Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Jak zdobyć wodę na pustyni?

     Do tego celu potrzebna ci będzie łopata, metr kwadratowy przezroczystej folii, kilka kamieni, kubeczek i oczywiście pustynia. (Jeśli nie masz za domem pustyni, możesz się zadowolić ogródkiem).

     Wygrzeb w ziemi lejkowaty otwór na głębokość 30 cm. Wciśnij w niego kubeczek. Nad tym lejkiem rozłóż folię i przygnieć w środku kamieniem. Kamień pociągnie folię w dół, a najniższy punkt folii znajdzie się nad kubeczkiem. Na brzegach folię trzeba trochę naciągnąć. W środku (wskutek ciężaru wywieranego przez kamień) powinna ona pozostać nieco wybrzuszona, ale nie może przylegać ani do wewnętrznej ścianki ziemnego lejka ani do kubeczka. Brzegi folii należy obciążyć ciężkimi kamieniami.

     Teraz rozpocznie się następujący proces. Para wodna w powietrzu pod folią ulegnie kondensacji i będzie się osadzać na folii w postaci drobniutkich kropelek wody. Kropelki te zaczną spływać po wewnętrznej stronie folii do najniższego punktu, który leży dokładnie nad kubeczkiem. Z kropelek powstaną krople i wpadną do środka.

     Takie urządzenie odciąga wilgoć z powietrza i będzie działało nie tylko w naszym ogrodzie, ale także na pustyni.


NL

   Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa