Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Możesz być sam...

Możesz być sam,
lecz nie wolno ci być samotnym.
Samotność nie może być śmiertelną 
raną w twoim sercu.

Tylko ty możesz coś zmienić.
Musisz swoją miłością budować 
pomosty ku innym.

Pomosty miłości potrzebują 
dużo cierpliwości,
ale to się opłaca. 
Na nich bowiem leży 
szczęście twoje.

Autor nieznany
Szare a piękne. Rekolekcje o codzienności Szare a piękne. Rekolekcje o codzienności
Zbigniew Nosowski
Gdy zmarł wielki rabin Mosze z Kobrynia, zapytano jednego z jego uczniów: "Co dla twojego nauczyciela było najważniejsze?". Tamten namyślił się i odpowiedział: "To, czym właśnie się zajmował". Rozwiązywanie problemu z codziennością nie polega na zmianie tego, co robimy, lecz - jak to robimy... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Najpiękniejsza : 29.04.2017, 22:23
 Róża jest symbolem miłości. Nikt nie może być sam.
 kamien: 28.12.2015, 17:28
  z Jezusem u boku zrozumialem ze moge byc sam do konca, samotnie przemierzac swiat wszedzie kroczy kolo mnie Bog spedzam czas odnajdujac go
 marek: 27.02.2013, 18:12
 Tylko dzięki Bogu jestem samotny
 ellena: 10.06.2012, 21:39
 Outsiderze widze ze jestes swiadomy glebi swojej duszy i tego co sie w niej dzieje , to daje gleboki kontakt z Bogiem i przezywanie go jakby blizej ale kiedy przezywamy wyobcowanie i chłód duszy to cierpienie jest rownie intensywne Pamietaj ze nawet w najciemniejszej nocy Pan jest blisko chociaz go nie widzimy On stoi obok i czuwa nad naszym bezpieczenstwem , Zycze Ci abys spotkal milosc swojego zycia bezinteresowna taka osobe ktora wypelni puste miejsca i staniecie sie jednoscia ,póki co zyj pelnia zycia kontempluj cisze piekno przyrody to Obraz Samego Boga, wszystkiego dobrego pozdrawiam ellena:)))
 Outsider: 22.08.2011, 22:35
 Dopóki trwa we mnie wiara w Boga,dopóty nie czuję się całkowicie wyobcowany. Jego dary przewyższyły moje najśmielsze oczekiwania i to niejednokrotnie. Tylko On jest w stanie sprawić,że czuję się wyjątkowo ekskluzywnie pod wieloma względami w swej mentalności. Moja wieczna miłość dla Ciebie,Ojcze i dla Twego Syna Jezusa oraz Ducha Świętego,Maryi i Wszystkich Świętych. Powracając do tematu: Dopóki nie odnajdę swojego ideału kobiety,takiej ze snu,dopóty z własnej woli zdecydowałem się pozostać sam. Ps: Elleno,czy nie miałaś na myśli raczej prywatności niż samotności?
 ellena: 20.02.2011, 21:42
 Panie dziekuje Ci za slodycz samotnosci...Amen
 twój Francesco: 17.08.2010, 00:11
 wietrze....Kamilka od uśmiechu?????
 Anetta: 19.05.2010, 09:29
 Nie jest fajnie być samemu - właśnie dlatego szuka się Boga. Choć czasem Bóg zagarnia nas i obdarza samotnością.
 ..L..: 04.03.2010, 18:30
 PRZYTUL KOGOŚ TO TEŻ JEST POMOST TYLE, ŻE SZYBSZY OD INNYCH,czasem bywa tak, że trzeba ratować natychmiast:)
 wiatr: 04.10.2008, 12:40
  Możesz BYĆ SAM ... jeśli Bóg ...tak Chciał ... Jego Woli Świętej ... zmieniać ...Nie Wolno ...ale ...Pozwól mi ...bym Cię ...Miłowała ...i ...Ciszą Modlitw ...Osłaniała ! Mówisz mi ..." że jestem temu dawnemu bliska " i że ...może tego nie rozumiem ... rozumiem doskonale ... jaką " zadałam" ...Mu Ranę ! ...ale nie możesz mieć ...o to ... do mnie żalu ...,bo ...Pan ...Tak Chciał ..., bo Nawrócenia ...mojego ...radykalnego żądał ... i Jego Postawił ... i PRZEZ Niego ... Działał ... Duszę mą ...oczyszczał ..., aby Stała się ...TOBIE ...Bliska ! To BYŁ ...Boży Plan ...; nie wiem ... czy bym CIĘ ...TAK ...SPOTKAŁA ... gdyby ...nie tamto ...Wydarzenie ..., Które Powaliło mnie na ziemię ... jak Pawła w drodze ....; ja ...już byłam ...prawie umarła ... pogrzebałam ...moje Pragnienia Miłości ... Moje Głębokie Tęsknoty za Nią ... Pragnienie ...Dzieciątka ....Owocu TEJ Miłości ...więc ...Ten Człowiek ...przez Pana Kierowany ... Przyjacielem jest mi ... o Którego będę z Wdzięcznością ... zawsze się Modliła ..., ale To PRZY Tobie ... JEST moja Siła ....; TO Przy Tobie ...Pięknieje ...i Niebo Czuję ...i Bliskość ...Szczęścia ... i DAR .... o Którym Marzę ... ! Proszę ...spróbuj mnie zrozumieć ...przecież Wiesz ..., że Miłość ... nie zniewala ale na innych Otwiera ... ! Miłość ...to nie egoizm ...we dwoje ... potrzebujemy Przyjaciół ... Oddanych ... i Wiernych ! Dom ...Św.Franciszka ... to Miejsce Mojego Duchowego Narodzenia ...O.Pio działania ... Św.Klary ...modlitwy ...Jej macierzyńskiego Ducha czułam Wsparcie ... i Pokorę Biedaczyny ...całowałam ...gdy pycha się dobijała ! Nie zamykaj ...Serca , nie chowaj Dłoni ... Wyciągnij JĄ ...Proszę ...i niech ja ...też ...żalu ...nie noszę ...bo ...mogłabym Ci go wyśpiewać ... ale może ... oddajmy go Panu , chociaż myślę , że ... w czasie ...Ci o nim powiem ...ale ...gdy wrócisz ...do wspomnień ... spróbuj odnaleźć ... źródło ...ono tam jest ... szukaj ... bo też bolało ... a może też Coś ...zrozumiesz ... i poczujesz Swoją Odpowiedzialność ... !
 
(1)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej