Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Jak postawić konia do góry nogami?

     Za pomocą prostego przyrządu optycznego możesz patrzeć na świat tak, jakby wszystko stało na głowie. Postaraj się o pustą puszkę po konserwach. Zdejmij z niej przykrywkę i zaklej taśmą ostre brzegi. Następnie przykryj puszkę pergaminem. Papier należy zagiąć po brzegach puszki i przymoŹcować gumką. W puszce wywierć gwoździem niewielką dziurkę.

     Skieruj puszkę tym otworem na jakiś przedmiot - na konia, dom, drzewo itd. Wówczas ukaże się on na papierze odwrócony do góry nogami. Doświadczenie to uda się tylko w słoneczne dni na wolnej przestrzeni. W pochmurne dni lub w pomieszczeniu do puszki wpada za mało światła, by uzyskać wyraźne odbicie.

     Skonstruowany przez nas przyrząd to tzw. camera obscura, poprzednik aparatu fotograficznego. W tym prostym urządzeniu obraz nie padał oczywiście na przezroczysty, lecz na światłoczuły papier, dzięki czemu można go było utrwalić. Ale również ty możesz uwiecznić wizerunek konia, jeśli unieruchomisz swoją puszkę jak lunetę i odrysujesz kształt zwierzęcia. (Przedmiot powinien stać w bezruchu, co w przypadku konia jest trudne. Dlatego musisz spróbować z drzewem lub domem). Następnie wyjmij papier z aparatu i dokończ rysowanie szkicu. Tę metodę stosowało już wielu wybitnych malarzy (np. Jan Vermeer van Delft), kiedy chcieli w sposób realistyczny przedstawić jakiś przedmiot.


NL

   Wasze komentarze:
 cadecv: 14.06.2016, 17:46
 eeswgwer
(1)


Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa