Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Warszawskie pielgrzymki w roku 2011

Jedyne i niepowtarzalne rekolekcje w drodze - piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę przyciąga na szlaki tysiące pielgrzymów. Podajemy podstawowe informacje o tegorocznych pielgrzymkach, według terminów wyjścia grup.

31. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, 5-14 sierpnia - rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 6 w kościele akademickim św. Anny. Hasło: "Pełna łaski". Zapisy w dniach: 1-4 sierpnia w godz. 9-19.30, w kościele św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68, tel. (22) 826 89 91, www.wapm.waw.pl. Trasa pielgrzymki około 290 km, każdego dnia do przejścia około 35 km w 5-6 etapach. Wspólna Msza Święta na Jasnej Górze dla pielgrzymów zostanie odprawioną 14 sierpnia. W pielgrzymce uczestniczą osoby świeckie, konsekrowane, różnych grup wiekowych i zawodów.

300. Jubileuszowa Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, "paulińska", 6-14 sierpnia - rozpoczyna się Mszą Świętą przed kościołem Paulinów. Hasło: "300 lat z Maryją w pielgrzymce wiary". Zgłoszenia i bliższe informacje: od 1 do 5 sierpnia w godz. 9-19, kościół i klasztor paulinów, ul. Długa 3, tel. (22) 831 45 75, szczegóły: www.wpp.paulini.pl.

300. Jubileuszowa Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademickich Grup "17", 6-14 sierpnia - rozpocznie się Mszą Świętą w kościele św. Anny. Hasło: "Jestem z Jezusem", trasa 260 km, dzienne etapy od 15 do 37 km, w wyposażeniu pielgrzymki znajdują się: kuchnia polowa, prysznice, toalety toi-toi (na każdym postoju oraz noclegach). Zapisy: 1-5 sierpnia w godz. 10-19 w sali "A" kościoła św. Anny przy ul. Krakowskie Przedmieście 68, szczegóły: www.17-ka.org.pl. Pielgrzymka liczy 18 grup, każda skupia od 50 do 250 pątników, pochodzących z całej Polski.

28. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin "Totus Tubus", 5-14 sierpnia - rozpocznie się Mszą Świętą odprawioną o godz. 7 w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej (parafia Narodzenia Pańskiego) przy ul. Ostrobramskiej 72, zapisy 31 lipca - 4 sierpnia w godz. 17-20 (dodatkowo w niedziele 10-13). Do zapisu potrzebny jest formularz zgłoszeniowy dostępny w macierzystej parafii lub w parafii Narodzenia Pańskiego w dniach zapisów oraz dowód osobisty (PESEL). Trasa pielgrzymki 315 km. Pielgrzymi wędrują w siedmiu grupach. Pielgrzymka ma charakter rodzinny, prowadzi oddzielną grupę dla dzieci. Oprócz świeckich uczestniczą w niej także młodzi kapłani i klerycy z praskiego seminarium diecezjalnego na Tarchominie. Pielgrzymka została utworzona przez członków Kościelnej Służby Porządkowej. Od trzech lat opiekunem duchowym pielgrzymów jest ks. Wojciech Pieniak. Szczegóły: www.praska.org.pl.

28. Praska Pielgrzymka Piesza 16-25 sierpnia - wyrusza po Mszy Świętej z parafii Bożego Ciała (sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej) przy ul. Grochowskiej 365 na Kamionku. Dociera na święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła - święto Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy 13-15 sierpnia w godz. 12-18, szczegóły: www.pielgrzymka.info.pl. Po raz pierwszy na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza wyruszyła w rok po ślubach jasnogórskich króla Jana Kazimierza, w kolejnych latach pielgrzymi wychodzili z różnych miejsc i w różnych częściach roku, w 1983 roku została wznowiona przez Pomocników Maryi Matki Kościoła pod obecną nazwą.

20. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych "Jesteśmy", 5-15 sierpnia - rozpoczyna się Mszą Świętą odprawianą o godz. 6 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy 41. Trasa pielgrzymki dostosowana do potrzeb pątników na wózkach inwalidzkich. We wspólnej wędrówce biorą udział osoby zdrowe, niepełnosprawne i opiekunowie osób niepełnosprawnych z kraju i z zagranicy. Każda grupa ma swojego patrona - świętego lub błogosławionego, a nad każdym z uczestników czuwa Matka Boża Uzdrowienie Chorych. Przewodnikiem jest ks. Stanisław Jurczuk. Zapisy: Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, tel./faks (22) 837 42 61, ksnaw@ksnaw.pl, www.ksnaw.pl.

Warszawska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę, 23-26 sierpnia - trasa pielgrzymki podzielona jest na trzy etapy po około 80 km. Trasa powrotna dla chętnych, podzielona na dwa etapy po około 120 km, liczba miejsc ograniczona - 100 osób. Pielgrzymi poruszają się w dwóch peletonach - jadących tempem spokojnym oraz szybkim. Organizatorzy pielgrzymki zapewniają program duchowy, opiekę duszpasterską przynajmniej jednego kapłana, transport bagaży, nocleg pod dachem, jeden gorący posiłek dziennie, wsparcie serwisowo-techniczne i zorganizowany powrót do Warszawy. Duchowy program pielgrzymki realizowany jest przez codzienną Mszę Świętą, modlitwy i konferencje prowadzone przez kapłana. Szczegóły: www.pielgrzymkacyklistow.pl.

red.

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 24 lipca 2011Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

św. Elżbieta z Schönauśw. Elżbieta z Schönau

Modlitwa do św. Elżbiety z SchönauModlitwa do św. Elżbiety z Schönau

św. Grzegorz Barbarigośw. Grzegorz Barbarigo

Modlitwa do św. Grzegorza BarbarigoModlitwa do św. Grzegorza Barbarigo

Koronka do św. PeregrynaKoronka do św. Peregryna

Endoskopia przewodu pokarmowegoEndoskopia przewodu pokarmowego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej