Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Jak spalić monetę?

     Ten trick wymaga trochę wysiłku i nieco przygotowań. Potem możesz spowodować zniknięcie monety za pomocą "zdalnego zapalnika", czyli jednej zapałki. Będzie ci potrzebne pudełko zapałek, niewielki magnes, jedna karta do gry i jedna moneta. Pudełko należy spreparować w następujący sposób: wysyp zapałki z szufladki i do jej denka przyklej mały, płaski magnesik. Następnie przykryj go warstwą zapałek. Teraz już można zaczynać.

     Pozwól, by zgromadzona publiczność wzięła do ręki pieniądz. Niech wszyscy przekonają się, że jest to najzwyklejsza w świecie moneta wykonana z metalu. Połóż ją na stole i przykryj kartą. Oświadcz, że spalisz monetę na zasadzie zdalnego rozkazu. Połóż pudełko zapałek na karcie. Wysuwaj powoli szufladkę (kombinujesz prawidłowo: magnes umieszczony na dnie szufladki wyciągnie monetę spod karty. Teraz trzyma się ona jak przyklejona pod szufladką). Teatralnym, zamaszystym ruchem wyjmij jedną zapałkę, odłóż na bok i zamknij pudełko (moneta powinna zniknąć pomiędzy dnem szufladki i pudełkiem. W tym celu wystarczy lekko ścisnąć dno pudełka, by moneta mogła wejść pomiędzy dwie płaszczyzny).

     Następnie rób tajemnicze ruchy zamkniętym pudełkiem i zapałką, zapal ją, przesuwaj płomyk nad kartą. (Bardzo wskazane są przy tym magiczne zaklęcia!). Wreszcie zdmuchnij zapałkę i poproś jednego z widzów o podniesienie karty. Co się stało? Moneta zniknęła - została spalona.


NL

   Wasze komentarze:
 Mateusz: 11.03.2017, 17:58
 Dobra sztuczka. DZIAŁA
(1)


Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa