Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Jak zatapiać różne przedmioty za pomocą czarodziejskiej różdżki?

     Na pewno niejednokrotnie widziałeś owady biegające po powierzchni wody, które wcale nie toną. Jest to możliwe wskutek istnienia napięcia powierzchniowego. Można by sądzić, że woda posiada cieniuteńką i niewidoczną skórkę. Właśnie dzięki tej "skórce" tworzą się kropelki wody na tłustych naczyniach. Tylko środek czyszczący może je usunąć, gdyż zmniejsza on napięcie powierzchniowe wody. Zasadę tę wykorzystuje również nasza sztuczka.

     Potrzebna ci będzie czarodziejska różdżka. Jej koniec zanurz w płynie do zmywania naczyń. Postaraj się także o pojemnik z czystą wodą i jakiś lekki przedmiot, cięższy od wody, ale wystarczająco lekki, by nie poszedł na dno. Najlepiej do tego celu nadaje się kawałek cienkiej blaszki lub szpilka. Połóż te przedmioty na wodzie za pomocą widelca. (Możesz też spróbować z innymi lekkimi przedmiotami z metalu lub plastiku znajdującymi się w domu, np. z podstawką do tortów czy z płaskim sitkiem).

     Teraz pora zadziwić publiczność. Połóż blaszkę na wodzie, wypowiedz magiczne zaklęcie i lekko dotknij różdżką powierzchni wody, nie wywołując najmniejszego falowania. Ku powszechnemu zaskoczeniu kawałek blachy pójdzie na dno. Ty znasz oczywiście przyczynę: płyn do zmywania naczyń na końcu różdżki spowodował przy zetknięciu z wodą spadek napięcia powierzchniowego. Dlatego jest oczywiste, że musisz zmienić wodę, jeśli masz zamiar powtórzyć sztuczkę.


NL

   Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa