Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Dlaczego talerz przykleja się do jarzyn?

     Przekrój na ukos pomidora, marchewkę, chrzan i ogórek. (Chrzanu tak naprawdę nie przecinaj, tylko zrób małe wydrążenie w środku; ale niech to pozostanie twoją tajemnicą).

     Teraz zademonstruj kolegom swoje umiejętności. Połóż jarzyny obciętą powierzchnią na talerzu i poproś widzów, by je ostrożnie podnieśli. Co się dzieje? Nic się nie dzieje. Talerz pozostaje oczywiście na swoim miejscu, tylko jarzyny wędrują do góry. Twoja publiczność chce się dowiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. "No cóż, bez czarów to się oczywiście nie uda", twierdzisz z przekonaniem. "Pozwólcie mi spróbować!"

     Wypowiedz magiczne zaklęcie, weź chrzan i przyciśnij wydrążoną stroną do talerza. Nikt nie powinien zauważyć, że przyciskasz chrzan. Teraz ostrożnie chwyć chrzan i z napięciem wpatruj się w jarzyny. I oto talerz unosi się wraz z pozostałymi jarzynami na kilka centymetrów w górę!

     Wystarczy trochę unieść talerzyk. Może się bowiem zdarzyć, że chrzan nie przyssał się jeszcze całkowicie do powierzchni talerza i może on spaść na ziemię.

     Tajemnica tej sztuczki jest łatwa do rozszyfrowania. W wydrążonej części chrzanu powstaje podciśnienie, ponieważ wypchnąłeś z niego powietrze. Na zewnątrz panuje jednak normalne ciśnienie, które dociska jarzynę do talerza. Chrzan pełni więc rolę przyssawki.


NL

   Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa