Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Jezus chce być naszym Przyjacielem

     Gdybyś miał kłopot albo znalazł się w trudnej sytuacji, z kim chciałbyś porozmawiać o swoich problemach? Z nauczycielem, rodzicami? Większość nastolatków lubi rozmawiać z przyjaciółmi.

     Kim jest przyjaciel? Mamy znajomych, kolegów, blijkich przyjaciół i przyjaciół od serca. Rozpoznajemy twarze znajomych i mówimy im po imieniu lub nazwisku. Kolegów zyskujemy, gdy nasz kontakt trwa jakiś czas. Bliskie przyjaźnie powstają, kiedy podzielamy swoje zainteresowania i wspólnie spędzamy czas przy niektórych zajęciach.

     Każdy jednak pragnie i potrzebuje przyjaciół od serca. Oni pozostają z nami, niezależnie od tego, co się wydarzy. Słuchają nas i są autentycznie zainteresowani tym, co jest dla nas najlepsze. Zawsze mówią nam prawdę, nawet jeśli to czasem boli. Mogą to robić, bo zależy im na naszej pomyślności.

     Kim są Twoi przyjaciele? Czy to zwykli znajomi, czy bliscy przyjaciele? Przyjaciele mogą nas czasem zawieść, jednak jedno jest pewne: Jezus chce być naszym Przyjacielem i jeśli przyjmiesz Jego przyjaźń, nigdy iią nie rozczarujesz.

Modlitwa

Panie, potrzebuje przyjaciela, na którego mógłbym liczyć niezależnie od okoliczności. Powiedziałeś, że będzie naszym przyjacielem i nigdy nas nie opuścisz. Czy zechciałbyś zostać tym przyjacielem, którego tak koniecznie potrzebuje? Dziękuje Ci, Jezu, za pewność tej obietnicyuDobra Nowina


Przyjazne porozumiewanie się Przyjazne porozumiewanie się
Mira Montana-Czarnawska
Ciągłe stawianie na pierwszym miejscu własnego interesu tworzy świat, w którym człowiek jest dla drugiego człowieka przeciwnikiem, a nawet... wilkiem. Czas najwyższy przywrócić do łask postawę, opierającą się na szacunku i akceptacji drugiego człowieka, która dawno wyszła z mody... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej