Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Która to moneta?

     W celu wykonania tej prostej sztuczki wystarczy mieć kapelusz, trochę bilonu (o różnych nominałach, np. 10 groszy, 20 groszy, 1 zł, 2 zł) i oczywiście grono zaciekawionych widzów.

     Wyjmij bilon z portmonetki i wsyp do magicznego kapelusza. (Może być także zaczarowany garnek lub pudełko). Następnie trzeba energicznie potrzasnąć kapeluszem (jak przy miksowaniu koktajlu) i położyć go na stole. Poproś kogoś z publiczności o wyciągnięcie jednej monety z kapelusza. Teraz odwróć się tyłem, żeby nie widzieć, która moneta została wyjęta. (Możesz schować się za drzwiami). Poproś swojego pomocnika, by mocno zacisnął pięść, w której trzyma monetę i uważnie obserwował swoją rękę. Może przy tym trzykrotnie powtórzyć zaklęcie: "Hokus, pokus, asparagus". Niech po chwili wrzuci monetę do kapelusza.

     Teraz odwróć się z uroczystą miną do publiczności, sięgnij ręką do kapelusza, pogrzeb tam w skupieniu i wyciągnij... właściwą monetę.

     Jak ją odnajdziesz? To bardzo proste. Widz trzymał przecież przez dłuższy czas monetę w ręku i jest ona znacznie cieplejsza od pozostałych, ponieważ temperatura ciała jest wyższa od pokojowej . Wystarczy więc pomacać wszystkie i wyłowić tę najcieplejszą.


NL

   Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa