Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Zasady wykonywania sztuczek i trików

     Na co zwrócić baczną uwagę przy wykonywaniu trików i sztuczek, którymi możesz wprawić w zdumienie swoich widzów oraz przyjaciół.

     1. Zasada podstawowa, której należy bezwzględnie przestrzegać brzmi: zanim wystąpisz publicznie, poćwicz przed lustrem. Nawet jeśli opisana w tej książce sztuczka wydaje ci się dziecinnie łatwa, trzeba najpierw spróbować swoich sił właśnie przed lustrem.

     2. Nie zaszkodzi mieć zawsze w głowie kilka czarodziejskich zaklęć. Stwarzają one nie tylko odpowiednią atmosferę, ale co ważniejsze - odwracają uwagę widzów od czynności magicznych. (Niektóre magiczne słowa podajemy przy okazji prezentowania różnych sztuczek. Ale dużo zabawniejsze jest wymyślenie własnych, "prywatnych" zaklęć).

     3. Nie powtarzaj tricków, które polegają na zręczności palców lub odwracaniu uwagi widzów - chyba że chcesz zdradzić ich tajemnicę. Po dwóch pokazach wszyscy już na ogół wiedzą, co zamierzasz zrobić i uważnie patrzą ci na ręce. Ambicją każdego widza jest bowiem odgadnięcie sekretu i dlatego nie warto ryzykować. (Inaczej rzecz się ma, kiedy podczas występu wykorzystujesz pewne prawa natury. To może powtórzyć każdy, kto ma zmysł obserwacji).

     4. Niektóre sztuczki magiczne udają się zawsze i wszędzie. Można wówczas zdradzić swoje zamiary wcześniej. Urozmaiceniem zabawy będą zakłady z widzami: uda się czy też nie? Przy pozostałych trickach nie powinno się raczej udzielać wyjaśnień, lecz po prostu je demonstrować. W przeciwnym razie widzowie bardzo intensywnie będą myśleć o tym, co ma nastąpić i mogą przed czasem odkryć sekret.

     5. Kiedy w "czarach" są wykorzystywane specjalne rekwizyty, powinno się je schować natychmiast po zakończeniu pokazu, np. do czarodziejskiej walizeczki. Ale najlepiej niezwłocznie przystąpić do następnej sztuczki.

     6. Jeśli demonstrujemy swoje sztuczki przy stole, widzowie powinni siedzieć naprzeciwko, nigdy zaś z boku lub za naszymi plecami.

     7. Nie bierzcie sobie do serca, kiedy coś się nie uda. Istnieje przecież tyle innych sztuczek...


NL

   Wasze komentarze:
 julia45: 21.02.2017, 10:06
 fajne sztuczki i porady
 marek55: 22.10.2016, 21:48
 Fanje
 gf: 11.07.2016, 22:51
 Pewnie to przez magika który przebił jej rękę
(1)


Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa