Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Książka prawdę ci powie

Według ogólnie przyjętych sądów o wyborze lektur decyduje wykształcenie, poziom intelektualny, nawyki wyniesione z domu, wreszcie moda i szlachetny rodzaj snobizmu. Tymczasem okazuje się, iż to, po jaką książkę sięgamy najczęściej zależy w dużej mierze od naszego charakteru. Literackie gusta i upodobania są na ogół stałe i świadczą o osobowości człowieka.

A. Ludzie preferujący książki z dziedziny mitologii są często osobnikami kontrowersyjnymi, pozostającymi w konflikcie z życiem, otoczeniem i sobą. Mają skłonność do filozofowania, a ich zmysł praktyczny cechuje swoista dwoistość. Niespodziewanie zaradni i przebojowi na jednych polach, bywają zagubieni i oderwani od życia w innych dziedzinach, wykazując nierzadko absolutny brak instynktu samozachowawczego.

B. Zwolennicy powieści to osoby ceniące solidność, odpowiedzialność i pracowitość. Potrafią walczyć o prawdy niepopularne, nawet jeśli przysparza im to kłopotów. W miłości szukają u partnerów przede wszystkim uczucia i bezpieczeństwa.

C. Wielbicieli poezji cechuje wrażliwość i uczuciowość, a nierzadko nadmiar sentymentalizmu, który drażni otoczenie. Przed prozą życia chronią się w świecie marzeń, nie lubią podejmować decyzji i zamykają oczy na brutalne strony codzienności. Ale, co zaskakujące, wolą towarzystwo ludzi śmiałych, odważnych i twardych, a nie podobnych sobie marzycieli.

D. Bajki, starannie nieraz to ukrywając, wybierają osoby lubiące przyrodę, zwierzęta i ceniące sobie życie rodzinne. Są dobrymi psychologami, świetnie rozumiejącymi dzieci. Po trochu artyści, po trochu esteci, częściej niż inni narażeni są na miłosne rozczarowania.

E. Humor - po pozycje z tej dziedziny sięgają osoby ze skłonnością do ironii i sceptyzmu, obdarzeni twórczą inteligencją. Ambitni i wymagający wobec otoczenia, są świetnymi przyjaciółmi w potrzebie. Można na nich liczyć w trudnych sytuacjach.


   

Wasze komentarze:
 zuzia: 10.04.2008, 19:57
 Ludzie preferujący książki z dziedziny mitologii są często osobnikami kontrowersyjnymi, pozostającymi w konflikcie z życiem, otoczeniem i sobą. Mają skłonność do filozofowania, a ich zmysł praktyczny cechuje swoista dwoistość. Niespodziewanie zaradni i przebojowi na jednych polach, bywają zagubieni i oderwani od życia w innych dziedzinach, wykazując nierzadko absolutny brak instynktu samozachowawczego po 1:uwielbiam zycie!! jestem sliczna kocham siebie!!! po 2:zawsze jestem w towarzystwie!!! nie jestem oderwana!!!!
 margit: 26.03.2008, 15:30
 zwolenniczka powieści i humoru...
 Ja: 24.03.2008, 19:38
  Ludzie preferujący książki z dziedziny mitologii są często osobnikami kontrowersyjnymi, pozostającymi w konflikcie z życiem, otoczeniem i sobą. Mają skłonność do filozofowania, a ich zmysł praktyczny cechuje swoista dwoistość. Niespodziewanie zaradni i przebojowi na jednych polach, bywają zagubieni i oderwani od życia w innych dziedzinach, wykazując nierzadko absolutny brak instynktu samozachowawczego.
 wiki: 20.03.2008, 09:33
  A. Ludzie preferujący książki z dziedziny mitologii są często osobnikami kontrowersyjnymi, pozostającymi w konflikcie z życiem, otoczeniem i sobą. Mają skłonność do filozofowania, a ich zmysł praktyczny cechuje swoista dwoistość. Niespodziewanie zaradni i przebojowi na jednych polach, bywają zagubieni i oderwani od życia w innych dziedzinach, wykazując nierzadko absolutny brak instynktu samozachowawczego. B. Zwolennicy powieści to osoby ceniące solidność, odpowiedzialność i pracowitość. Potrafią walczyć o prawdy niepopularne, nawet jeśli przysparza im to kłopotów. W miłości szukają u partnerów przede wszystkim uczucia i bezpieczeństwa. prawda :(
 KRAK: 14.03.2008, 22:04
 Uwielbiam humorystyczne :D
 Lojkat: 26.02.2008, 17:43
 do mnie to pasuje
 Phasolka: 25.12.2007, 17:35
 Ludzie, zastanówcie się, co piszecie. Fantastyka, kryminały i horrory to powieści-choć zgadzam się, że test jest zbt uogólniony.
 nati: 25.10.2007, 21:40
 po co ja mam czytać to nudne hihi i znowu nie chce mi się czytać'
 angela: 15.10.2007, 13:31
 a co z tymi co lubią fantasy???


 partyk: 09.10.2007, 20:12
 E. humor...taki jestem:D
 u lala: 03.10.2007, 22:19
 . Bajki, starannie nieraz to ukrywając, wybierają osoby lubiące przyrodę, zwierzęta i ceniące sobie życie rodzinne. Są dobrymi psychologami, świetnie rozumiejącymi dzieci. Po trochu artyści, po trochu esteci, częściej niż inni narażeni są na miłosne rozczarowania. Ludzie preferujący książki z dziedziny mitologii są często osobnikami kontrowersyjnymi, pozostającymi w konflikcie z życiem, otoczeniem i sobą. Mają skłonność do filozofowania, a ich zmysł praktyczny cechuje swoista dwoistość. Niespodziewanie zaradni i przebojowi na jednych polach, bywają zagubieni i oderwani od życia w innych dziedzinach, wykazując nierzadko absolutny brak instynktu samozachowawczego. ;) to drugie to nie prawda!!
 ;;: 25.09.2007, 18:44
 a fantasty?????????????????
 sheridan: 23.07.2007, 23:46
 a ja czytam wszystko co mi wpadnie w rece, czyli co? jestem tym wszystkim co tam jest napisane? Jesli tak to jestem niezle popiepszona i mam skaplikowany charakter:D
 maia: 08.07.2007, 20:25
 a ja lubię poezję, choć czasem jej nie rozumiem. Jestem marzycielką i szukam innych marzycieli, w grę wchodzi i Książę z bajki!
 Aneczka: 30.06.2007, 17:53
 Hej!Ja to lubie tylko czysty kryminał. A tu go nie ma.
 kociara: 29.06.2007, 09:52
 zgadza się =) =D=D
 Emcia: 04.06.2007, 15:03
 a ja lubie humory.....i.............sprawdza się!!!!!! dokładnie taka jestem! :PPPP :)
 kate: 02.06.2007, 19:17
 i thing it's cool
 Monicka =): 15.05.2007, 15:49
 Ejjj.... Mi sie to sprawdza w 100% =). Jest dokładnie tak jak oni napisali =)=D
 lucy mound montgomery: 14.05.2007, 17:35
 ania z zielonego wzgórza
[1] (2) [3]


Autor

Treść

Nowości

Jak łatwo wyjaśnić wiarę w życie po śmierciJak łatwo wyjaśnić wiarę w życie po śmierci

Jestem w czyśćcu. Tylko Msza Św. może mnie uwolnićJestem w czyśćcu. Tylko Msza Św. może mnie uwolnić

Jak żyła matka kapłana?Jak żyła matka kapłana?

Matce Bożej RóżańcowejMatce Bożej Różańcowej

List do rodzin: Rodzina a społeczeństwoList do rodzin: Rodzina a społeczeństwo

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej