoc?Święta Paschy czy Wielkanoc?

Czy istnieją jeszcze inne podziały modlitwy?Czy istnieją jeszcze inne podziały modlitwy?

Do czego potrzebne jest Panu Bogu nasze dziękczynienie?Do czego potrzebne jest Panu Bogu nasze dziękczynienie?

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

 [ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej