Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Skąd jasnowidz to wszystko wie?

     Przedstawiamy jeszcze jeden trick związany z "jasnowidzeniem", przy którym jednak będzie nam potrzebny zaufany i dyskretny pomocnik. Twój przyjaciel jest jasnowidzem, ty zaś grasz rolę jego asystenta. Wspólnie udowodnicie publiczności, że wyłącznie siłą myśli można odgadywać osoby.

     Stańcie obydwaj przed zebranymi, obwieszczając im co następuje: "Mistrz jasnowidz przejrzy każdego z was na wylot. Nic i nikt nie ukryje się przed jego magicznym wzrokiem!"

     Potem mistrz opuści pokój. Widzowie muszą w tym czasie wybrać jedną osobę spośród siebie, a jasnowidz ma odgadnąć, o kogo chodzi. Teraz wolno mu wejść do pokoju.

     Ty wskazujesz kolejno na każdego z obecnych. "Nie!", odpowiada mistrz i patrzy mu głęboko w oczy. "Następny proszę!" "Nie! Nie!" Wreszcze pada słowo: "Tak!" Oczywiście, wszyscy chcą wiedzieć, w jaki sposób mistrz odgadł prawdę. Nie wolno nam jednak zdradzić sekretu, który jest bardzo prosty: jest to zawsze kolejna piąta (lub ósma czy też trzecia osoba - w zależności od wcześniejszych ustaleń z twoim pomocnikiem).

     Tę samą sztuczkę można zastosować także przy zgadywaniu przedmiotów. W takiej sytuacji mistrz i asystent mogą uzgodnić, że chodzi o pierwszą czarną (lub czerwoną, lub okrągłą rzecz itd.), na którą wskazał asystent.


NL

   Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa