Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Skąd jasnowidz zna kamienie domina?

     Najbardziej zaskakujące w tym tricku jest to, że jest taki prosty. Kto nie zna sztuczki, na pewno da się na nią nabrać. (Skorzystaj z tego, jeśli chcesz wygrać jakiś zwariowany zakład!)

     Poproś dwóch kolegów do rozegrania między sobą partyjki domina. Niech dobrze pomieszają kamienie (przy tej okazji schowaj jeden kamień w swojej dłoni).

     Następnie wyjdź z pokoju, by ich upewnić, że absolutnie nie znasz przebiegu gry. Za drzwiami zapamiętaj liczbę kropek na kamieniu domina i włóż kamień do kieszeni.

     Kiedy twoi przyjaciele skończą partyjkę, poproś ich o zapisanie kombinacji liczbowych na obu końcach i ponowne pomieszanie kamieni. Następnie wejdź do pokoju, spójrz im przenikliwie w oczy, weź kartkę papieru i napisz prawidłowe liczby. Przy porównaniu obu notatek okaże się, że miałeś rację!

     Jest oczywiste, że znasz cyfry na obu końcach niedokończonej gry w domino: muszą one przecież korespondować z liczbą na "twoim" kamieniu! Ale mało kto wpadnie na to, by policzyć kamienie domina. A gdyby nawet, to w ogólnym zamieszaniu można szybko wsunąć kamień do pozostałych


Nikolaus Lenz
Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej